Piyasadaki En İyi Kombi

admin 20 Mart 2013 377

Pek çok kişi piyasada bulunan en iyi kombi markasını araştırmakta ve bu sorusuna yanıt aramaktadır. Piyasadaki en iyi kombi konutunuzun durumuna göre seçtiğiniz doğru model ve markadır. Her ne kadar kombide model ve marka önemli olsa da asıl önemli olan konutunuza uygun bir model kombi seçmenizdir.

Bir kombiyi ön plana çıkaran şey sessiz çalışması ve tasarruflu olmasıdır. Ayrıca satış sonrası uygulanan teknik servis hizmeti de bir kombinin marka kalitesini öne çıkaran özelliklerden biridir. Ülkemizde satılan başlıca kombi markaları Baymak, Buderus, Vaillant, Demirdöküm, Ariston, Bosch, Ferroli, Viessmann, Eca ve İmmergas markalarıdır. Bu kombi markaları ülkemizde oldukça fazla bir satış grafiği göstermiştir. Alacağınız kombinin marka değeri arttıkça fiyatı da artmaktadır. Vaillant ve Buderus marka değeri yüksek bir kombidir. Demirdöküm markasının fiyatı bu iki modelden daha ucuza satılmaktadır. Vaillant ve Buderus uzun ömürlü yapısı ile Demirdöküm ise teknik servisi ile öne çıkmaktadır. Her kombi markasının kendine ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Tek bir markanın her modelde üstün bir performansı yoktur. Bu yüzden alacağınız kombi çeşidini en iyi üreten markalar hakkında bilgi sahibi olunuz. Kombi seçimi yaparken dayanıklılığın yanında bütçenize uygun bir yapıya sahip olmasına özen gösteriniz. Firmamız sizlere Türkiye’de en çok satılan kombi modellerini sizler ile buluşturmaktadır. Hangi markanın hangi kombi modeli üzerinde daha iyi olduğunu öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizde sunulan her model kombi piyasada bulunan en kaliteli kombi markalarıdır. Satın almak istediğiniz her kombi modelinin 10 yıllık garanti süresi mevcuttur.

Sizde en iyi kombi modellerini sitemizden almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz özel kampanyalar ile bütçenize en uygun kombi markasını satın alabilir ve doyumsuz bir konforun keyfini çıkartabilirsiniz. Alacağınız kombi modellerinin montajı firmamız tarafından yapılmaktadır. Kampanyalarımız hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak için sitemizi inceleyebilir yada müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmet hakkında dilek, istek ve şikayetlerinizi bize bildirebilir, hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz.

Damla Doğalgaz Olarak bizim fiyat-performans olarak belirlediğimiz ve size önerebileceğimiz kombiler aşağıda sıralanmıştır. Kombi modellerinin isimlerine tıklayarak özelliklerine ve fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bizi arayarak modeller hakkında daha fazla bilgi alabilir sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

 

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;

1 – Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar.  ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi ALMANYA’da yapılmaktadır.

3 – Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

 

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;

1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 – Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi ALMANYA’da yapılmaktadır.

3 – Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır (  Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır.  Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

– Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır.  Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır.  Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

 

 

377 Yorum Bulunmaktadır »

 1. emre çetin 19 Mayıs 2013 at 22:22 - Reply

  öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bende evime hermetik kombi taktıracam fakat Viessmann Vitopend 100-W ve Vaillant 242-5 Plus arasında karar aşamasındayım sizden alacağım cevaba göre de tercihimi yapıcam verdiğim wiessman modeline modülasyonlu oda termostatı takılıyormu acaba takılıyosa tercihim wiessman olucak teşekkür ederim.

 2. şenol 20 Temmuz 2013 at 04:53 - Reply

  yeni bina yalıtımlı 3 ncü arakat 2+1( 85 m’) dairede hangi model ve marka önerirsiniz.teşekkürler.

 3. mehmet 23 Ağustos 2013 at 01:58 - Reply

  selamlar çanakkalede ikamet ediyorum.evim 2+1 brüt 95m2 bu sene kombi taktıracağım.evim en üst 5. kat yalıtım iyi.sizden ricam ban kombi tavsiyeniz.sessizlik, servis sorunu olmaması, ekonomik yakıt tüketimi, açısından .ayrıca yoğuşmalı mı olmalı yoğuşmasız mı.ben buderus ile vaillant arasında kaldım.vaillantın da gezici servisi var diyorlar.demirdöküm nitron önerir misiniz.bir de eşanjör tek mi olacak çift mi? bunun faydası nedir? teşekkür ederim.

  • admin 21 Eylül 2013 at 18:40 - Reply

   Size önerebileceğim sessiz ve en iyi cihaz ECA Confeo Plus olacaktır. Sizin eviniz için yoğuşmalı kombiye gerek yoktur. Önerdiğim kombi çift eşanjörlü olup 3 yıldızlı sıcak su konforu sağlamaktadır.

 4. mehmet 10 Eylül 2013 at 06:12 - Reply

  evimin 4 tarafı açık kışları epey soğuk ve rüzgarlı bir bölgede 11 adet 140 ile 110 cm arasında petek var evin büyüklüğüde 170 metre kare en üst kat en uygun kombi hangisi yardımcı olabilirmisiniz

  • admin 21 Eylül 2013 at 18:38 - Reply

   Size önerebileceğim kombi Baymak Dua-tec 35kw Tam Yoğuşmalı kombi önerebilirim. Sizin için en uygun bu olabilir. Piyasada fiyatı 2.000tl civarıdır. Ama evinizin izolasyonu iyi değil ise doğalgaz faturanız yüksek gelecektir.

 5. Orhan 14 Eylül 2013 at 09:17 - Reply

  Slm,
  165m2 net evde oturmaktayım çatı katı yalıtım düzgün değil.. üç tarafımda açık.. ev iki kat üzerine dubleks şeklinde yapılmış.. BOSCH marka cihaz düşündüm ne önerirsiniz teşekkürler.. Artı kaçbinlik almam gerekiyor..

  • admin 21 Eylül 2013 at 18:36 - Reply

   Bu şartlarda bu eve hangi cihazı kullanırsanız ısıtmanız çok zor olur. Onun dışında aşırı derecede gaz sarfiyatınız olur. Dolayısı ile öncelikle evin yalıtımını sağlamanızı öneririm. Onun dışında Vaillant tam yoğuşmalı 26.000kcal Premix kombi önerebilirim, tabii evinizin izolasonunu yaptırdığınızı düşünerek.

 6. Yildiz aktaş 23 Eylül 2013 at 10:06 - Reply

  Ev 135metrekare girişkat Alti boş ,üç tarafi açık ama izolasyonu iyi. Ne önerirsiniz. Teşekkürler.

  • admin 25 Eylül 2013 at 19:46 - Reply

   Yoğuşmalı kombilerden, ECA Confeo Premix 20.000 lik cihaz almanızı tavsiye ederim. Ortalama fiyatı 1650 – 1700tl civarıdır.

 7. ömer çalı 26 Eylül 2013 at 02:09 - Reply

  merhabalar evim bahçe katı 120 m2 güney cephede izalasyonu var 3 tarafı açık 3+1 .yoğuşmalı almak istiyorum verimlilik ve uygun fiyat olarak ne öneririsiniz.max 1800 tl

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:44 - Reply

   MERHABALAR;
   ECA 30 KW LIK TAM YOĞUŞMALI PREMİX KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ

 8. cemal 01 Ekim 2013 at 02:41 - Reply

  brüt 100 metre karelik son katta oturuyorum.vıtodens 100-w tavsiye ettiler,çatı kiremit, çatı arasında izocam camlar pimapen sizin tavsiyeniz. demirdöküm panel radyatör olarakta 9.20 metre tul hesaplandı.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:43 - Reply

   MERHABALAR
   TAVSİYE EDİLEN CİHAZ SİZİN İÇİN İDEAL BİR CİHAZ.
   YALNIZ BİRAZ PAHALI OLUP DAHA UYGUN ECA 24 KW LIK PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ….

 9. ali kemal 02 Ekim 2013 at 23:19 - Reply

  merhaba benim ev 4 cü son kat yeni bina yalıtım var kapılar pimapen ve çif cam 135m2 ne önerirsiniz ban teşekkürler

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:41 - Reply

   MERHABALAR
   ECA PREMİZ 24 KW LIK YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİM.

 10. mesut korkmaz 03 Ekim 2013 at 10:01 - Reply

  evim doğu batı yönlü ve 150 metrekare 4. kat( en üst kat). yalıtım olarak duvarlar çift tuğla camlar konfor cam ve tavanda ytong döşeli duruma göre çatıya izolasyon yaptıracağım.hangi kombiyi almalıyım. bu arada vanalar termostatik değil. değiştirmelimiyim?

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:40 - Reply

   MERHABALAR;
   EVET TERMOSTATİK VANA ÖNERİRİM.
   CİHAZ OLARAK YOĞUŞMALI 30 KW LIK ECA TAM YOĞUŞMALI PREMİX KOMBİ ÖNERİRİM SİZLERE……….

 11. erol 03 Ekim 2013 at 21:05 - Reply

  110 metre kare ev 4 tarafı acık baca yok en az yakan ( az fatura gelmesı ıcın) az arıza cıkaran kombı sızce hangısıdır
  15 senedır kulandıgım cok memnun kaldıgım 1997 den berı ferrolı marka kombım var su an bacalı bınanın dısından celık baca cıkmıslar ona baglı fakat celık bacayı sokturucemızden dolayı hangı markayı almalıyım ılgınıze tesekurler sımdıdıen

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:38 - Reply

   MERHABALAR;
   HERMETİK CİHAZ ALMALISINIZ…..
   FERROLİ KOMBİLERDE ESKİ KALİTE YOK..
   ECA VEYA VAİLLANT KOMBİ TAVSİYE EDİYORUM SİZLERE……..

 12. Defne Paker 05 Ekim 2013 at 00:32 - Reply

  Toplam 200 m2, giriş + girişaltı bahçe dubleksi, 3 tarafı açık, salonun bir kısmı kış bahçesi gibi çok camlı, evin çoğu yerden ısıtmalı, ama salon kısmı petekli. şimdiye kadar ferroli domina F 30 E kullanıyordum ve verim oldukça düşüktü. eskiyen kombimi değiştirmek istiyorum. ne öneririsiniz? şimdiden teşekkürler.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:37 - Reply

   MERHABALAR;
   43 KW LIK BAYMAK DUA-TEC YOĞUŞMALI CİHAZ ÖNERİRİM SİZLERE……….

 13. ömer 05 Ekim 2013 at 20:11 - Reply

  Selam bürüt 132 m2 arakat daire kuzey batı cepheli izalasyon yapılmış daire için hangi kombiyi tercih etmeliyim ? Teşekkürlar hayırlı işler diliyorum.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:36 - Reply

   TEŞEKKÜR EDİYORUM…
   ECA CONFEOPLUS 24 KW LIK HERMETİK CİHAZ ÖNERİRİM SİZLERE

 14. Engin 06 Ekim 2013 at 06:44 - Reply

  Evimi yeni aldım,ortalama 148 metre civarı..demirdöküm sargon condense 20.000 lik 24KW yoğuşmalı kombi..tepe bir bölgede çatı dubleks ve yalıtım iyi..sorum şudur;26.000 lik mi almalıydım?şu an kullanıyorum fakat sanki pek verim alamıyorum gibi,şayet bu yeterli ise daha iyi verim alabilmek adına ne önerirsiniz?(termostat,merdiven boşluğu radyatör ekleme veya radyatörlerin ebatlarını büyütme gibi)…

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:35 - Reply

   MERHABALAR
   KESİNLİKLE CİHAZINIZ KÜÇÜK SEÇİLMİŞ VE DE YARI YOĞUŞMALI BİR CİHAZ KULLANIYORSUNUZ.
   ECA 30 KW LIK TAM YOĞUŞMALI PREMİX CİHAZ ÖNERİRİM SİZLERE…

 15. sedat 06 Ekim 2013 at 14:38 - Reply

  ben kiracıyım kombimiz sürekli su kaybediyo ve ateşleme yaptığında çok ses çıkarıyo evim 110 metrekare ve güney cephe tamirini yaptırsak nasıl olur yada yeni bir kombi alsak ne önerirsiniz

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:33 - Reply

   MERHABALAR
   EĞER CİHAZ 5-6 YILDAN DAHA ESKİ İSE DEĞİŞTİRİN BOŞUNA MASRAF ETMEYİM DERİM.
   ECA CONFEOPLUS KOMBİ 24 KW LIK SESSİZ VE VERİMLİ BİR CİHAZDIR….

 16. zeynep gür 06 Ekim 2013 at 23:27 - Reply

  evimiz 130 metrekare.3 taraf açık ve oldukça rüzgarlı bir bölgedeyiz.bina izolasyonu yaptırılacak ama birkaç senesi var..bir de zemin üstü,alt kat kapıcı dairesi..ne tavsiye edersiniz..şimdiden teşekkürler..

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:31 - Reply

   KESİNLİKLE YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİM…
   ECA PREMİX YOĞUŞMLALI 24 KW LIK KOMBİ OLABİLİR….

 17. şenay 08 Ekim 2013 at 10:37 - Reply

  Merhabalar,

  Evimiz eski bir bina 15-20 senelik ama dairemiz arada kalıyoruz tek tarafı açık 100-110m2 salon büyük ısıtmak zor oluyor vailant marka düşünüyoruz ama hangi model karar veremedik birde yoğuşmalı mı almak gerekir yoksa gerek yokmu ne önerirsiniz acil olarak teşekkürler

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:30 - Reply

   VAİLLANT KOMBİ ÖNERİRİM SİZLERE YOĞUŞMALI ALMANIZDA YARAR VAR…

 18. melahat 10 Ekim 2013 at 02:38 - Reply

  evimiz net 140 metrekare 8.50 metre peteklerin uzunluğu.Bacalıdan hermetik kombiye dönüş yapılacak.Hangi kombiyi almalıyım araştırması yapıyorum.Dairemiz 3. kat alt ve üst katlar dolu.2 cephe açıkta ,Güney batı cephede .Öğleden sonra yaz kış güneş alıyor.Önereceğiniz kombi nedir Teşekkür ederim.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:22 - Reply

   MERHABALAR
   BİZİM SİZLERE ÖNERİMİZ YOĞUŞMALI KOMBİ OLUR.
   CİHAZ OLARAK ECA PREMİX 30 KW LIK YOĞUŞMALI KOMBİ OLUR….

 19. Ömer 11 Ekim 2013 at 11:21 - Reply

  Hocam benim ev 110 metre kare bazı odalar çok a ısınıyo şu anda demirdöküm aden var acaba kombiyi değiştirsem bu sorun çözülürmü birde hangi kombi bu sorunu çözer

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:21 - Reply

   MERHABALAR
   EĞER RADYATÖRLERİNİZ ISISNIYORSA ODA ISINMIYORSA RADYATÖRLER YETERSİZ..
   RADYATÖRLER ISINMIYORSA TESİSAT TEMZİLİĞİ VE YENİ BİR KOMBİ ÖNERİRİM.(ECA CONFEOPLUS)

 20. EROL 11 Ekim 2013 at 23:06 - Reply

  kütahya da 270 metrekare dubleks ev yaptırıyorum ve yerden ısıtma sistemi yaptırmayı düşünüyorum.kombi öneriniz ne olur ve fiyat bilgisi verebilirmisiniz.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:18 - Reply

   43 kW lık baymak DUA-TEC YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİM….

 21. ramazan özdemi 13 Ekim 2013 at 13:43 - Reply

  ben konya dan yazıyorum.evim 150 m.kare ne öneririsinizorta kat izalasyonu güzel

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:12 - Reply

   merhabalar 30 kW lık eca premix yoğuşmalı kombi öneririm sizlere……

 22. gökhan göktaş 21 Ekim 2013 at 01:45 - Reply

  Ev dubleks alt kat 3 oda 1 solon mutfak banyo wc üst kat 3 oda banyo wc açık mutfak toplam 250 m2 civarı ev yalıtımlı üst katta çatı izolosyunuda var.Evin 3 cephesi açık kombi yeri evin içinde mutfakta bacası dışarıya yeri var.
  az yakan ve yeterli kapasitesi olan hangi kombiyi önerirsiniz teşekkürler.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:10 - Reply

   baymak dua-tec 43 kW lık yoğuşmalı kombi öneririz….

 23. mustafa 22 Ekim 2013 at 11:19 - Reply

  Diyarbakırda ikamet etmekteyim. bina 6 katlı benim ev 4. katta ısı yalıtım var. etrafı açık hangi kombiyi önerirsiniz? birde ev 130m kare

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:09 - Reply

   eca premix 30 kW lık yoğuşmalı kombi öneririz…..

 24. kemal 24 Ekim 2013 at 18:04 - Reply

  Yeni daire almak uzereyim daire dorduncu kat ve son kat 140 metre kare dort tarafi acik yalitm var ama kalitelimi bilmiyorm hangi kombiyi kullana bilirim uygun fiyata isitabilirmiyim. Yoksa son kat oldugu icin isinmazmi cevaplarsaniz sevinirim. afyon

 25. Burcu 24 Ekim 2013 at 23:13 - Reply

  Iyi günler ben 135 m2 en üst kat bi evde oturuyorum evin çatı yalıtımı var. Ve her taraftan güneş gören bir ev kombimiz bozuldu çok eski demirdöküm marka kombimiz vardı kombiyi değiştirmeyi düşünüyoruz hangi kombi markasını önerirsiniz.

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:02 - Reply

   merhabalar bizim sizlere önerebileceğimiz kombi vaillant 242-3 pro hermetik kombidir.

 26. hüseyin gümüş 25 Ekim 2013 at 16:16 - Reply

  merhaba evim 160 metre ve en üst kat binanın yalıtımı var evimin üç tarafı da açık bana hangi model ve markayı önerirsiniz teşekkurler

  • admin 26 Ekim 2013 at 18:00 - Reply

   merhaba bizim size önerimiz eca premix 30 kW lık yoğuşmalı kombidir.

 27. burak 26 Ekim 2013 at 20:44 - Reply

  merhaba 100 m2 evde oturuyorum ve evim en üst kat dubleks sadece çatı yalıtımı var yan taraflar sadece beton..kombiyi ilk aldığım zaman bile evin sıcaklığını hissedemedim…8 9 seneden beri ferroli marka kombi kullanıyorum son 2 seneden beri kombi delik diye hiç bir şekilde açmıyorum bu hafta içinde kombimi değiştiricem evimde üst kat 4 alt kat 5 adet olmak üzere 9 adet petek var bana bu sizin eviniz için gerçekten uygun yakıt tasarrufu olan kombidir diyebileceğiniz bi marka ve model önerebilirmisiniz…

  • admin 28 Ekim 2013 at 12:48 - Reply

   MERHABALAR;
   baymak DUA TEC 33 YOĞUŞMALI CİHAZ ÖNERİRİZ……..

 28. can 26 Ekim 2013 at 21:05 - Reply

  selamun aleykum 110 mtkare evim var son kat uzerinde cati var normalde kombim var ama arizali markasi baymak wolf combi 20 fi .13 senelik kombim cok memnunduk fakat arizalandi eski model oldugu icin yapilamiyor hangi marka ve model onerirsiniz acaba biigilendirirseniz memnun olurum

  • admin 28 Ekim 2013 at 12:54 - Reply

   MERHABALAR
   YİNE BAYMAK DUA TEC 24 YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİZ SİZLERE

 29. isa 26 Ekim 2013 at 23:00 - Reply

  evimiz 150 metrekare. zemin kat. tek kat müstakil. yani üstümüzde 2. kat daha yapılmadı. çatıda yok. dış cephede ve tavan da da izalasyon yok. ev az güneş alıyor. doğu ve güney cephesinde çamlık bir tepe var. öğleden sonra güneş görüyor. rakım 650 metre. yazın dahi serin oluyor. şu an kömürlü kalorifer kazanı var. doğalgaz kapıda. kombi alacağız. sadece kombi için 2500 tl civarı bütce ayırağız. almışken en iyisi olsun diyoruz.

  • admin 28 Ekim 2013 at 12:55 - Reply

   MERBALAR….
   ECA PREMİX YOĞUŞMALI 30 KW LIK KOMBİYİ ALABİLİRSİNİZ..

 30. Tolga 27 Ekim 2013 at 21:50 - Reply

  Yeni bina bodrum üzeri ters dublex dış yalıtımı yapılı 145 mt kare önü ve yan cephesi açık. Isınarak bana en az doğalgaz faturasını hangi kombi sağlar. Teşekkürler..

  • admin 28 Ekim 2013 at 12:57 - Reply

   BAYMAK DUA TEC 33 KW LIK YOĞUŞMALI CİHAZ ALABİLİRSİNİZ…

 31. can ozdogan 27 Ekim 2013 at 23:16 - Reply

  selam benim evim 110 mtre kare son kat ve uzerinde cati var 13 senedir baymak wolf 22fi kullaniyordum arizalandi tamir edilemiyor bana nasil bir kombi onerirsiniz tsk .

  • admin 28 Ekim 2013 at 13:00 - Reply

   YİNE BAYMAK YENİ ÇIKAN DUA TEC 24 YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİZ SİZLERE

 32. akkurt 28 Ekim 2013 at 16:53 - Reply

  220 m2 bahçeli ikiz nizam bir evim var dublex. alt katta salon o. odası mutfak felan var ortalama 7 m civarı alüminyum petek yukarda ise sanırım buna yakın metrajda petek var yukarısı da 3 oda ve banyodan ibaret. ev kuzeye bakıyor ve önü açık dış çepe izolasyonu var yukarı çatıda ise cam yünü var tabanda. bana viessman, vailant, buderus ve eca markalar için hangi kombileri tavsiye edebilirsiniz. şimdiden teşekkürler.

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:35 - Reply

   buderus yoğuşmalı kombi öneririm…

 33. ZEKİ 28 Ekim 2013 at 21:07 - Reply

  selam arkadaşım,175 m2 arakat dairem var.dış yalıtım yok.hangi kombiyi önerirsiniz.yardımcı olursanız memnun olurum.fikriniz benim için çok önemli

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:35 - Reply

   merhabalar
   öncelikle yalıtımın çok önemli olduğunu belirtmek isterim.
   sizin baymak dua-tec 33 kW lık cihaz öneririm……
   yalnız söylemekte yarar var faturalarınız çok düşmez…..

 34. Özdemir 30 Ekim 2013 at 22:08 - Reply

  Merhaba sitenizi cok yararli buldm oncelilikle cok teşekkür ederim. 144 m2 evimiz ara kat guney cepe ve bina yeni izolasyon yapili biE onerebilecegini kombi nedir. Yogusmali mi olmali?

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:31 - Reply

   merhabalar
   evet sizlere yoğuşmalı kombi öneririm…..
   baymak dua-tec 28 yoğuşmalı kombi öneririm…..

 35. melahat demir 31 Ekim 2013 at 03:26 - Reply

  Kombi yorumlarını okuyunca şaşırdım. ,H
  epsinden şikayet var.Evimiz 135 net metre kare .Ara kat güneş alıyor,hermetik kombiye dönüş yapacağız.Bize en uygun ekonomik,sorunsuz kombi ne önerirsiniz.Teşekkür ederim.

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:29 - Reply

   merhabalar
   eca confeoplus hermetik kombi öneririm sizlere……

 36. serdar 02 Kasım 2013 at 21:24 - Reply

  Selamun aleyum benim evim 210 metrekare arka tarafı dağlık çok soğuk aynı zamanda yeni bina ne önerirsiniz acaba saygılar.

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:28 - Reply

   merhabalar…
   baymak dua-tec 33 yoğuşmalı kombi öneririm sizlere

 37. goksel 03 Kasım 2013 at 15:41 - Reply

  Baymak yogusmali duo tech 24kw yeni cikti demissuniz. Bu 7 yil garantili. Eca confeo premix 24kw yerine artik baymaki mi daha cok oneriyorsunuz? Eca 3yil garantili. Bir de bayma %109 verimli, eca %107.
  Bu durumda en iyi baymak mi?
  Evimiz giris ustu, altta cafe var. Yalitim bu sene yapilacak. 130 m2 civari. Cok gunes almiyor. Mevcut vaillant kombi var. 10 yildan eski. Cok isinamiyoruz. Kombiyi cok acarsam cok yuksek fatura geliyor
  Radyatorleri demirdokum plus yapsam ve kombiyi yenilesem diyorum. Borularin da yenilenmesi gerekir mi
  Onerileriniz. Basinizi agrittim. Tesekkurler

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:27 - Reply

   merhabalar
   borularınız eski ve oksijen bariyersiz olduğundan tıkanmış olabilir
   tesisatınız mobil kılıflı borularla değiştirme imkanınız varsa değiştirin…

 38. ulaş 03 Kasım 2013 at 23:57 - Reply

  evim 110 m2,zemin kat doğu güney batı cepheli ısı yalıtımlı ve 2+1 oda sayısı var.toplamda 6 petek var demirdöküm neva kullanıyorum fakat 50 derecede de yaksam ısınamıyorum.yoğuşmalı alsam verimli olurmu?bana ekonomik yakan ısı verimi iyi olan hangi kombiyi tercih edersiniz?

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:24 - Reply

   selamlar….
   eca proteus kombi öneririm sizlere

 39. metin 04 Kasım 2013 at 23:22 - Reply

  merhaba, evim sıfır, izolasyonlu, 3.ara kat, 170 mtrekare, 12 metre petek uzunluğu mevcut.değerli kombi önerilerinizi bekliyorum

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:22 - Reply

   selamlar
   baymak dua-tec 33 yoğuşmalı kombi öneririm sizlere….

   • metin 08 Kasım 2013 at 23:03 - Reply

    buderusun bir modeli istesem?

 40. baki canpolat 05 Kasım 2013 at 17:50 - Reply

  Merhaba. Evim 128 metre kare, binanın mantolaması ve ısı yalıtımı var, 7 katlı binanın 6ncı katı,Sitenizi Viessman ya da Vaillant düşünüyordum kesinlikle sizin fikrinizi almalıyım, Hocam arızayla pek karşılaşmayacağım, sıkıntı yaşamayacağım güvenli biraz da ekonomik bir kombi önerebilirmisiniz?

 41. seyhan kocaman 07 Kasım 2013 at 13:09 - Reply

  slm benim evim 90 m ısı yalıtımı yapılmış acaba hangi marka kombi ve petek önerirsiniz.yoğuşmalı kombi gerekir mi ?

  • admin 07 Kasım 2013 at 15:20 - Reply

   selamlar
   eca confeoplus hermetik 24 kW lık(20 bin kcal/h lik cihaz öneririz.)

 42. yavuz t. 07 Kasım 2013 at 18:00 - Reply

  merhabalar
  ben 3 yıllık yeni binada 140 m2 dıştan yalıtımı yapılmış 7 katlı binanın 6 katında oturuyorum.Evin cephesi doğu ve güney batı.sizin önerdiğiniz kombilerden wiessmann marka kombi almayı düiünüyorum ve hermetik mi yoksa yoğuşmalı mı almalıyım ? bu konuda acilen beni bililendirmenizi rica ederim. ( kombi mutfak balkonunda yeri)

 43. YAHYA CEYLAN 07 Kasım 2013 at 21:34 - Reply

  Selamünaleyküm kolay gelsin yeni doğal gaz alacam petekler demir döküm plus termostatif vanalı 80- 90m2 2+1 evime peteklerin en iyisini taktırdık ama konbide kararsız kaldım buderus U42, eca confeo plus arasında kararsız kaldım hangisinden yakıt ve isınma hususunda verim alabilirim cvp bekliyorum 2 günüm var teşekkürler şimdiden…..

 44. Ümit 08 Kasım 2013 at 17:55 - Reply

  Evim 130 m orta kat. kuzey güney cepheli yalıtımı bu yıl yaptırdım. Buderus Gb072 almayı düşünüyorum sizce de uygun mu? Biliyorum biraz büyük bir makine ama yasadığım yer de biraz soğuk.veya siz ne tavsiye edersiniz?

 45. YAHYA CEYLAN 08 Kasım 2013 at 22:51 - Reply

  demirdöküm plus petek tavsiye ettiler termostat vana takılcak ama konbide kararsız kaldım gaz tüketimimiz az ekonomik ve verimli bi konbi markası tavsiyenizi bekliyorum lütfen yardımcı olurmusunuz evim 90 m2 2+1 sağında solunda üstümde oturan var arka odalarım güneş almıyo şimdiden teşekkürler

 46. YAKUP KAYA 09 Kasım 2013 at 10:32 - Reply

  Evim 3.kat yalıtımı yapılmış 180m2 olup 8 metreye yakın peteklerim var. Bunun için hangi kombiyi önerirsiniz.

 47. Ceylan uludag 09 Kasım 2013 at 18:15 - Reply

  Merhabalar evimiz deniz kenarinda cati dairesi 3 tarafi aciklik 150m kare 2 oda salon izolasyon mevcut ancak 2 cephesinde teras oldugundan surgulu cam kapilar mevcut .Kis aylarinda cok isinamiyoruz ve 5 yillik baymak kombimiz arizalandi yeni kombi almayi dusunuyoruz yogusmali kombi bizim icin uygunmudur ve ne almamizi onerirsiniz?tskler

 48. cemil 10 Kasım 2013 at 08:51 - Reply

  Merhaba..benim evim 3+1..net kullanım alanı 110 metrekare..altı dükkan..üst katım almancı olduğu için boş..bina 4 yıllık ama yalıtım yok..üç cepheli..kuzey,güney,batı..petek uzunluğu 8 metre..viessmann vitopend 100 kombim var ama 15 gün önce arızalandı..servis te ne olduğunu bilmiyor bence,her geldiklerinde bir parça değiştiriyorlar ama düzen tutmuyor..ayrıca parçalarıda çok pahalı..Sizden yeni bir kombi önerisi alabilirmiym..

 49. salih eryılmaz 10 Kasım 2013 at 10:31 - Reply

  selamünaleyküm hocam kolay gelsin öncelikle. ben yeni ev aldım. ev güney batı cephe 200m2 4+1 dublex binanın ısı yalıtımı ve dış cephe kaplaması var, sessiz ve ekonomik çalışan bir kombi önerirmisiniz saygılar….

 50. Bedri 13 Kasım 2013 at 16:40 - Reply

  Selamlar..
  110mkare dairemiz var. Rüzgar açısından korumalı bir bölgede, bir yanında ise başka bir daire var. Ayrıca dış cephe yalıtımı var. Pvc pencere ve çift cam var.
  Beş katlı binanın birinci katında ama alt katta bir katlık bodrum vs var.
  Yoğuşmalı kombi almalımıyım bilemedim. Ne tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim.

 51. kazım 16 Kasım 2013 at 14:42 - Reply

  Selamlar… Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve ayırdığınız zaman icin size teşekkür ederim.
  Evimiz 135 metrekare ve dubleks izolasyon ve yalıtım iyi seviyede evin 2 tarafı açık … Ev İstanbul üsküdar da …
  Bize önerebiliceginiz fiyat performans bakımdan kombi hangisi olur ?

 52. serkan aydın 16 Kasım 2013 at 21:41 - Reply

  merhaba evim 120 mkare 5 kat güney cephesi yalıtım var bu ayda evın sıcaklıgı 20 derecenın altına dusmuyor kombı bozuldu ne onerırsınız

 53. HAKAN 18 Kasım 2013 at 11:37 - Reply

  s.a merhaba 200 mt iki katlı dairemiz var
  yalıtım iyi çatıda dahil yalıtımlı evde 11 adet petek var toplam metraj 11 metre civarı ama 20.000 cal airfleir kombi var çok çabuk devreye giriyor ve üst katların petek altları ısınmıyor vede fatura çok yüksek geliyor ortalama 45 derecede günlük arfiyat 15 metreküp acaba yetersiz mi kalıyor önereceğiniz kombi ve tavsiyeler varmı teşekkürler

 54. İsmail 18 Kasım 2013 at 21:44 - Reply

  Evimiz 95 m2 3.kat yani orta kat hangi kombiyi önerirsiniz

 55. Bülent K. 19 Kasım 2013 at 00:22 - Reply

  Mersinde oturuyorum.Evim 5.kat,en üst daire.4 Cephemde açık sayılır.Eski tip Baymak Main 24 Fi kombim var.Sık sık sorun çıkarıyor.Dairem net 150-160 m2 Kombimi yenilemek istersem ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler..

 56. MAHIR 21 Kasım 2013 at 17:44 - Reply

  85 metre kare sifir bi dairem var kombi almak istiyorum acaba ne almami tavsiye edersiniz

 57. Ufuk 21 Kasım 2013 at 22:53 - Reply

  Merhaba,
  Evimiz mustakil ev, zemin kati110m2, ust kati ise 100m2.Zemin katta ayrica 20m2 kis bahcesi var. İzolasyon ic duvarlarda var. Zeminde sadece laminat var. Aklimdan buderus markasi geciyor. Siz hangi markayi ve kac kW lik bir kombi onerirsiniz.tsk.

 58. İsmail 21 Kasım 2013 at 23:06 - Reply

  Evim yeni 140 m2 brüt doğu cephe 1. Kat 7 metre dükkan üzeri iç dış mantolamalı kime sorsam buderus diyor
  Bende buderus düşünüyorum ancak yoğuşmalımı almalıyım yoğuşmasızmı yada buderusmu almalıyım yardımcı olun lütfen

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:47 - Reply

   MERHABALAR
   BİZDE SİZE YOĞUŞMALI BUDERUS U ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ…..

 59. cenker 22 Kasım 2013 at 15:22 - Reply

  Selam, 1+1, 50m2, banyo ve mutfakta sıcak su için elektrikli şofben kullandığım daireye ısıtma için klima mı, kombi mi önerirsiniz?

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:51 - Reply

   MERHABALAR
   BİZDE KOMBİYE GEREK YOK..
   İNVERTER BİR KLİMA ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ…..
   MİTSUBİSHİ VEYA DAİKEN MARKA OLABİLİR…

 60. Sevim 22 Kasım 2013 at 16:25 - Reply

  Evim 3 katta bulunmakta 110m2 içten mantolama yapıldı.Sarıyer bölgesi şu an Buderus kombi kullanmaktayım alındığı günden beri sorun yaratıyor.Parçaları ve servisi pahalı.Hangi kombiyi önerirsiniz.Teşekkür ederim.

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:52 - Reply

   ECA PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİZ…

 61. ömer 23 Kasım 2013 at 16:26 - Reply

  merhaba 2+1 net 90 metrekare arakat ve güney cephe evim için hangi kombiyi önerirsiniz.ayrıca gaz tasarrufu ve sessiz olması önemli.hayırlı günler

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:53 - Reply

   MERHABALAR..
   SİZİN İÇİN EN İDEAL VE SESSİZ KOMBİ ECA CONFEOPLUS HERMETİK KOMBİ OLUR…

 62. Mehmet Meral 24 Kasım 2013 at 16:33 - Reply

  Güney cepheye bakan net 140 m2 kullanım alanı olan bir dublex daire aldım. Çatı izolasyonu ve dış cephe mantolaması güzel. Toplam 8 petek var. Çok kullanılmasada 2 banyosu var.Hem sessiz hem verimli hemde tasarruflu olabilecek hangi kombiyi almalıyım.

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:54 - Reply

   MERHABALAR
   ECA PREMİX 30 KW LIK YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİRİM SİZLERE…

 63. cahit t 24 Kasım 2013 at 21:19 - Reply

  dubleks 160 m dubleks dairem var.yerden ısıtmalı değil,petekli sistem.BAZI TEKNİKERLER YOĞUŞMALI SİSTEMİN YERDEN ISITMADA ETKİLİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.PETEKTE GEREKSİZ DİYOR.AYRICA KOMBİNİN DIŞARDA OLMASININ YOĞUŞMA ETKİSİNİ AZALTACAĞI VURGULANIYOR .SİZİN GÖRÜŞLERİNİZİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM.TEŞEKKÜRLER.

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:55 - Reply

   MERHABALAR
   HAYIR ÖYLE BİR ŞEY YOK…
   AMA CİHAZINIZIN DIŞARIDA OLMASI DEZAVANTAJ…

 64. Ender 25 Kasım 2013 at 04:49 - Reply

  Merhabalar,
  Öncelikle böyle bir sitede biz tuketıcılere kolaylık sağladığınız
  İçin teşekkür ederim.
  Benimde size su sorum olucak, evim 4.kat Güney ve kuzey ve batı tarafından açık çift cephe 105 metrekare 3+1 dış taraftan montalama var yeni bina sizce hangi kombiyi önerirsiniz.?
  Teşekkürler

  • admin 25 Kasım 2013 at 10:56 - Reply

   TEŞEKKÜRLER….
   VAİLLANT 242-3 PRO KOMBİ ÖNERİRİM SİZLERE…

 65. ihsan 26 Kasım 2013 at 19:46 - Reply

  Merhaba, anne/babamın evi su basmanı üzerine yapılmış, dört bir yanı açık. (Mantolama..izolasyon yok).
  Tahminim ev 100-110 metrekare.
  Şu an o bölgede doğal gaz yok, yani sanayi gazı kullanmaları gerekiyor. Sıcak su ihtiyaçlarıda mevcut. Sizce hangi kombiyi önerirsiniz? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • admin 30 Kasım 2013 at 12:29 - Reply

   baymak 240 fi luna kombi almanızı tavsiye ederiz….

 66. yeliz 26 Kasım 2013 at 19:57 - Reply

  Merhabalar. Evim 75 m2 köşe bir daire. ve en üst kattayım çatı var ayrıca binada. Bir çok doğalgaz girmalarıyla görüştüm fakat karar veremedik hangi kombiyi alıcağımıza. toplam petek sayısı 5 ve toplam uzunlukları 5.40 cm petekler olucak. Isı yalıtımı yok binada.
  2 Adet kombi önerisi sunuldu şimdiye kadar.
  Biri vaillant 202-3-3 kombisi ve radyatörleri de vaillant olucak..

  digeri ise bosh classic plus termoteknik radyatör ve demirdöküm seçenekleri var.

  Sizce hangisi daha az yakar ? Yada bize göre en uygun kombi hangisi olmalı yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

  • admin 30 Kasım 2013 at 12:28 - Reply

   merhabalar
   bizler size vaillant veya eca kombi öneririz..
   radyatörler ve vanaları da eca olsun…

 67. azmi metin 27 Kasım 2013 at 05:21 - Reply

  Merhabalar evimiz 3.katli 1.katta oturuyorum eski yapili bina ısı yalitimi yok 4 cepheden kuvvetli ruzgar aliyor kislari baya soguk oluyor dogalgazimiz yeni geldi. Boyacimiz bu ev isi yalitimi olmadan isinmaz dedi camlarimiz cift cam bu evi dogalgazla isitmak mumkunmu hangi tur marka model kombiyi onerirsiniz

  • admin 30 Kasım 2013 at 12:26 - Reply

   merhabalar…
   evinizin izolasyonu olması şart diğer türlü ısınmanız imkansız….

 68. emine 27 Kasım 2013 at 14:43 - Reply

  evimi müstakil ikinci kat. çift cam çift duvar. yalıtımından memnunuz.kombi mi termosifon mu taktıracağız karar veremedik. sofbenden memnun kalmadık.3 oda 1 salondan oluşuyor evimi. açıkçası kombi ne demek tam da biklmiyorum. yardımcı olur musunuz. termosifonla arasındaki fark nedir.

  • admin 30 Kasım 2013 at 12:25 - Reply

   merhabalar
   termosifon öneririm sizlere 65 litrelik yeni nesil titanyum depolu olsun….

 69. serhat 29 Kasım 2013 at 21:33 - Reply

  185m2 çatı dublex, toplam petek boyu 9,38m–izalosyon vs iyi, güney-doğu-batı cephe–hangi kombiyi önerirsiniz?

  • admin 30 Kasım 2013 at 12:24 - Reply

   merhabalar
   baymak dua-tec 33 kW lık yoğuşmalı kombi öneririz sizlere….

 70. Yasemin 30 Kasım 2013 at 23:08 - Reply

  Evimizin yalıtımı çok iyi,120 metre kare,arakat ve konveksiyonel sistem diye bişeyden söz ettiler yani her peteğe ayrı soğukvesıcak su gidişi varmiş.Böyle Bi sistemde nasıl bir kombi kullanmamız gerekir.Ayrıca bu sistemin bulunduğu oda ile kombının arası 10metre.Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • admin 02 Aralık 2013 at 11:52 - Reply

   merhabalar
   bakın kombiler daha çok üç çeşit olarak üretilir.
   bunlar 1-komvensiyonel 2-yoğuşmalı 3-boylerli olarak
   normal dairelerde genelde konveksiyonel kombi kullanılır ve bunlar sıcak su ve kalorifer ısıtmasında kullanılır.
   bu cihazlarda öncelik her zaman sıcak sudur. Yani kombi kalorifer ısıtmasında iken siz sıcak suyu açarsanız direk sıcak su konumuna geçer. bu bütün markalarda aynıdır.
   KISACASI SİZLERE DAİRENİZ İÇİN EN İDEAL KOMBİ OLABİLCEĞNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ VAİLLANT 242-3 PRO KOMBİ OLABİLİR.

 71. bülent şanlı 02 Aralık 2013 at 00:45 - Reply

  SELAMÜN ALEYKÜM ustacım herkeze tek tek cevap verdıgınız ıcın teşekur ederum gebzeden yazıyorum 127 mt2 burut dairem var 3+1 dogal gaz esısatı yenı döşenecek 4 tarafı acık ust katı boş kaba ınsat ısı yalıtımı yapılmamış durumda kombi olarak ve petek metresı olarak ne onerırsınız kolay gelsın cok teşekür ederım

  • admin 02 Aralık 2013 at 11:42 - Reply

   Bülent bey merhabalar
   teşekkür ederim.
   bildiğiniz gibi verimli ısınma için izolasyon şart.
   8-5 veya 9 metre radyatör kullanmalısınız.
   kombi olarak eca 30 kW lık yoğuşmalı kombi öneririz sizlere…

 72. ismail aktaş 02 Aralık 2013 at 03:44 - Reply

  merhabalar öncelikler vermiş olduğunuz bilgiler için tşk.ederim. bende arkadaşlar gibi evime hangi kombiyi alacağım konusunda kararsızım, evim138 m2 3 cepheside açık, 2.kat çatı yok ve izalasyonsuz,ev daha 2 senelik, sizce hangi kombiyi almalıyım.?

  • admin 02 Aralık 2013 at 11:40 - Reply

   merhabalar
   sayın İsmail bey öncelikle sizlere tavsiyem imkanlarınız doğrultusunda
   dairenizin dışardan olmasa da içeriden izolasyonunu yapmanızdır.
   daireniz büyük olduğu için yoğuşmalı cihaz öneririm…
   bunun için 30 kW lık eca yoğuşmalı premix kombi almanızı tavsiye ederim.

 73. Asiye 02 Aralık 2013 at 17:26 - Reply

  Merhaba
  Öncelikle zaman ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Evim 70 m2 2+1 izolasyon yok. Ara kat ve 2cephesi açık. Bosch Combi kullanıyorum ve5 yıl içinde 3 kez bozuldu.uzun ömürlü, tasarruflu kombi öneriniz ne olur. İyi çalışmalar

 74. Mehmet 02 Aralık 2013 at 20:57 - Reply

  Selam 165 m2 ara kat daire aldım buderus al dedi arkadaşlarım hem sağlammış hem ömürlük siz ne dersiniz sagılar

 75. hüseyin 04 Aralık 2013 at 21:42 - Reply

  mrb daire 150 metre kare dıştan peryum mantolama güney cephe arakattır. petek uzunluğu 7,5 metre baca 13 lük yetersiz olduğu için kombi pakpenli olan balkona kurulacak fakat yoğuşmalı olmaz dediler neden tam bilmiyorum. eca confeo plus kombi 20.000 önerdiler fakat ben 24.000 olmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum. sizin öneriniz nedir.lütfen yardımcı olurmusunuz.

 76. çağrı 05 Aralık 2013 at 21:26 - Reply

  merhabalar.110m2 pimapenli 3 cepheli yalıtımsız 6 katlı binanın 5. katında oturmaktayım.demirdöküm termostat vanalı panel radyatörler var. demirdöküm hermetik kombimiz arızası giderilemedi. yeni kombimiz yoğuşmalımı yoksa hermetik mi olsun ? hangi marka ve modeli önerirsiniz. ? hermetikten yoğuşmalıya geçmek için tesisat değişikliği gerekir mi ?

 77. serpil yazıcı 06 Aralık 2013 at 16:37 - Reply

  merhabalar,
  öncelikle çok teşekkür ediyorum bizleri aydınlattığınız için. Benim size bir kaç sorum olacak,
  – yoğuşmalı ve yoğuşmasız neye göre değişiyor?
  – benim evim 130 m2, çift cephe nasıl bir kombi önerirsiniz?
  – viessman, vailant, eca confeo olarak sıralanmış ama siz genellikle eca tavsiye etmişsiniz nedenini merak ettim.
  iyi günler..

 78. Meryem 07 Aralık 2013 at 23:08 - Reply

  Merhabalar, Trabzonda yaklaşık 200 m iki katlı dairemizin doğalgaz tesisatı için teklif almaktayız. Yoğuşmalı kombi tercih edilecek, yalnız bosch markasıyla ilgili yorumlardan ötürü tereddütlerim oldu siz önerir misiniz acaba. Teşekkürler.

 79. vedat 08 Aralık 2013 at 15:45 - Reply

  merhaba
  Evimiz dubleks bir apartman dairesi.Ankarada ve 17 yıllık bir bina .O zamanın gerekli olan yalıtımı yapımda kullanılmış.Alt kat 140m2üst kat50m2 ve 65m2 açık terasımız var.Toplam 12 adet panelimiz var.yarı hermetik bacalı sistem kullanıyoruz.Sizce hangi kombi uygundurSyglr

 80. YUNUS KABALAK 09 Aralık 2013 at 00:12 - Reply

  Merhaba ustam; kafam çok karışık lütfen yardımcı olunuz.
  Evim Van ilinde 120 m2 3 Kat Ara güney cephe kat bina yalıtımlı, 6,50 mt petek mevcut. vaillant 202 hermetik mödeli önerildi. acil kombi almam gerek ama karar veremiyorum. apartman merkezi sistemden bireysele geçti kollektör ile kombi arası 5 yerde dirsek olacak ve 13 mt boru tesisatı döşenecek. vailant eca buderus demirdöküm vıesman çok araştırdım ama KARARSIZIM. madii durumum kötü Lutfen bana faturada ekonomik olacak kombiyi tavsiye edermisiniz.

 81. YUNUS KABALAK 09 Aralık 2013 at 00:15 - Reply

  Şunuda belirteyım vailant 202 vuw modeli ,kombı,montaj,revizyon dahil 2,400 tl istiyor sizce normalmi.

 82. ayhan başdemir 09 Aralık 2013 at 10:07 - Reply

  Merhaba
  Evim 3+1 / 160 m2 dış cephe mantolama yoktur ve son kat. Pencere ve balkon kapıları pimapen olup yalıtımlarının iyi olduğunu düşünüyorum. ECA Proteus marka hermetik kombim var ancak çok yüksek faturalar ödememe rağmen ne sıcak su da ne de odaların ısınmasında verim alamıyorum. Banyo suyu sık sık bir ısınıp bir soğumakta. Bana nasıl bir kombi almamı tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

 83. emel 09 Aralık 2013 at 14:38 - Reply

  merhabalar,dairemiz net 75 m2 9. kat (çatı katı) ve izalasyon yok 15 yıllık bir bina hangi markayı tavsiye edersiniz.2+1 dairemiz.peteklerin büyüklüğü ne olmalı.yoğuşmalı kombiye gerek yok mu?

 84. bahri 09 Aralık 2013 at 23:05 - Reply

  100 metrekare 3.katta oturmaktayım.izalosyon yok hangi kombiyi önerirsiniz.

 85. serhat 10 Aralık 2013 at 22:08 - Reply

  Merhabalar,

  Süper bir hizmet vermektesiniz. Tebrik ve teşekkür ederim. 200 m2, ara kat, güney-doğu-batı cepheli, tesisatı alttan döşemeli, panjurlu Mersin’deki evim için sms veya telefonla kontrol edilebilen, tam yoğuşmalı bir kombi almak istiyorum. Benim için uzaktan kontrol önemli. Öneriniz nedir?

 86. HAKAN 12 Aralık 2013 at 17:49 - Reply

  Evim 75 metrekare 2+1 güneş görüyor 3, kat göbek daire yakıt tasarrufu ve uzun ömürlülüğü yönüyle hangi kombiyi tercih etmeliyim.

 87. orhan 13 Aralık 2013 at 01:02 - Reply

  s.a. hocam benim evim bahçe içinde izalasyonsuz ve 95 m2 sadece tavanda izalasyon var doğalgaz tesisatı yok ev eski ama sobalı ısınma yapıyorum ricam tesisat olarak ve kombi olarak ne önerirsiniz? cevabınızı merakla bekliyorum.

 88. Ahmet GÖRGÜLÜ 13 Aralık 2013 at 01:57 - Reply

  merhabalar. çok faydalı bir platform oluşmuş burada ve bende bir kaç bilgi alarak yardımlarınızı bekliyorum. Evim 93m2 brüt 5.kat üstünde teraslı bir daire var yani odalarımın yarısı açıkta kalıyor. bina sıfır ilk kombimi alıp sorunsuz yıllar geçirmek istiyorum tabi bunun yanında hem doğalgazdan hemde elektrikten tasarruf edip güzel ısınmakta istiyorum. Buderus marka bir kombi almayı düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir acaba? Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 89. serdar 13 Aralık 2013 at 20:37 - Reply

  135 metrakere evimiz var antalyadayız 3+1 hangi kombiyi önerirsiniz

 90. Burcu 14 Aralık 2013 at 16:30 - Reply

  Merhabalar,
  Evim için kombi aramaktayım fakat çok kararsızım
  Bu sitede yardım ettiğinizi ve kolaylık sağladığınızı okudum
  Bunun için teşekkür ederim
  Evimin mt2 si 102 dış cephe ısı yalıtım yapılmış 0 bina kuzey ve batı cephesi açık 4 kat üstü çatı kaplama
  Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden
  Hyrlı müşteriler.

 91. Engin 14 Aralık 2013 at 23:57 - Reply

  Merhaba damladogalgaz site yöneticileri
  Benim söyle bir sorunum var evim 0 bina 105 mt2 3+1 dışardan montolama var evin kuzey ve dogu tarafı açık
  Siz saygı deger usta yöneticilere sorum sudur ki
  Sitede wiessman vailant ve eca seklinde kombi markaları onermişiniz benim araştırmadaki kaynakta wiessman cok seslı gurultulu ve sıcak su ısıtma işlemini belli bir müddet yaptıktan sonra soğuk su gelmiyormuş servis ağıda berbat bir durumda imiş vailantta ise kart arızası ve aynı şeklide sorumsuz servis ağı varmış eca yı ise kimse önermiyor baymak ve demirdökümlerde arıza olayı asmış durumda imiş internetten araştırdığım bilgilere göre bu tür kombi kullanan kullanıcı yorumları yazılmış.
  Sizce hangi kombide ses + arıza + servis koşullarını göz önünde bulundurursak 4/4 lük kombi almalıyız biz tüketiciler kombilere 1000tl üzeri verdıgımızı varsayarsak mağdur olmamak için ne tür marka almalıyım inanın kafam cok karışık lütfen yardım edin.
  Kolay Gelsin.

 92. Yalcin SEVINC 15 Aralık 2013 at 10:09 - Reply

  Sizlere kesinlikle Demirdokum almayin derim.
  Kisin gobeginde C.tesi gecesi kombim ariza yapti ancak P.tesi gunu gelip bakacaklarini soylediler.
  Demirdokumun kendi sitesinde yazan 7/24 Lafi sadece muhabettir sakin inanmayin.
  3 Yillik kombide 1 defa genlesme tanki , 1 defa da devir daim motoru degisti. Eger demirdokum kullaniyorsaniz , evinizde mutlaka yagli radyator bulundurun.

 93. bülent türker 16 Aralık 2013 at 09:11 - Reply

  ben antalyada yaşıyorum evim 130 metrekare.yoğusmalı ve yoğusmasız kombide ve markada kararsız kaldım.birde hangi marka daha sesiz çalışıyor yatak odasının balkonuna bağlanacak kombi ben sese karşı çok hassasım beni rahatsız edecek düzeyede ses verirmi …

 94. erkan süküt 16 Aralık 2013 at 12:03 - Reply

  Evim 3.kat 140 metre kare ısı yalıtımı yok aylik 300 tl den az fatura gelmiyor ısınamıyoruz, ayrica banyoda sicak su sorunu yasiyoruz. tasarruflu verimi yüksek sorun yaratmayacak bir kombi tavsiye edebilirmisiniz teşekkürler

 95. ugur 16 Aralık 2013 at 14:37 - Reply

  Merhaba 140 metre evim var,Antalya da oturuyorum.sizce ne marka kombi almalıyım.tşkler.

 96. Zehra 16 Aralık 2013 at 14:41 - Reply

  Merhaba,
  Evimiz 5. katta 2+1 ve 90 metrekare.En üst kattayız üstte çatı var.Şuan ki kombimiz demirdöküm ama bayağı eksi sürekli basınç düşüyor ve ısınamıyoruz.Faturada yüksek geliyor.Sanırım tamir ettirmek yerine en iyisi yeni bir kombi.Binanın yalıtımı var ve evimiz güneş alıyor.Yoğuşmalı kombi alsak mı diye düşünüyoruz.Bize ne tür kombi önerirsiniz?
  Şimdiden çok teşekkürler,

 97. Burak 18 Aralık 2013 at 19:08 - Reply

  Merhaba,
  Antalya şehir merkezinde 150 m2, ara kat, 4 cepheli, yalıtımsız ve cam/pencere yüzeyi oldukça fazla olan evim için kombi tavsiyenizi rica ediyorum.

 98. NİLAY 19 Aralık 2013 at 09:52 - Reply

  Merhaba,

  Yeni bir ev aldık , içinde kimse oturmadı , inşaat yeni bitti , ısı yalıtımlı ve biz ocak 2014de taşınacağız inşallah.
  ev 85m2 , 2 +1 petekleri 6m’yi geçmez.
  pek büyük değil ev.
  Sorunsuz ve tasarruf sağlayacak Hangi kombiyi önerirsiniz , 1 haftadır kombi arıyoruz kafamız çok karışdı.

 99. ayhan başdemir 19 Aralık 2013 at 12:11 - Reply

  Teşekkürler… Çok yardımcı oldunuz…!!!???

 100. müşerref 19 Aralık 2013 at 14:41 - Reply

  isi yalıtımı olan bır bınada oturuyorum şuan merkezı sıstem kalurufer kömürle isinıyor ama şuan doğalgaz bınamızaz geldı evım 1 kat altta dükan ve merdıven gırışı var üst katım daıre ama kımse oturmuyor yanı ısınmıyor alt ve usten oturan yok…140 m2 ev on ve arka cepe açık arka taraf denıze bakıyor on taraf yol öncen güneş alıyor…ben nasıl bır kombı almalıyım ıkı balkon var evde kombıyı ön mutfak tarafına koyacağız ..yoğuşmalımı almalıyım apartmanda herkes butcesıne göre yoğuşmalı yada hıtermatık alan var ama ben bırıncı katım onların evı dha çok güneş alıyor benım üstdaıre boş alt apartman gırışı bana bir kombı önerın lütfen çok acıl

 101. Seda 20 Aralık 2013 at 11:59 - Reply

  Evimizin 3 cephesi açık dört katlı biz en üst kattayız 110 metrekare ne önerirsiniz acaba

 102. arzu 21 Aralık 2013 at 00:56 - Reply

  merhabalar evimize yeni doğalgaz geldi evimiz 120mçatı izalasyonu var camlar pimapen ama duvar izalasyonu yok bana hangi kombiyi önerirsiniz teşekkürler

 103. ahmet vatansever 22 Aralık 2013 at 00:30 - Reply

  evim 170 m2.11 metre petek var.izalasyon yok.önerilen kombi ferroli demicondens 28 f.bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

 104. Alper Özkan 22 Aralık 2013 at 12:21 - Reply

  Öncelikle Selamlar. 5 katlı apartmanın 3. katında 2+1 55m2 dairede oturuyoruz. Binamızın dış cephe yalıtımı birkaç sene önce yapıldı. Evimiz ufak ve toplam 5 adet petek var. Hangi kombiyi önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Hasan Aktaş 23 Aralık 2013 at 09:01 - Reply

   merhabalar
   eca confeoplus kombi öneririz sizlere….

 105. merve 22 Aralık 2013 at 15:39 - Reply

  Merhaba, bizde doğalgaz yaptırmayı düşünüyoruz ama kararsız kaldık pek bir bilgim yok açıkcası ECA yada Vaillant dıyolar hatta bır tanıdıgımız vaıllant kombı taktırınca faturanın yarıya dustugunu soyledı VUW-242-5 modelı onerıldı bıze sızce nasıl?? 80 metre kare bzımnde evımız

  • Hasan Aktaş 23 Aralık 2013 at 09:00 - Reply

   merhabalar
   size önerilen cihazlar iyi cihazlar ama
   yakıt açısından böyle farklar hiçbir cihazda yoktur.
   benim size tavsiyem eca confeoplus kombi almanızdır.

 106. mutlu 22 Aralık 2013 at 16:26 - Reply

  Merhaba,evimin net kullanım alanı 145 m2,son kat,çatı arası zemin yalıtımlı,dış cepheler yalıtımlı,kuzey ve güney cepheli,diğer 2 cephesi kapalı. 10,5 m petek var,bosch classic condense kombim var,evim 2,5 yıllık,kombim yeni,kırşehirde ikamet ediyorum,günde 14 m3 gaz harcıyorum,petek boyum ve kombim sizce doğrumu?Doğru değilse nasıl olmalı?

  • Hasan Aktaş 23 Aralık 2013 at 08:58 - Reply

   merhabalar
   bence sizin sorunuzun tesisatla alakalı olabilir..
   yakın çevrenizde işin uzmanı birisine baktırmanız lazım.

 107. serkan 22 Aralık 2013 at 22:56 - Reply

  merhaba 135 mt2 müstakil evimizin 3.katında oturuyorum çatı var ama kimse oturmuyor 3 cephesi açık 30 senelik bina dış cephesi yeni yapıldı.10 senedir vaillant kombi kullanıyorun açtığım dereceye göre peteklerim iyi ısınmıyor kombide sesli çalışmaya başladı ne önerirsiniz..ilginize teşekkürler..

  • Hasan Aktaş 23 Aralık 2013 at 08:55 - Reply

   merhabalar
   işiniz ısınma konusunda çok zor diyebilirim….
   yeni bir cihaz alacaksanız bizim sizlere 30 kW lık eca premix yoğuşmalı cihaz öneririm…

 108. Kürşat önercan 23 Aralık 2013 at 10:04 - Reply

  merhaba 140 mt2 batı kuzey ve doğu cephelere sahip kuzey cephenin montolaması yapılmış bir evde oturmaktayız daire 12 katlı binanın 6.katıdır şu anda toplam 6metre tül petek vardır sıcak su kullanımı esnasında birden fazla musluk açıldığında su ısısını etkilemiyecek bir kombi önerirmisiniz Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 109. Burak 23 Aralık 2013 at 15:29 - Reply

  Merhabalar;
  Antalya’da 3+1 toplam 150 m2, 4 cephe, ara kat evime doğalgaz tesisatı yaptıracağım. Ne kadar petek ve ne güçte kombiye ihtiyacım bulunmaktadır. Binanın yalıtımı yok, çok rüzgar alan bir mevkiideyiz ve cam/pencere yüzeyi oldukça fazladır.Teşekkür ederim.

  • Hasan Aktaş 26 Aralık 2013 at 11:23 - Reply

   merhabalar
   size tavsiyem referansı olan bir mühendislik firması ile görüşüp keşif yaptırmanızdır.

 110. Yavuz aydoğan 24 Aralık 2013 at 11:27 - Reply

  Öncelikle hayırlı işler. Ben yalova’da yeni bir daire aldım 2+1 3. Kat ve kuzey-batı cepheli, mantolamalı. Tesisatı kollektörlü sistem ve salon net 20 m2 120*60 2adet eca petek, mutfak 9 m2 80*40 1petek, çocuk odası en uzak oda 11 m2 100*60 1 petek, yatak odası 13 m2 130*60 1 petek ve banyo da 4.5 m2 65*50 havlupan var 1adet. Baymak duo tec yoğuşmalı öneren oldu 24 kw 20’lik, eca confeo premix öneren oldu ve demir döküm nitromix öneren oldu. Siz ne düşünürsünüz bu konuda? Not: üstümde bir tane daha daire var yani 4/3’ü daire. Viesmann önerilir mi, önerirseniz fiyatı ve modeli nedir?

  • Hasan Aktaş 26 Aralık 2013 at 11:21 - Reply

   merhabalar
   hayırlı olsun
   eca premix olması iyi olur derim sizlere

 111. ramazan 24 Aralık 2013 at 17:34 - Reply

  merhabalar
  Evimiz 4.kat ve ısı yalıtımlı 170 metre kare ilk defa kombi alacağız. Yardımcı olursanız sevinirim .

  • Hasan Aktaş 26 Aralık 2013 at 11:19 - Reply

   eca 35 kW lık veya baymak 35 kW lık yoğuşmalı kombi öneririz sizlere….

 112. hüseyin 24 Aralık 2013 at 22:58 - Reply

  merhaba
  benim dairem 130 mt2 kombimi değiştirmek istiyorum.dairemin 3 tarafı açık izolasyonsuz.visman veya vailant düşünüyorum 24 000 lik hangisini tavsiye edersiniz.

  • Hasan Aktaş 26 Aralık 2013 at 11:18 - Reply

   viessman yoğuşmalı cihaz almanızı öneririm sizlere

 113. mustafa 25 Aralık 2013 at 09:46 - Reply

  merhaba evimiz 3 senelik.4 katlı bina.3.katında oturuyoruz.4 tarafı açık ısı yalıtımı yok.130 mt2 Manisada.hangi kombiyi ve kaç metre petek önerirsiniz?Şimdiden teşekkür ederim.

  • Hasan Aktaş 26 Aralık 2013 at 11:17 - Reply

   merhabalar
   ısı yalıtımı şart
   eca yoğuşmalı 30 kW lık premix kombi öneririz siazlere

 114. Burak 25 Aralık 2013 at 13:37 - Reply

  Merhaba, Antalya’da 3+1, 150 m2, 4 cephe, cam yüzeyleri fazla olan dairem için hangi kombiyi önerirsiniz ? Toplam petek ihtiyacım nedir. Teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 26 Aralık 2013 at 11:17 - Reply

   merhabalar
   12 mtül radyatör öneririm sizlere
   kombi olarak 35 kW baymak dua tec yoğuşmalı kombi öneririz sizlere…

 115. rıza 26 Aralık 2013 at 16:43 - Reply

  evim 120m dış yalıtım yok ara kat nasıl bir kombi önerisiniz

 116. Taner 28 Aralık 2013 at 23:17 - Reply

  Merhaba, evim 1. Katta olup kuzey cephededir. Şu anda ferroli marka bacalı kombi kullanmaktayım. Ancak kış ayından dolayı musluk suyu hiç ısınmıyor ( vana girişini kısmış olmama rağmen) bu mevsimde suyu iyi ısıtan başka bacalı bir kombi öneriniz olur mu? Teşekkürler

  • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 01:07 - Reply

   merhabalar
   tesisatınıza ve cihazınıza bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz sizlere

 117. osman holat 29 Aralık 2013 at 12:36 - Reply

  merhabalar
  kütahya da 3 katlı apt.orta katında oturuyorum.100 mt.kare evde 7 mt.petek var. evde izolasyon var.bana hangi kombiyi önerirsiniz?

  teşekkürler

  • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 01:06 - Reply

   merhabalar
   eca premix 24 kW lık yoğuşmalı cihaz öneririz sizlere…

 118. Murat ALTUN 01 Ocak 2014 at 23:55 - Reply

  125 met2 evime 46 KW kombi taktırmayı düşünüyorum.30-35 KW lık kombilere göre tasarruf ve performansı nasıl olur? Hangisini tavsiye edersiniz.. tşk

  • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 01:05 - Reply

   merhabalar murat bey
   düşündüğünüz cihaz fazla sizin dairenize
   bence mühendis bir arkadaşa keşif yaptırıp karar vermeniz daha sağlıklı olabilir…

 119. gülten 02 Ocak 2014 at 20:48 - Reply

  48 m2 brüt 1.kat /alt kat bos/ 1+1 yeni bir daire için nasıl bir kombi tavsıye edersiniz sessiz ve ekonomik.

  • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 01:03 - Reply

   merhabalar
   vaillant 202-3 pro kombi öneririz sizlere

 120. erhan 03 Ocak 2014 at 15:28 - Reply

  merhaba,
  170 m2 arakat ve yerden ısıtmalı yeni bir ev aldım. önerebileceğiniz kombi varmıdır?

  • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 01:02 - Reply

   merhabalar
   tabiki baymak dua-tec 35 kW yoğuşmalı kombi öneririz sizlere

 121. müşerref 05 Ocak 2014 at 12:44 - Reply

  isi yalıtımı olan bır bınada oturuyorum şuan merkezı sıstem kalurufer kömürle isinıyor ama şuan doğalgaz bınamızaz geldı evım 1 kat altta dükan ve merdıven gırışı var üst katım daıre ama kımse oturmuyor yanı ısınmıyor alt ve usten oturan yok…140 m2 ev on ve arka cepe açık arka taraf denıze bakıyor on taraf yol öncen güneş alıyor…ben nasıl bır kombı almalıyım ıkı balkon var evde kombıyı ön mutfak tarafına koyacağız ..yoğuşmalımı almalıyım apartmanda herkes butcesıne göre yoğuşmalı yada hıtermatık alan var ama ben bırıncı katım onların evı dha çok güneş alıyor benım üstdaıre boş alt apartman gırışı bana bir kombı önerın lütfen çok acıl

  • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 01:01 - Reply

   merhabalar
   sizlere tavsiyem tabi ki yoğuşmalı kombi
   baymak dua-tec 28 kW yoğuşmalı cihaz alabilirsiniz
   iyi günler..

 122. Samet 08 Ocak 2014 at 14:29 - Reply

  öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.evim brüt 132 m. güney-doğu cephe,ara kat yalıtımı düzgün yapılmış sıfır binadır.en uygun kombi hangisidir(sessiz,eko)

  • Hasan Aktaş 13 Ocak 2014 at 18:08 - Reply

   buderus GB-042-22 KW ECOPLUS KOMBİ ÖNERİRİZ SİZLERE

 123. Zafer selek 11 Ocak 2014 at 01:00 - Reply

  Merhaba

  100 m2 sıfır daireye geçeceğiz 1 aya kadar. Yoğuşmalı kombi almamıza gerek var mıdır ? Bir de en uygun cihaz bize göre hangisi olabilir? Bilgi için teşekkürler

  • Hasan Aktaş 13 Ocak 2014 at 18:05 - Reply

   merhabalar
   hayırlısı olsun inşallah
   tercih sizin normal cihaz ile yoğuşmalı cihaz arasında 500-600 tl fiyat farkı var.
   sizin dairenizde bu fiyat farkını ortalama 5-6 senede geri kazanırsınız.
   tabi ki düzgün kullanmanız halinde.
   eca-vaillant-baymak-viessman dan birini seçin
   şimdiden hayırlısı olsun

 124. Muhittin göktaş 12 Ocak 2014 at 10:39 - Reply

  Merhabalar, alarko yoğuşmalı ataq marka kombimiz var,hiç memnun değiliz,sularımız kireçli ve ev alttan ısıtmalı.. Ayrıca 220 m2,parçası çok pahalı devamlı arıza çıkartıyo,bize önerebilceğiniz bi kombi var mı?

  • Hasan Aktaş 13 Ocak 2014 at 18:00 - Reply

   merhabalar
   baymak dua-tec 35 kW lık yoğuşmalı kombi öneririm sizlere
   ayrıca tesisatınızı ilaçlı su ile yıkatmanızı tavsiye ediyoruz..

 125. orhan 13 Ocak 2014 at 09:37 - Reply

  slm admin bende hayırlısı yeni eve geçecem inşallah. 120-130 m2 bürüt 3+1 arakat 3 cephe açık yeni bina hangi marka kombi tavsiye edersiniz? Teşekürler.

  • Hasan Aktaş 13 Ocak 2014 at 17:58 - Reply

   merhabalar
   hayırlı olsun güle güle oturun inşallah
   eca premix yoğuşmalı cihaz kullanmanızı tavsiye ederiz.

 126. İsa 14 Ocak 2014 at 20:37 - Reply

  Admin Merhaba,

  Vaillant 296 ve Viessmann 100 w arasında kaldım. Teklif aldığım yerlerde viessmann 100 TL daha pahalı. Sizce hangisini tercih etmem gerekir?

 127. Musa 14 Ocak 2014 at 21:27 - Reply

  Merhaba 5 yıllık dubleks dubleks doğu kuzey cepheleri açık 140 m2 net kullanım alanı dairemin ğirişleri ayrı ayrı kapıdan aradan merdiven geçmiyo çatı yeni komple sandviç panel poliüretan dolgulu oldu çift cam var ben çok aradım Bosch condense yoğuşmalıda karar kıldım az yakıyormuş arkadaşımda kullanıyor memnun siz hangisini önerirsiniz tşk

  • Hasan Aktaş 20 Ocak 2014 at 18:07 - Reply

   merhabalar bizde tavsiye ederiz bosch kombiyi almanızı.

 128. mehmet bulut 14 Ocak 2014 at 22:56 - Reply

  merhaba.
  evim ara kat güney cephe ama arka taraf. pek güneş almıyor. 3+1 85 m2. süsler hermetik kombi var. 7 metre petek uzunlugu. tesisat ve kombi ve petekler 10 senelik. kollektörlü süstem. yalıtım yok. 2 tarafı açık. petek ve tesisat temizliğini sebeke suyu basıncıyla kendim yaptım. ama çok verimli ısınamıyorum. kombiyi değiştirmek istiyorum. hangi marka önerirsiniz. petekleri değiştirmeme gerek var mı. dd plus öneriyorlar. ısınmaya çok etkisi olur mu. şimdiden teşekkürler

  • Hasan Aktaş 20 Ocak 2014 at 18:06 - Reply

   merhabalar
   kombiniz ve teisatınızın bir elden geçmesi lazım.
   tesisatınızın ve peteklerinizin ilçalı su ile yıkanması lazım.
   en son kombi değişimi düşünün.
   tek başına kombiyi değiştirmek çözüm değil.

 129. yıldız 16 Ocak 2014 at 09:17 - Reply

  merhaba evim 120 metre kare en üst kat yeni bina dış yalıtımı yapılı güney dogu cephe kombi olarak ne önerirsiniz.
  baymak vaillant buderus v.b.
  her şey içinde 3000 tl olacak
  kombi olarak na almalıyım.

  • Hasan Aktaş 20 Ocak 2014 at 18:01 - Reply

   merhabalar
   buderus gb 012 öneririz sizlere..

 130. serdar palabıyık 16 Ocak 2014 at 09:55 - Reply

  evimiz brüt 85 metrekare , kalorifer peteklerimiz mevcut, buderus yoğuşmalı kombi düşünüyoruz, öneriniz nedir ve maliyeti ne olabilir

  • Hasan Aktaş 20 Ocak 2014 at 17:59 - Reply

   merhabalar
   buderus kombiyi tevsiye ederiz
   fiyatlar bu aralar değişkenlik gösteriyor.
   ortalama 1200-1350.tl arası

 131. önder kılıç 16 Ocak 2014 at 11:07 - Reply

  Merhabalar,
  Ben Diyarbakır ‘da oturuyorum.Yeni ev aldım giriş kat 90m2 .İklim şartlarını da göz önünde bulundurarak hangi kombiyi tavsiye ediyorsunuz?(ucuz sessiz ekonomik ve kaliteli)birde fiyatları nedir.
  Teşekkürler

  • Hasan Aktaş 20 Ocak 2014 at 17:58 - Reply

   eca confeoplus hermetik kombi öneririz sizlere

 132. Burak BİLGİLİ 22 Ocak 2014 at 08:57 - Reply

  Merhaba, merkezi sistem dubleks dairem var. Mutfakta ve banyoda kullanmak için doğalgazlı şofpene ihtiyacım var. Ne önerirsiniz? Teşekkürler

 133. SELÇUK 23 Ocak 2014 at 12:05 - Reply

  Merhaba,
  Evimiz 110 m2 en üst 4.katta oturuyoruz dış ısı yalıtımı var yararı olurmu bilmiyorum kombi petek taktırmak istiyoruz. yoğuşmalı kombi olarak marka ve uzun kullanım için ne önebilirsiniz? fiyat aralığı nedir?
  Teşekkürler

 134. mehmet duman 24 Ocak 2014 at 22:20 - Reply

  135 m2 guney kuzey cepheli 2.kat dairede oturuyorum.hangi kombiyi ve radyatorü almalıyım.bilgilendirirseniz,cok sevinirim.

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:16 - Reply

   RADYATÖR OLARAK ECA VEYA DEMRİDÖKÜM ÖNERİRİZ.
   KOMBİ OLARAK DA ECA CONFEOPLUS VEYA VAİLLANT 242-5 PLUS KOMBİ ÖNERİRİZ.

 135. Cüneyt ÇALIŞKAN 27 Ocak 2014 at 10:56 - Reply

  Merhaba benim evim 4.ncü katta ECA PROTEUS PLUS hermatik kombi kullanıyorum evimde yalıtım yok fakat iki bina arasında kalıyor sadece ön tarafım açık arka tarafta daire var VAİLLANT almayı düşünüyorum.Evim 85metrekare tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:13 - Reply

   YALITIM ŞART.
   HANGİ CİHAZI ALIRSANIZ ALIN FARK ETMEZ.

 136. BÜŞRA 27 Ocak 2014 at 20:27 - Reply

  Merhaba sayın admin. Yeni bina. Yalitimli. Bahçe katı. 2+1 75 m2. Kombi yeri balkonda. Sizce hangi kombiyi almalıyız. En iyisi hangisi olur. Şimdiden teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:10 - Reply

   VAİLLANT 242-5 VAİLLANT ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ.
   KOMBİNİN BALKONDA OLMASI DEZAVANTAJ.
   BALKONU KAPATMANIZI ÖNERİRİZ SİZLERE.

 137. murat 28 Ocak 2014 at 04:31 - Reply

  Murat aktaş ben yeni ev almışım ama kombisi yok bina tek daire üzerinde 5 katlı 3katta oturuyorum 135.m hangi marka kombi alacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:08 - Reply

   ECA 24KW LIK YOĞUŞMALI KOMBİ TAVSİYE EDERİZ SİZLERE.

 138. nafiye demirci 28 Ocak 2014 at 16:49 - Reply

  Merhaba mevcut kombim demirdokum HKBI24 kartti arizali faturam cok fazla geliyor kendiliginden atesliyo surekli kapaniyor acip kapatinca duzeliyor 8 senedir kullaniyoruz karti yaptirmalimiyiz acaba yada onerebileceginiz kombi nedir evim zemin kat 2+1 80 mt 7 senelik bina izolasyonu var ilginiz icin tesekkurler:)

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:07 - Reply

   MERHABALAR
   KESİNLİKLE DEĞİŞTİRİN
   ECA CONFEOPLUS HERMETİK KOMBİ ÖNERİRİZ SİZLERE.

 139. ergun 30 Ocak 2014 at 06:58 - Reply

  brüt 165 m2 kuzey batı cephe en üst kat çatı izolasyonu var. Ayrica camlar pimapen ve her cam bölgesinde içten yalıtım var. Kombim arıza yaptığından değiştirmek istiyorum. 9m petek var hangi kombi uygun olur.

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:06 - Reply

   ECA 30 KW LIK YOĞUŞMALI KOMBİ ALMNIZI TAVSİYE EDERİZ.

 140. Mehmet Gökhan DURDU 03 Şubat 2014 at 14:45 - Reply

  2,5 katlı birbirinden bağımsız bir apartman dairesi satın aldık. Katların oturma alanları yaklaşık olarak 145 m2 dir. Apartman yalıtımlıdır. bahçe içerisinde yer almaktadır. 4 tarafı da açıktır. her kat için kombi satın alacağım. Yoğuşmalı 26.000kcal kombi yeterlimidir. Hangi marka kombiyi önerirsiniz?

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:03 - Reply

   MERHABALAR
   30.000 KACA/H LIK KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ.ECA,BAYMAK,BUDERUS OLABİLİR.

 141. mufa kızılkaya 03 Şubat 2014 at 20:48 - Reply

  kullanım alanı 135 metre kare 8.kat ( arakat) dış yalıtımlı doğu güney, batı cephesi bina içinde kuzeyde iki oda var, kombi olarak marka ve özellik olarak ne önerirsiniz.il yozgat

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:02 - Reply

   ECA CONFEOPLUS 24KW LIK KOMBİ ÖNERİRİZ SİZLERE.

 142. İsmail yıldırım 04 Şubat 2014 at 10:42 - Reply

  İyi günler hocam benim ev 120-130 m2 3+1 güney cephe yeni ısı yalıtımlı ara katta tesisat hazır kombi almam gerekiyor az yakan sorun çıkarmayan bı ombı onerırımısın teknolojısı yenı olsun

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:01 - Reply

   VAİLLANT 242-5 PLUS KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ..

 143. Kazım güler 05 Şubat 2014 at 01:28 - Reply

  slm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum kırşehirde oturmaktayız. evimiz dublex 220 m2 üç cephesi açık çatı izalasyonu yapılmış airfel 40 kw tam yoğuşmalı premix önerdiler yada başka model marka ne olabilir

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:00 - Reply

   merhabalar
   baymak DUA-TEC 33KW LIK 28.380.KCAL/H LIK KOMBİ ÖNERİRİZİ SİZLERE.

 144. sadi 05 Şubat 2014 at 13:53 - Reply

  Merhaba: şu anda camimizde atag s-hr 51 kullanmaktayız, ancak çok nazlı bir kombi, ayrıca yedek parça fahiş fiyatta, değiştirmek istersek bize ne önerirsiniz. camii 300 m.kare . Wolf 100 kcal için ne dersiniz. iyi çalışmalar…

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 09:57 - Reply

   merhabalar
   caminiz için baymak dua-tec 45 premiks yoğuşmalı 38.700 kcal/h yoğuşmalı cihaz öneririz.

 145. ihsan çiftrçi 05 Şubat 2014 at 22:11 - Reply

  Merhaba; ankarada,170m2 net, tam güney izalasyaon iyi 11 metre petek ECA yoğuşmalı 30 kw premix düşünüyoruz. öneriniz

 146. Serhan Çağırankaya 05 Şubat 2014 at 22:12 - Reply

  Merhaba;
  Evimiz 5 katlı apartmanın 1. katında kuzey cephe 110 m2. Normalde merkezi ısıtma vardı, payölçerli sistem takıldı. sistemde sonuç olarak sıkıntı çıktı. Apartman olarak karar alındı Kombiye dönüşüm yapılacak. ben de onun için araştırıyorum. Annem soğuğu hiç sevmez. Evde yalıtım da yok. Gelen ustalar yoğuşmalı olmaz hermetik olacak demişler. Bir internet sitesinde wiesmann 100 modeli ile iligli çok şikayet okudum. Budesmanı övmüşler. hem sessizlik hem teknik servis hem de performans açısından sizin tavsiyeniz ne olur? İlginiz için şimdiden teşekkürler

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 09:53 - Reply

   merhabalar
   tasarruflu ısınmak için yalıtım olmazsa olmaz.
   cihazlar konusunda ikiside alman teknolojisine haiz cihazlar.
   dolayısıyla teknik olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip.
   bizden mutlaka marka isterseniz buderus almanızı tavsiye ederiz
   iyi günler.

 147. ülkü sındır 12 Nisan 2014 at 21:16 - Reply

  Merhabalar
  Oturduğumuz daire 3.katta.130 metrekare.Üç tarafı açık ve rüzgar alıyor .Kuzey batıya bakıyor Yalıtım da pek iyi değil.16 yıllık kombimizde sürekli arıza çıkarmaya başladı.Bize hangi marka ve model önerirsiniz ? Öneriniz için şimdiden çok teşekkür ederim….İyi günler..

  • Hasan Aktaş 23 Nisan 2014 at 15:30 - Reply

   VAİLLANT KOMBİ ÖNERİRİZ 20.000 BİNLİK.242-5 PLUS MODELİ

 148. Efsun Çakır 18 Nisan 2014 at 14:56 - Reply

  Merhaba, evim İstanbul’da 50 yıldan eski bir binada, brüt 130 m2 bir daire. Ön cephe güney, arka cephe kuzey. Büyük ve tüm odaları birbirine açık olduğu için ısınma sorunu yaşıyorum. Evde toplam 5 adet petek var. Şu anki kombim balkonda, yatak odasının hemen yan duvarına monteli. Cihaz çalışırken odaya da çok ses geliyor maalesef. Kombimi değiştirmek istiyorum. Araştırdıkça aklım karıştı. Sessiz ve ekonomik bir marka ve model önerisi tavsiye etmenizi rica ediyorum. Çok teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 23 Nisan 2014 at 15:27 - Reply

   eca confeoplus hermatik kombi sessiz bir cihazdır.
   DİCOM ÖZELLİĞİ OLAN BİR CİHAZDIR.

 149. ali 21 Nisan 2014 at 11:02 - Reply

  merhaba
  evim sıfır, zemin kat, kuzey batı cephe , 125 m kare ,
  yalıtım var, alt toprak, ne tür bir kombi önerirsiniz? şimdiden teşekkürler

  • Hasan Aktaş 23 Nisan 2014 at 15:26 - Reply

   eca confeoplus hermatik kombi almanızı tavsiye ederiz

 150. hakan sinan alpcan 21 Nisan 2014 at 20:30 - Reply

  evimiz dubleks 170 m2 ısı yalıtımlı 3 tarafı açık. ankaradadır. bize önereceğiniz kombi markası hangisidir.not: 2. kombimiz olacak tesisat ve kombiyi değiştirmeyi düşünüyoruz.

  • Hasan Aktaş 23 Nisan 2014 at 15:25 - Reply

   merhabalar
   eca premix 30 kw lık yoğuşmalı kombi öneririz sizlere

 151. olgunakturk 23 Nisan 2014 at 12:59 - Reply

  190 M2 doğu güney cephe 4+1 çatı dublex daire aldım. mutfak-salon-1 oda alt katta 3 oda üst katta hangi kombiyi seçeyim. yoğuşmalımı olsun İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 23 Nisan 2014 at 15:24 - Reply

   hayırlı olsun eca premix 35 kw lık kombi öneririz sizlere…

 152. yaşar 24 Nisan 2014 at 16:52 - Reply

  merhabalar.110m2 güney cepheli 3 tarafı açık,afyonda.ara kat bini yalıtımı var sıfır bina.110 cm en 62 cm boyunda 7 petek var.hangi kombiyi önerirsiniz.teşekkürler.

  • admin 29 Nisan 2014 at 18:56 - Reply

   merhabalar
   bizlere soracak olursanız vaillant veya eca kombi öneririz sizlere…..
   vaillant 242-5 plus modeli,
   eca confeoplus hermetik kombi almanızı tavsiye ederiz.

 153. yavuz 26 Nisan 2014 at 10:47 - Reply

  Siteniz ve faydalı bilgileriniz için öncelikle teşekkür ederim.
  Ankara’da 3. en üst kat, güney batı cepheli, camlar pvc’li, çatı (cam yün) ve duvarları ısı yalıtımlı net 130 m2 kullanım alanı olan, yeni binada tesisatı döşeli bir ev aldım.
  Müteahhit eğer istersem BAYMAK Falke 24Kw Hermetik Kombi 21300kcal/h ve yanlış hatırlamıyorsam nota veya emko marka panel radyatör takabileceğini söyledi.
  Yoğuşmalı bir kombi düşünüyordum ama sorduğum firmalar sizin eve yoğuşmalı bir kombiye gerek yok dediler.
  Size zahmet olmazsa bana Sessiz çalışan, fiyatı ve servis’i noktasında uygun, bir kombi ve petek marka ve model önerir misiniz. Şimdiden teşekkür ederim…

  • admin 29 Nisan 2014 at 18:54 - Reply

   merhabalar
   mütahitin düşündüğü kombi iyi bir cihazdır.
   yoğuşmalı cihaz sizin daire için pek uygun değildir.

 154. osman 02 Mayıs 2014 at 14:12 - Reply

  Konyada yaşıyorum. 4 katlı binanın 4.katı güney ve doğu cepheli yerden ısıtmalı,yalıtımlı 132 m2 dairem için hangi kombiyi önerirsiniz.

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:06 - Reply

   merhabalar
   eca confeolplus hermetik kombi öneririz sizlere….

 155. kadir 03 Mayıs 2014 at 13:06 - Reply

  selamun aleykum. 90 m2 2.kat sıfır bir daire için önereceğiniz bir kombi hangisidir. ayrıca demirdöküm kombi için hangi özellikte olması daha yararlı olur. istanbul için. yoguşmalı vaya hermatik mi önerirsiniz. teşekkürler..

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:07 - Reply

   merhbalar
   vaillant kombi öneririz sizlere
   202-3 pro veya 202-5 plus kombi olabilir

 156. Batuhan 07 Mayıs 2014 at 13:16 - Reply

  merhabalar hasan bey, 2+1 110 m2 evim var, ve yaptığım araştırmalar sonucu (baymak idee 24 kW yoğuşmalı kombi) en iyisi olduğu kanısına vardım. peki sizce bu kombi nasıl? bilgilendirirseniz sevinirim…

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:10 - Reply

   merhabalar
   araştırmış olduğunuz cihaz baymak firmasının yeni ürettiği bir cihaz
   henüz fikir belirtemiyoruz.
   teknik verileri iyi daha geçmişi iyi cihazları da araştırmanızı tavsiye ederiz.

 157. selim 09 Mayıs 2014 at 14:59 - Reply

  merhabalar
  Ben 2+1 brüt 95m2 daire aldım. Bina yeni ve ısı yalıtımı var, 2 cephesi açık ve güneş hemen hemen bütün daireye vuruyor.. sizce hangi kombiyi almalıyım..
  LÜTFEN acil cevap yazarsanız sevinirim.

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:16 - Reply

   merhabalar
   hayırlı olsun
   bizim sizlere önerimiz yerli ürün isterseniz eca confeoplus
   ithal olarak da vaillant kombi öneririz sizlere…..

 158. fatih 09 Mayıs 2014 at 19:13 - Reply

  selamlar,önerilerinizde termoteknik logic 26/35 hic onermemissiniz.ben termoteknik taktirdim gaz acilmasini bekliyorum.cihazla ilgili yorumlariniz neler acaba.biliyosunuz ingiltere malidir

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:23 - Reply

   merhabalar
   akıllı bir tercih yaptınız.
   cihaz yurtdışında en çok tercih edilen cihazlardan içiniz rahat olsun..

 159. tuğba çavuş 09 Mayıs 2014 at 22:55 - Reply

  merhaba..öncelıkle herkese tek tek ozenlı cevaplarınız ıcın çok tsk. bız ıspartada 4 tarafı acık son kat dublexte oturuyoruz.dublexın ılk katı 100 m2. 10 m tul demırdokum panel radyator var. yalıtım yok sayılır..sadece catı yalıtımı var..acaba us kata radyator taktırmamız dogal gaz faturasını çok mu etkıler sonuc olarak kombı asagıda olucak. ve ayrıca bıze hangı kombıyı onerırsınız….saygılarımızla…

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:26 - Reply

   merhabalar
   bizim önerilerimizde okuduysanız ısı yalıtımı öncelikle olmaz sa olmazımızdır.
   cihaz olarak önereceğimiz 30 kw lık eca premix yoğuşmalı kombi dir.

 160. Cengiz 14 Mayıs 2014 at 21:07 - Reply

  Merhabalar,

  Izmirde yeni bir daire aldım, bina sıfır, yalıtım var, daire brüt 140 m2, net 127 m2. Eve toplam 6 m2 petek takılacak. Kombi önerinizi alabilir miyim? Şimdiden çok teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 15 Mayıs 2014 at 14:28 - Reply

   merhabalar
   hayırlı olsun eviniz.
   cihaz olarak eca , vaillant veya buderus yoğuşmalı 28-30 kw lık cihazları almanızı tavsiye ederiz.

 161. oktay üstün 16 Mayıs 2014 at 00:56 - Reply

  Hocam merhaba,yardımlarınızdan dolayı teşekkürler;ben izmir esentepe de brüt 140 m2 kare kuzey-güney cepheli bir ev aldım bana bir kombi tavsiyeniz ne olabilir acaba,ben yoğuşmalı olarak buderus veya yerli demirdöküm düşünüyorum acil olarak da tavsiyenizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:30 - Reply

   merhabalar
   eğer cihazınızı hala almadıysanız.
   buderusu tercih edin iyi günler…..

 162. muhammet 20 Mayıs 2014 at 17:36 - Reply

  iyi günler ben bayburtta yaşıyorum bayburt soğuk birmemleket olduğundan dolayı yakıt tasarrufu olan bir kombi bakıyorum evim 8 katlı bir binanın 4 katında güney cephe 125 m2 bana kaliteli vede enerji tasarrufu olan bir kombi önere bilirmisiniz ..

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:26 - Reply

   buderus marka kombi öneririmiz olur sizlere…

 163. ramazan sen 21 Mayıs 2014 at 12:37 - Reply

  merhabalar. evim yalitimli net 100mt. kullanim alanim var. viessman vitopent 100 kombi aldim. uygun bir tercih midir? 7mt petek boyu var. tesekkurler. camlarim da sinerji.

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:25 - Reply

   merhabalar
   evet iyi bir tercih yaptınız içiniz rahat olsun.

 164. ramazan 22 Mayıs 2014 at 11:30 - Reply

  NET kullanım alanı 100 mt. olan evime nasıl bir kombi almalıyım? petek boyu 7 mt. sabah ve akşam güneş alıyor. korumalı evim. teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:25 - Reply

   eca confeoplus hermetik kombi ilk tercihiniz olabilir.
   diğer tercihleriniz vaillant veya viessman düşünebilirsiniz.

 165. ahmet 23 Mayıs 2014 at 03:22 - Reply

  Merhaba,

  İzmir’de yalıda 5. kat 154 m2 ev için doğalgaz kombi önerisinde bulunabilir misiniz, teşekkürler

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:23 - Reply

   merhabalar
   eca 30 kwlık premix kombi öneririz sizlere…

 166. Hakan 23 Mayıs 2014 at 18:44 - Reply

  Merhaba,
  Ankara’da kuzey batı cephe, son kat dublex, yalıtımlı, teras kapalı. Daire 240 metrekare. Petek olarak demirdöküm plus, kombi olarak da ECA Confeo premix S 35 HM DG (30.100 kcal) veya Demirdöküm HK P35 Nitromix (30.100 kcal) takmayı teklif ettiler. Buderus, Viesmann veya Vaillant hakkında ne tavsiye ediyorsunuz? Teşekkürler…

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:22 - Reply

   merhabalar
   tavsiye edilen cihazlar fiyat bakımından ithal cihazlara göre daha ekonomiktir
   maddi durumunuz iyi ise buderus veva vaillant 35 kw lık cihazlarını araştırınız.

 167. ramazan 26 Mayıs 2014 at 23:18 - Reply

  merhabalar. net kullanım alanı 100 mt. petek boyu 7 mt. olan sabah ve akşam güneş alan, korumalı evime nasıl bir kombi almalıyım. teşekkürler

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 15:18 - Reply

   merhabalar
   normal bir cihaz alabilirsiniz.
   vaillant 242-3 veya 242-5 tercih edebilirsiniz…

 168. TUĞBA GENÇ 29 Mayıs 2014 at 11:36 - Reply

  Merhaba benim evim 127 m2 ara kat ve ısı yalıtımı çok iyi sadece kuzey yönünde olduğu için diğer dairelere göre daha serin. Evde 9 metre petek var. Doğal gazımızı döşettik fakat kombide yoğuşmalımı alalım yada hangisinin uygun olduğu konusunda yardımcı olurmusunuz…

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 14:34 - Reply

   merhabalar
   mutlaka yoğuşmalı kombi almanız şart.
   eca premix yoğuşmalı kombi 30 kw lık kombi almanızı tavsiye ederiz.

 169. mustafa 02 Haziran 2014 at 15:07 - Reply

  merhaba, ben Ankara’da İlker bölgesinde oturuyorum. Evim apartmanda en üst kat dublex, apartmada dış yalıtım yok, iki tuğla arası köpük konulmuş.Evin metrekaresi toplam 220, kapalı kullanım alanı 160 metrekare, teras 60 metrekare kapalı. Cephe olarak doğu, güney, batı. 4 oda 1 salon, amerikan kutfak şeklinde oturumu var. Yakıttan (gazdan) ve elektirikten tasarruf edebileceğim ve çok iyi bir performans (suyun ve peteklerin ısınması) alabileceğim bir kombi önerebilirmisiniz, teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 13 Haziran 2014 at 18:59 - Reply

   BUDERUS YOĞUŞMALI 35 KW LIK KOMBİSİNİ TAVSİYE EDERİZ SİLERE..

 170. emre 02 Haziran 2014 at 20:59 - Reply

  ıyı calısmlar
  hocam ben zemin katta daire aldım 114m2 bana nasıl bır kombi önerırsınız

  yardımcı olursanız sevınırım

  • Hasan Aktaş 13 Haziran 2014 at 18:58 - Reply

   İZOLASYON DURUMUNUZ İYİ İSE NORMAL BİR CİHAZ SİZİN İÇİN İDEAL OALBİLİR.
   VAİLLANT VEYA ECA ARASINDA TERCİH YAPABİLİRSİNİZ.

 171. Mustafa DOĞAN 09 Haziran 2014 at 15:23 - Reply

  Merhabalar evim 150 m2 duvarlarım yutonglu ara katta oturuyorum çeşitli kombi tavsiyeleri var sizce benim için en uygun kombi hangisi eylül ayındada bina mantolaması yaptıracağız ayrıca kombiyi mutfağa mı yoksa kapalı mutfak balkonunamı koysak verim alırız memleketim AFYONKARAHİSAR

  • Hasan Aktaş 13 Haziran 2014 at 18:57 - Reply

   merhabalar
   sizlere ECA PREMİX TAM YOĞUŞMALI 30 KW LIK KOMBİ ONERİMİZ OLABİLRİ.
   AYRICA KAPALI BALKONDA KOMBİ OLABİLİR.

 172. abdurrahman 01 Ekim 2014 at 13:50 - Reply

  mrb 2.katta oturuyorum ısıcamlı 3 cephe açık 130m evim immergaz yoğuşmalı almayı düşünüyorum acaba doğru kararmı cevaplarmsınız…

 173. Ahmet 05 Ekim 2014 at 17:47 - Reply

  ECA Confeo Premix 30 KW yoğuşmalı kombi ile Demirdöküm Nitromix 28 KW yoğuşmalı kombi arasında kaldım. Evim 185 metrekare brüt, petek uzunlukları havlupan hariç 11 metre.

  Cevabınızı bekliyorum…

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:27 - Reply

   eca premix 35 kw veya demirdöküm 35 kw cşhaz alın ikiside iyiydir.
   30 kw size yetmiyebilir.

 174. Sultan Sezer 08 Ekim 2014 at 12:22 - Reply

  Merhabalar. Evimiz 140 m2 kuzey cephe,orta daire… yandaki ustteki ve alttaki daireler dolu ve dis yalitim mevcut. Oncesinde merkezi kalorifer sistemiyle isiniyorduk.Yeni dogalgaz kullanicilarindan olacagiz ancak isinma konusuda yeterlilik saglayacagindan kaygiliyiz ve kombiler hakkinda bilgimiz yok. Buderus gb42 onerildi ancak yeterli olur mu ya da uzun vadede saglamlk ve guvenilirlik acisindan hangi marka ve modeli onerirsiniz?bir de her acidan tasarruflu ve kullanisli tabii?

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:25 - Reply

   merhabalar
   kombili sistem her zaman ısınmada sıkıntılıdır.
   kalabiliyorsanız merkezi sistemde kalmaya çalışın.
   nasıl bşr propleminiz var bilmiyorum ama sistemin bakıma alın…vs.

 175. ÖMER FARUK ATALAY 11 Ekim 2014 at 13:11 - Reply

  evim 120m2 ve yalıtımlı tam yoğuşmalı ve kablosuz termostatlı bir kombi istiyorum parası önemli değil en iyisi en kalitelisi olsun ama araştırmalarımda ortada kaldım vaillant mı- vinsman mı yoksa remeha mı ACİLEN BİLGİ 5325575893

 176. Özer 12 Ekim 2014 at 11:45 - Reply

  Evim 170m2 kullanım alanlı 3+1 dublex. yalıtım son derece iyi. nasıl bir kombi önerirsiniz?

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:16 - Reply

   merhabalar
   eca 35kw lık premix yoğuşmalı kombi almanızı tavsiye ederiz.

 177. rasih birsen 15 Ekim 2014 at 08:35 - Reply

  90 m2 lik 3. son kat olan bir evde oturuyorum bacalı bir kombi sistemi almak istiyorum. tavsiyeniz hangi kombi olur.teşekkürler.

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:13 - Reply

   merhabalar
   bacalı cihazları tavsiye etmiyoruz.
   hermetik cihaz almanızı tavsiye ederiz.

 178. kadir 16 Ekim 2014 at 19:34 - Reply

  Merhabalar.benim ev 120m2.4katlinin 3.kati,hertarafi acik.kombi olarak bosh condens 2000 24kw yogusmali aldik ama daha takilmadi.dogru bir tercihmi sizce?

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:12 - Reply

   merhabalar
   iyi seçim içiniz rahat olsun…

 179. sebnem 17 Ekim 2014 at 14:23 - Reply

  Merhabalar bizim evimiz 155 m2 civarında ikinci ara kat duvarlar ytong dış cephe kaplaması yok.nasıl bir kombi önerirsiniz acaba

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:10 - Reply

   baymak dua-tec yoğuşmalı kombi öneririz sizlere

 180. kadir 18 Ekim 2014 at 16:21 - Reply

  Tesekkür ederim..

 181. Abdurrahman 18 Ekim 2014 at 23:00 - Reply

  Merhabalar.. Daha önce kullandığım Ferroli F24 kombim arıza yaptı. Değiştirmek istiyorum. Evim ara kat izalasyonlu, 120 m2,.. Nasıl bir kombi önerirsiniz. (Ekonomik olması tercihim) Teşekkürler.

 182. onur 19 Ekim 2014 at 22:01 - Reply

  evin yalımı iyi seviyede ve ara kat
  akdeniz iklimi/ iskenderun (daha kar görmedik)
  ev dubleks kombi yeri alt katta
  net 290 m2

  marka ve servis olarak viessman ve eca düşüünüyorum siz ne önerirsiz?????

 183. tuncay 20 Ekim 2014 at 07:30 - Reply

  75m2 2+1 yüksek giriş kat yeni daireme kombi almak istiyorum.Bina yeni ilk yerleşen biz olacağız.Salon mutfak bir yani amerikan açık mutfak ve kombi mutfakta bu nedenle sesiz bir kombi olması lazım.Evimin büyüklüğüne göre en sessiz çalışan hangi kombi marka ve modelini önerirsiniz.Çok acil cevap vermenizi rica etsem kış kapıda bu gün yarın kombiyi almam gerek.

 184. murathan 20 Ekim 2014 at 10:20 - Reply

  Merhabalar
  adana da ikamet ediyorum.
  sizden ricam Kombi seçiminde yardım.
  165 metre kare orta kat daire – ısı camlı.
  yoguşmalı mı yoksa hermetikmi.
  kombi olarak Buderus ilk düşündüğümdü fakat yazılarınızı okuyunca size sorma ihtiyacı oluştu.
  fikrinizi alabilirmiyim.

 185. büşra 20 Ekim 2014 at 12:02 - Reply

  Merhabalar
  evimiz 140 m2 4. kat.üstü beton üzerine çatı kapalı.izalasyonu tam yapılmış evin iki tarafı açık ev denize bakıyor.toplam petek uzunluğu 4m. hangi kombiyi önerirsiniz?
  (ilave petek taktırma niyetimiz var)

 186. cengiz 21 Ekim 2014 at 13:10 - Reply

  Merhabalar evim 120m2 gaz yok sistem var dairenin içinde sıcak su ve evin ısınması için ne yapmalıyım?

 187. Şahin ÇANKAYA 22 Ekim 2014 at 14:02 - Reply

  Merhabalar,

  Evim 110 mt. 1 kat yuksek zemın sıfır bına yalıtımlı olup evımde petekler hazır durumda sadece kombı alıp dogal gaz ıcın basvuruda bulunacam hangı kombıyı onerırsınız sımdıden tesekurler…

 188. Kenan 22 Ekim 2014 at 20:16 - Reply

  Merhaba duzcede oturuyorum.evimiz 100m2 zemin kat kuzey bati cepheli dis kaplama yok perde beton camlar pimapen yan daire bos arka duvar siginaga bakiyor. Toplam olarak cift perdeli 8.5mt petek var vailant kullaniyoruz fakat isinamiyoruz isinma hakkinda fatura hakkinda en saglikli kombi hangisidir. Birde Petekleri buyutmelimiyiz? Simdiden tesekkur ederim iyi calismalar

 189. zeynep 25 Ekim 2014 at 13:33 - Reply

  Merhaba son kat dublexli 180 metre kare. Bir ev aldık yeni bina olduğu için yalıtımı yapılmış. Kombi balkonda takılı olacağı için. Bize tasarufflu ısinma açısindan uygun olcak . Marka model önericeginiz bir kombi varmı.

  • Hasan Aktaş 28 Ekim 2014 at 16:02 - Reply

   merhaba
   eca 35 kW lık premix yoğuşmalı cihaz tavsiyemiz olur sizlere.

 190. ezgi balkan 27 Ekim 2014 at 15:41 - Reply

  Merhaba

  evimiz 6katlı binanın teras katıdır. cepheleri açıktır ve genelde soğuk olmaktadır. 100 m2 yaklaşık. Yakıt az yakan , sessiz , evimize en uygun kombi tarzı ve markası hakkında bilgi alabilir miyiz ? yeni evlenıyoruz herşeyue dikkat etmek gerekıyor

  • Hasan Aktaş 28 Ekim 2014 at 16:00 - Reply

   merhabalar
   bizim sizlere tavsiyemiz ilk yapmanız gereken ısı kayıplarınızın giderilmesidir.
   şu durumda hangi cihaz olursa olsun yüksek yakıt maliyetiniz olur.
   yine de buderus marka gb062 yoğuşmalı kombi almanız konusunda tavsiyede bulunabiliriz.

 191. Barış 27 Ekim 2014 at 20:21 - Reply

  ACİL yeni bir kombi almalıyım 130 m2 dış cepe kaplaması yapılmış sitede daire 13. Kat bina 15 katlı nerden ve hangi kombiyi almalıyım

  • Hasan Aktaş 28 Ekim 2014 at 15:57 - Reply

   barış bey nerden aradığınızı belirtmemişsiniz ama bizim sizlere tavsiyemiz.
   ekonomik isterseniz eca confeoplus kombi
   daha iyi bir cihaz olursada vaillant 242-3 veya 242-5 model kombi öneririz.

 192. Ömer Faruk 28 Ekim 2014 at 10:59 - Reply

  Slm. İstanbul’da oturuyorum. Evim 190 m2. 13 adet radyatör var. Su anda kullandığım kombi yeterli basmıyor. Kombi çalışmaya başladıktan sonra bir saat geçtiği halde uzaktaki radyatörlere hala soğuk. Sıcak su gitmiyor. Ne tavsiye edersiniz.

  • Hasan Aktaş 28 Ekim 2014 at 15:48 - Reply

   merhabalar
   cihazınızın modeli ve kapasitesi nedir bilmiyorum ama
   cihazla ilgili sorun mu var yoksa tesisatınızda bir problem var ancak yerinde bakmak lazım.
   13 mt. radyatöre en az 35 kW lık bir cihaz lazım.
   cihaz olarak bizim size tavsiyemiz eca confeo premix 35 kW lık yoğuşmalı veya ikinci bir alternatif olarak
   baymak idee 35 kW lık yoğuşmalı cihaz almanızdır.

 193. necmi 29 Ekim 2014 at 22:15 - Reply

  merhaba.oturduğum ev 130 m2. ısı yalıtımı yok.demirdöküm kombimiz vardı bozuldu değiştirmek istiyoruz.kombi balkona kurulacak.hangi kombiyi almalıyım?yoğuşmalı almama gerek var mı?

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:18 - Reply

   MERHABALAR
   KESİNLİKLE YOĞUŞMALI KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ.
   ECA PREMİKX YOĞUŞMALI TAVSİYE EDRİZ.

 194. Şahin cırık 29 Ekim 2014 at 22:47 - Reply

  Merhaba admin
  Evim 125 m2 zemin kat 3+1 ön cephe karşısında apartman korumalı aradan iki Şerit yol geçmekte. Bunun dışında Her yönden Korunaklı
  wiesman mı yoksa Vaillant mı taktırmamız lazım
  Bize Bosch yoğuşmalı önerildi ama gerektiği için değil wiesman ile aynı fiyata denk geldiği için
  Yorumlarımızı rica ederim

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:18 - Reply

   MERHABALAR
   VİESSMANN TAVSİYEMİZ OLUR.

 195. rüya 30 Ekim 2014 at 09:30 - Reply

  118 mt2 lik evimiz ara kat olup, öğleden sonra güneşi almaktadır.hangi kombiyi önerirsiniz acil.

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:19 - Reply

   MERHABALAR
   ECA CONFEOPLUS HERMETİK KOMBİ
   VEYA VAİLLANT 242-3 PRO MODELİ KOMBİ

 196. necmi 30 Ekim 2014 at 14:01 - Reply

  merhaba.oturduğum ev 130 m2. 2. katta oturuyoruz.apartman 3 katlı.alt ve üst daireler dolu.ısı yalıtımı yok.demirdöküm kombimiz vardı bozuldu değiştirmek istiyoruz.kombi balkona kurulacak.hangi kombiyi almalıyım?yoğuşmalı almama gerek var mı?

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:20 - Reply

   MERHABALAR
   YOĞUŞMALI KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDRİZ.
   ECA VEYA BUDERUS OLABİLİR.

 197. Mehmet 30 Ekim 2014 at 22:47 - Reply

  Merhaba
  benim sormak istediğim peteklerdeki su belli aralıklarla değişmeli mi yani temizlenmeli mi ? temizlenmeli ise ne kadar sürede temizlenmeli ? teşekkür ederim

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:22 - Reply

   MERHABA
   SADECE RADYATÖRLER DEĞİL KOPMLE SİSTEM TEMİZLİĞİ YAPILMALIDIR.
   HER İKİ YILDA BİR ÖNERİRİZ.

 198. celal oz 31 Ekim 2014 at 17:34 - Reply

  Evim 135 mtkare on ve arka cephe acik
  4 petek kullsniyoruz evin genelde isisi iyi sizce ne almaliyim yani hangi kombiyi yardimci olun allah rizasi icin cok kararsizim

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:26 - Reply

   MERHABALAR
   VAİLLANT 242-3 PRO VEYA VİESSMANN VİTOPEND 100 HERMETİK KOMBİ
   ALMANIZI TAVSİYE EDRİZ.

 199. onur 31 Ekim 2014 at 22:56 - Reply

  evin yalımı iyi seviyede ve ara kat
  akdeniz iklimi/ iskenderun (daha kar görmedik)
  ev dubleks kombi yeri alt katta
  net 290 m2

  marka ve servis olarak viessman ve eca düşüünüyorum siz ne önerirsiz?????

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:28 - Reply

   MERHABALAR
   ECA KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ…

 200. ahmet 01 Kasım 2014 at 11:39 - Reply

  merhaba evim net 140 metrekaredir.brüt 161 metrekare.petek boylarım 10.5 metredir.evim güneybatı öğleden sonra güneş gören ısı yalıtımlı,4. kattadır.ne almalıyım

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:35 - Reply

   MERHABLAR
   ECA 35 KW LIK PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ ALMALINIZI TAVSİYE EDRİZ…

 201. levent sakız 01 Kasım 2014 at 14:51 - Reply

  vitodens 50-24kw ile vitodens 100-26kw arasında cok fark varmıdır? hangisini önerirsiniz? evde 8 m petek kullanılacak. ev korunaklı sıcak olan bir evdir.

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:36 - Reply

   MERHABALAR
   VAR AMA ISITMADA DEĞİL SICAK SU AÇIŞINDAN FARK VAR.
   BİRİ DAKİKADA 18 LİTRE SU ISITIYOR DİĞERİ 22 LİTRE O KADAR…

 202. ozan 02 Kasım 2014 at 15:33 - Reply

  Merhabalar..
  evim tripleks 250metrekare civarinda iri ufakli 15 tane petek toplam boylari 14 metre yapiyor suan demirdokum var ama cok ariza yapiyor bide fazla yakit yakiyor oyuzden degistircem vaillant buderus yada viesmann dusunuyorm kablosuz termostatda alacam size sormak istedigim oncelikle yogusmalimi hermikmi?, hangi marka alayim? Bide 24000likmi 30000likmi yada kaclik alaym ne tAvsiye

  • Hasan Aktaş 13 Kasım 2014 at 16:38 - Reply

   YOĞUŞMALI KOMBİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ.
   BUDERUZ VAYA VAİLLANT…

 203. nilgün ışık 03 Kasım 2014 at 01:05 - Reply

  ıevim 250metrekare dubleks alt kat 110 catı katı 140 metre kare kullanım alanı olan ısı yalıtımı yapılmış yeni bina kombi yeri alt katta kapalı balkon bana hangi kombiyi önerirsiniz şimdiden teşekkürler

 204. idris 03 Kasım 2014 at 07:55 - Reply

  Slm anakarada oturmaktayim ev 160m2 7m petek var en üst kat ve evin yalıtımı iyi hangi kombiyi tavsiye edersiniz

 205. Kubilay Teymür 04 Kasım 2014 at 22:16 - Reply

  merhaba.Samsunda oturuyorum 10 katlı binanın 7.katı binanın dış cephe ve alt üst kat yalıtımları yapılmıştır. net 140 m2 dir doğu – güney – batı cephelidir toplam petek boyu 11 metredir. sessiz çalışan hangi kombiyi önerirsiniz şimdiden tşk ler

 206. hüseyin 07 Kasım 2014 at 14:01 - Reply

  Merhabalar,
  Benim evim 110 m2 civarında, yaklaşık petek uzuluğu da 6 m civarında, en uzaktaki petek neredeyse hiç ısınmıyor, birazcık üst kısım ısınıyor, dairem de bütün olarak iyi ısınmıyor, oysa binanın ısı yalıtımı olduğu gibi güney cephede ve yeni bir bina, müteahidin takdığı kombi proterm, ben bu kombi nedeniyle ısınamadığımızı düşünüyorum ve uzun süre sorunsuz kullanabileceğim iyi bir kombi almak istiyorum, ne önerirsiniz acaba, şimdiden teşekkürler…

 207. tufan koç 07 Kasım 2014 at 23:20 - Reply

  Merhaba. Evim 4ncu son kat cati yalitimli yan tarafları kapalı önden ve arkadan güneş gören 140m2 daire bize hangi kombiyi tavsiye edersiniz. Kombi yeri balkonda. Şimdiden teşekkür ederim

 208. mustafa 11 Kasım 2014 at 20:55 - Reply

  Evim 8 katlı binanın 6. katı cephem güneydoğu 3+1 150m2 sıfır daire yeni taşınacağım hangi tür kombi öneririrsiniz kayseride yaşıyorum.tesekkür

 209. Mustafa Şahin 12 Kasım 2014 at 23:41 - Reply

  Merhabalar Hasan Bey;
  120 m2 net boş dükkan üstü doğu – batı – kuzey cepheli bir evim var. Binanın dış cephe yalıtımı yok ve pencereler ahşap. Evin büyük bir bölümü pencereden oluşuyor. Mütahitin taktığı termostar diye bir kombi var ve 30derece de 24 saat yakıyorum 200 – 250 tl arasında fatura geliyor. bunu 40 cıvarına cıkarınca 400 – 500 arası fatura ödüyorum. Buna göre kombi öerinizi alabilir miyim? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 210. Şahin ÇANKAYA 13 Kasım 2014 at 11:15 - Reply

  Merhabalar,

  Evim toplam net olarak 95 m2 Petekler 5 metre olup vailanttan bir arkadaşım geldi vailantın 202-3 modelı 20 kw 17000 kcal olanı onerdı ayrıca evımde mobıl sıstem vardır. Aklımda kalan soru bana onerılen cıhaz yetermı? Not: Ev 1. kat otopark üstü olup TAMAMEN YALITIMLIDIR.

 211. metin ergin 16 Kasım 2014 at 10:19 - Reply

  Merhaba. Ankara` da kapali garaj( 60 metrekare ve istege bagli isitilabilir) haric 250 metrekare, yalitimli mustakil triplex evde oturmaktayiz. Petekler16.2 metre(60 cm yukseklik) ve 2 adet havlupan dan olusmaktadir. Alarko, eca, baymak ve demirdokum markalarindan hangisini ve hangi kapasitede olani tercih etmeliyiz? Tesekkurler.

 212. NURAY 17 Kasım 2014 at 13:57 - Reply

  evim 160 metrekare dükkan üstü ne almamı önerirsinniz?

 213. seda 17 Kasım 2014 at 20:22 - Reply

  Benim 9 odalı izolasyon var nasıl kombi almalıyım

 214. pinar 17 Kasım 2014 at 20:48 - Reply

  100 mt

  merhaba evim net 100 mtkare sıfır daire yalıtımlı.3+1 giriş üstü,altı garaj ama tavandan yalıtımlı. eskişehirde kışları sert bi iklim. hem sessiz hem kaliteli bi model olsun .. baymak ya da eca düşünüyorum en uygunu sizce hangisi ve hangi model.baymak luna önerirmisiniz ? eca mı daha iyi olur kararsz kaldım .. şimdiden teşekkürler..

 215. mustafa 19 Kasım 2014 at 04:20 - Reply

  Merhabalar,
  Yaptırmakta olduğum evim brüt 200 m2, dubleks, gazbeton üzeri ısı yalıtım sıvalı, toplam 16 m. pencereli ve dışarı bakan 4 adet kapılı olacak. Toplam petek boyunu ve ECA’nın konforlu ve verimli bir modelinin adını rica edebilir miyim? Teşekkürler.

 216. sezgin 22 Kasım 2014 at 12:14 - Reply

  Merhaba 90 metrekare 3cü katta oturuyorum üstüm kaba inşaat balkonum kapalı binanın yanı izalasyonlu kaç kwlık hangi kombiyi önerirsin teşekkürler

 217. Fahri 23 Kasım 2014 at 22:29 - Reply

  Merhaba,
  Evim Konya da yeni bina. dubleks 130+130 m2 yerden ısıtmalı yoğuşmalı kombide tavsiyeniz ne olur? Bir de bazı satıcılar en az 35 KW lık kombi ve bunun yanında bir hazne ve pompadan bahsediyor. bu sayede sıcak su devirdaiminin daha verimli olacağını söylüyorlar. sizce bu eklemeye gerek var mı? yoksa 35 kw ve üstü kombi herşeyi tekbaşına halledebilir mi?
  Teşekkürler.

 218. sevinç 24 Kasım 2014 at 13:12 - Reply

  Merhaba,
  209 m2 kuzey cephe çatı dubleks evimiz ytong ile yapıldığından yalıtım yapılmamış.alt dairemiz boş. baykan ay 24 kw kombi ile ısınamıyoruz. üst kattaki petekler hiç ısınmıyor.toplam 9 petek var yaklaşık 10-12 m dir. nasıl ısınabiliriz?

 219. ilyas 24 Kasım 2014 at 21:30 - Reply

  evim 120 metre kara NET kuzey batı ve dogu cepheli orta katta yalıtım var sıfır bina ankara da sizce baymak ve ya e.c.a ne taktıralım? tesekkur edrım sımdıden

 220. yaşar 25 Kasım 2014 at 15:04 - Reply

  Merhabalar boludan yazıyorum brüt 130 mt2 3+1 dairem var yalıtımı iyi 7 metre petek 120 cm banyoda havlupan mevcut demirdöküm nitromix kombi olur mu yada sizin seçiminiz nedir

 221. Hasan Basri Akan 26 Kasım 2014 at 10:16 - Reply

  SA. 220 metrekare dublex evde oturuyorum.Çukuova da malumunuz hava çok soğuk değil.Yalınız evin az 4 odası aktif olarak kullanılmakta.Kaçlık tavsiye edersiniz.teşekkürler

 222. mine 26 Kasım 2014 at 13:02 - Reply

  125 metre kare 3+1 evimiz bırıncı kat 2 odanın altı bosluga geliyor bınada ısı yalıtımı yok bınanın arkası ve ıkı yanında bınalar var nasıl bır kombı onerırsınız

 223. hilmi 14 Şubat 2015 at 13:05 - Reply

  Yeni inşa ettiğimiz evimizin sıfırdan kombi ve radyatör takılması gerekecek.Taban 90 m2 garaj+2,5 kat dubleks şeklinde.Tesisatçı firma 33 mt toplam radyatör ihtiyacımız olduğunu tespit etti ve minumum 28 kw Baymak idee yoğuşmalı öneriyor.Ev doğu-batı yönüne bakıyor ve 5cm mantolama kuzey – güney kör cephe olmasına rağmen 3 cm izolasyon yaptık.Çatı panel çatı muhazalıdır.Bilgilerinize sunarım.Önerileriniz için teşekkür ederim.

 224. enes 26 Şubat 2015 at 19:27 - Reply

  merhaba, evim 140 metrekare 3 daire üzeri yapılmış ortadaki 5. katta oturmaktayım bina 6 kattan oluşmaktadır.Petekler ortalama toplamda 7 veya 8 metredir.Yeni ev ve dışardan ısı yalıtımı yapılmıştır.Wiesmann ve Buderus arasında kararsız kaldım veya bunların dışında eve uyum sağlıyacak kombi hangisini almalıyım tasarruf olması konusunda titizim öneriniz için şimdiden teşekkür ederim.

 225. eyüp 16 Mart 2015 at 23:19 - Reply

  Selamün aleykum.Evimiz 140metre 5katlı binanın 4.katı.küzeybatı cepheli ve bu iki cephe açık .sıfır bina.yalıtım var.Markalar hakkında hiç fikrimiz yok önereceğiniz marka nedir..acil cevaplarsanız sevınırız…

  • Hasan Aktaş 22 Haziran 2015 at 17:28 - Reply

   merhabalar
   yerli kombi de eca 30 kw lık yoğuşmalı
   ithal cihazlarda ise viesman vitodens100 öneririz…

 226. gökhan 29 Mart 2015 at 15:38 - Reply

  merhaba, evim 130 metrekare 4 katlı apartmanın en üst katındayım evimde hem iç hemde dış ısı yalıtımı mevcut vailant 296-5 almayı düşünüyorum sizne önerirsiniz

 227. hüseyin 14 Nisan 2015 at 22:19 - Reply

  Merhaba evi yeni aldık 4 cephe açık yalıtımlı uzay çatı dublex 6. kat 5+1 200v net metrekare .Ev Çanakkalede nasıl ve kaçlık bir kombi tavsiye edersiniz.

  • Hasan Aktaş 22 Haziran 2015 at 17:27 - Reply

   merhabalar
   35 kw lık cihaz size yeter.
   ama sıcak su kullanımınız fazla ise 45 kw lık cihaz daha ideal olur.

 228. mustafa 16 Nisan 2015 at 17:54 - Reply

  merhaba ben gaziantepte oturuyorum evim 175 metre kare 3. kat ama üst katım boş cephem doğu batı kuzey mutfak öğleden sonra yatak odası ise sabah güneş görüyor oturma odası ile çocuk odası ise kısmen ben viessmann hermetik kombi kullanıyorum faturam çok geliyor ev ytong yeni bir ev kombimi değiştirmek istiyorum ve de radyatörlere termostatik vana taktırmak istiyorum sizin öneriniz hangi kombi olur bu şekilde faturamdan yüzde kaç tasarruf sağlarım şimdiden teşekkürler …

  • Hasan Aktaş 22 Haziran 2015 at 17:25 - Reply

   merhabalar
   evinizin kesinlikle ısı kaybı var.
   izalasyon yapmanız şart.
   ancak bu şekilde faturanız düşer…

 229. cihat yılmazer 22 Haziran 2015 at 09:11 - Reply

  güney cepheli 240 metrekare orta kat dairede oturuyorum..önereceğiniz kombi hangisidir..immergas önerir misiniz..

  • Hasan Aktaş 22 Haziran 2015 at 17:24 - Reply

   merhabalar
   immergaz alpha 35 kw lık yoğuşmalı kombi öneririz.

 230. Veysel 21 Temmuz 2015 at 22:13 - Reply

  Merhaba,
  Eskişehir’de 180 m2 dubleks evimiz bulunmakta olup iç yalıtım ve çatıda izocam mevcuttur. Ayrıca 2014-2015 kış döneminde aylık ortalama 350 TL doğalgaz faturası ödedik. Mevcut kombimizi kullanım ömrünü tamamladığından ve arıza yaptığından dolayı değiştirmek istiyoruz. Yoğuşmalı kombi olarak hangi marka ve modelleri önerirsiniz? İyi çalışmalar dileriz.

 231. Ali Atalay 12 Ağustos 2015 at 01:31 - Reply

  İzmirde oturuyorum. Yeni bir daire aldım.4.kat. üstümüz çatı katı ama çatısı yok.yani boş. çatı zeminine izolasyon yapılmış.dairemizin 3 tarafı boşta.daire 119mkare. vaillant yoğuşmalı düşünüyordum ama siz yukardaki 3 tanesinden hangi kombiyi önerirsiniz? maksimum tasarruf istiyorum. bir de “Eviniz 50 m2 ile 140 m2 arasinda ise 24 kw yani 20 binlik kombi alicaksiniz.” diye birşey okumuştum. doğrumudur? cevap veriseniz çok sevinirim. ilginiz için teşekkürler.

 232. Gökmen Yılmaz 23 Ağustos 2015 at 22:32 - Reply

  Evi satın aldığımda buderus logamax U122 kombi vardı.Fakat kombi sizlere ömür. Yeni kombi alacağım. Evin yalıtımı iyi , net 160 m2, banyolardaki havlupanlar hariç 10.2 m petek boyu var. Hangi kombiyi önerirsiniz?

 233. fatma 25 Ağustos 2015 at 14:30 - Reply

  selamın aleyküm denizlide oturuyorum yeni ev aldım 100 metre kare 2+1 4. kat son kat evim güney batıda ögleden sonra güneş görüyo evin izalasyonu yapılmış baymak mı yoksa vaillant mı alsam bilemedim bana hangisini önerirsiniz teşekkür ederim şimdiden

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »