Yakıt Tasarrufu Sağlayan Kombiler

admin 20 Mart 2013 2

Kombiler sıcak su eşanjörü bulunup bulunmamasına göre, yakıt cinsine göre, taze hava alış-atık gaz çıkış, ateşleme sistemine göre, çalışma ortamına göre ve Nox emisyon oranına göre çeşitlendirilmekte ve ürünü satın almak isteyenler bu tercihlerden birini seçerek kombi ürününü temin etmektedir. Peki en iyi kombi hangisidir?

Bu ısıtma sistemini satın almak için öncelikle ürün hakkında yeterli bir bilgi sahibi olmak gerekmektedir. İhtiyacınıza en uygun ürün satın almak için yetkili bir personel ile görüşebilir ve ürününüzü rahatça satın alabilirsiniz. Hermetik kombiler bacalı sistemde olmayan fan sistemi sayesinde kombinin yanma işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan havayı bulunduğu ortamdan elde etmek yerine dışarıdan sağlamakta, yanma işlemi gerçekleştikten sonra oluşan atık gazı aynı yol ile tekrar geri yollamaktadır. Bacalı kombi ise her konuta uygun olmamaktadır. Kombinin çalışma şekli yanma işlemini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan havası bulunduğu ortamdan sağlamaktır. Yoğuşmalı kombiler çalışma prensibi açısından diğer kombiler ile benzer özellik göstermektedir.Yoğuşmalı kombilerin çalışma sistemi yanma işlemi gerçekleştirildikten sonra atmosfere gönderilen su buharının sıcaklığını tekrar ısıtma işlemini gerçekleştirebilmek için kullanmasıdır. İçerisinde bulunan su buharı yoğunlaştırma teknolojisi sayesinde atılan gazın içerisinde bulunan su buharının tekrar yoğunlaştırılarak sıvı hale dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Dönüştürme işleminde su buharının gaz halden sıvı hale geçmesi esnasında ortaya çıkan ısı tekrar kombide ısıtma sisteminde kullanılmaktadır. Bu kombi türleri arasında en ekonomik kombi yoğuşmalı kombilerdir. Yoğuşmalı kombilerin ekonomik bir şekilde çalışmaları için içinde bulunan kazan bölmesine giden suyun sıcaklığının belirtilen sınır miktarında olması gerekmektedir. Bu oluşun etkin bir hal alabilmesi için konut içerisinde uzun tesisat borularına ve büyük petek yapılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Ev içerisinde büyük tesisat borularının olmayışı  suyun gerektiğinden daha sıcak bir şekilde kazana geçmesini be suyun yoğuşma evresine geçmesine engel olmaktadır.

En iyi kombi türü evinizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan kombi türüdür. Evinize en uygun kombi türünü öğrenmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Firmamız alanında uzman personeli ile satın aldığınız kombileri en sağlıklı şekilde montaj işlemini gerçekleştirmektedir.

2 Yorum Bulunmaktadır »

 1. fuat bekman 17 Mayıs 2014 at 23:31 - Reply

  Evim 90 metrekare 2 katlı fakat kömürlük diye tabir ettiğimiz zemin de de 2 odası olan bir ev.
  Aslında 3 katlı diyebiliriz.
  Kömürlükteki 2 oda için 1er petek
  giriş katındaki dairede (1inci kat)7 petek
  çatı katında da 6 petek olmak üzere 15 – 16 metrekare petek bulunmaktadır.
  Ev iki cephedir.(Güney ve Batı)
  Çatısı yeni yapılmıştır.OSB üzeri kremit kaplama
  altında da cam yünü kaplı olup.üzerine kartonpierdir.
  7 cm lik taşyünü ile her iki cephe yeni mantolama yapılmış olup,
  tüm pencereler FIRAT PEN “Sinerji” dir.
  Hangi güçte bir kombiyi tercih etmeliyim?
  Yoğuşmalı kombi benim için uygun mu?
  Cevbınızı merakla bekliyorum.teşekkürler…

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:28 - Reply

   tabi ki yoğuşmalı kombi sizin için en ideali olur.
   baymak 45 kw lık yoğuşmalı dua tec kombi önerimiz olur sizlere…

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »