Yoğuşmalı Kombi ve Kullanıldığı Yerler

admin 15 Mart 2013 0

Yoğuşmalı kombiler yanma işlemi gerçekleştikten artık su buharlarının enerjisinden faydalanmaktadır. Yanma işlemi gerçekleştirildiği sırada su buharlaşmak için enerji almakta, yoğunlaşırken de aldığı enerjiyi geri vermektedir.

Yoğuşmalı kombiler yanma işlemi gerçekYoğuşmalı kombiler yanma işlemi gerçekleştikten artık su buharlarının enerjisinden faydalanmaktadır. Yanma işlemi gerçekleştirildiği sırada su buharlaşmak için enerji almaktaleştikten sonra gazın içerisinde bulunan nem yoğunlaşarak çıkan buharlaşma ısısının kullanılabilmesi için içerisinde özel bir sistem bulunmaktadır. Bu sayede işlem sırasında kaybolan ısının bir kısmı tekrar yoğuşmalı kombiye aktarılmakta ve tekrar kullanılmaktadır. Yoğunlaşmaya başlayan su buharının oluşturduğu enerji suya önemli ölçüde bir enerji aktarımı sağlamaktadır. Bu işlem ile oldukça büyük bir tasarruf elde etmiş olabilirsiniz. İçeride oluşan enerji sayesinde suyun ısınması için daha fazla yanma işlemi gerçekleştirilmeyecek hem sıcaklık hem de yakıt tasarrufu olduğu gibi korunacaktır. Peki, yoğuşmalı kombi nerelerde kullanılır? Yoğuşmalı kombiler her mekanda kullanılabilmektedir. Fakat kombinin etkili bir şekilde kullanılabilmesi için tesisatın uygun yapılacağı yerlerde montaj işleminin yapılması gerekmektedir. Dar bir bölgede kurulan Yoğuşmalı kombiler enerji tasarrufu sağlayamamaktadır. Yoğuşmalı kombilerin Her kombide olduğu gibi yoğuşmalı kombi sisteminde de su buharın yoğunlaşma özelliğinin aktif olabilmesi için suyun geri döneceği kazana belirlenen sıcaklıkta dönüş işleminin sağlanması gerekmektedir. Belirlenen kazan sıcaklığında daha fazla bir sıcaklıkta gelen su yoğunlaşma işlemi gerçekleştirememektedir. Bu da büyük kalorifer petekleri ve uzun borular yardımı ile sağlanabilmektedir. Küçük mekanlarda yoğuşmalı kombiler enerji tasarruf özelliklerini etkin bir şekilde kullanamamaktadır. Bu yüzden yoğuşmalı kombi seçilen mekanın uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmamız alanında uzman personeli ile kombi seçiminizde sizlere yardımcı olmaktadır. Evinizin konumu ve şekline bakarak sizlere en uygun kombi türlerini sunmaya devam ediyoruz. Mekanlarınıza en uygun kombi markaları sitemizde mevcuttur.

Sizde sağlıklı bir kombi seçimi ve doğru bir montaj işlemi hizmeti almak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız kurulduğu günden bu yana en son teknoloji araçları ile kaliteli bir hizmet sunarak Türkiye’nin en güvenilir firmaları arasındaki yerini her geçen gün üst sıralara taşımaktadır. Satış sonrası hizmetimiz ve binlerce referansımız ile sizleri de bu ayrıcalıklı hizmet dünyamıza bekşyoruz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »