Enerjiyi En İyi Şekilde Kullanın

admin 14 Mart 2013 0

Yoğuşmalı kombiler yanma işlemi gerçekleştikten artık su buharlarının enerjisinden faydalanmaktadır. Yanma işlemi gerçekleştirildiği sırada su buharlaşmak için enerji almakta, yoğunlaşırken de aldığı enerjiyi geri vermektedir.

Yanma işlemi gerçekleştikten sonra yoğun bir sıcaklıkta bulunan su buharı bacadan çıkmadan önce tekrar özel pistonlar aracılığı ile geri gönderilerek büyük bir enerji kazanımı sağlanmaktadır. Bu sayede kombiye geri dönen su baca gazı ile karışmaktadır. Karışan su buharı 140 dereceden daha fazla olabilmektedir. Bu buhar karıştırıldıktan sonra sıcaklığı bir miktar düşmektedir. Daha sonra yoğunlaşmaya başlayan su buharının oluşturduğu enerji suya önemli ölçüde bir enerji aktarımı sağlamaktadır. Bu işlem ile oldukça büyük bir tasarruf elde etmiş olabilirsiniz. İçeride oluşan enerji sayesinde suyun ısınması için daha fazla yanma işlemi gerçekleştirilmeyecek hem sıcaklık hem de yakıt tasarrufu olduğu gibi korunacaktır. Yoğuşmalı kombilerin düzgün bir şekilde çalışabilmeleri için suyun geri dönüş sıcaklığının düşük olması gerekmektedir. Bu durum kombinizin daha düşük sıcaklıklarda çalışmasını sağlamaktadır. Bu sistem ile yoğuşmalı kombilerde geçen suyun sıcaklığı düşük olmaktadır. Bu durum konut içi ısınma sisteminde oldukça büyük bir konfor sağlamaktadır. Konforlu ısınmanın tam olarak gerçekleştirilebilmesi için daha büyük kalorifer petekleri ve daha uzun boru tesisatı gerekmektedir. Her kombide buharın yoğunlaşma özelliğinin aktif olabilmesi için suyun geri döneceği kazana maksimum geriş dönüş sağlanması gerekmektedir. Belirlenen kazan sıcaklığında daha fazla bir sıcaklıkta gelen su yoğunlaşma işlemi gerçekleştirememektedir. Bu da baca gazındaki suyun yoğunlaşmasına engel olabilmektedir.Bu yoğuşma probleminin oluşma nedeni genellikle küçük ve kısa boru tesisatlarından kaynaklanmaktadır. Bu problemin ortadan kaldırılabilmesi için gerekli tesisat işlemleri yapılması zorunludur.

Firmamız bu tür tesisat problemlerinizi hızlı bir şekilde çözerek kombilerinizin en iyi performansı göstermesini sağlayacaktır. Sizde konforlu bir ısınma keyfi yaşamak istiyorsanız sitemizde bulunan hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Tesisat işleminin yanı sıra kombilerinizde kaliteli bir montaj işlemi gerçekleştirerek konutunuzun güvenli bir şekilde ısındırılmasını gerçekleştiriyoruz. Kombi hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak için müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »