Kombi ve Markaları

admin 15 Mart 2013 0

Kombi, doğal gaz ile çalışan konutun hem ısıtma hem de sıcak su kullanımı ihtiyacını karşılamak için herhangi bir şofben gibi ilave araçlara ihtiyaç duymayan kombine bir sistemdir.

Bu kombine ısıtma sistemi tek katlı evler, dubleks konutlar, lokantalar ve dükkanlarda rahatlıkla kullanılabilen bir ısıtma sistemdir. Duvara asılarak monte edilerek bulunduğu mekanda oldukça küçük bir yer kaplayan kombi sistemleri sessiz bir şekilde çalışması nedeni ile ülkemizde pek çok tüketici tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcıya bağımsız bir ısınma ihtiyacı karşılayan bu sistemler ısıtma sisteminin gerçekleşmesi için kullanılan pompa ve genleşme takı gibi zorunlu araçları ile birlikte verilen paket bir sistemdir. Kombiler taze hava alış-atık gaz çıkış, ateşleme sistemine göre, sıcak su eşanjörü bulunup bulunmamasına göre, yakıt cinsine göre, çalışma ortamına göre ve Nox emisyon oranına göre çeşitlendirilmekte ve ürünü satın almak isteyenler bu tercihlerden birini seçerek kombi ürününü temin etmektedir. Kombi çeşitleri üç tanedir. Bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombidir. Kombi markaları kombi seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Doğru bir kombi markası kullanıcıya istediği ısıtma hizmeti verebilirken yanlış bir marka seçimi olumsuz ısı kayıplarına yol açabilmektedir. Ülkemizde genel olarak öne çıkan kombi markaları Baymak, Buderus, Vaillant, Demirdöküm, Ariston, Bosch, Ferroli, Viessmann, Eca ve İmmergas markalarıdır. Alacağınız kombi markasının TSE, CE ve ISO9002 standartlarına sahip olup olmadıklarını inceleyiniz. Kombi modellerini pazarlayan firmaların satış sonrası sizlere sunduğu hizmetler oldukça önemlidir. Cihaza verilen garanti şartlarını, yanma ve yakıt tasarruf sistemlerini diğer ürün modelleri ile kıyaslayarak doğru bir karar verebilirsiniz.

Firmaların sizlere sunduğu ücretsiz keşif hizmetinden yararlanarak evinize en uygun kombi türünü ve markasını öğrenebilirsiniz. Keşif sonrası sunulan tekliflere değerlendirerek bütçenize en uygun kombi modelini satın alabilirsiniz. Firmamızın sizlere sunduğu en özel kombi markalarını inceleyerek ihtiyacınıza en uygun markayı seçebilirsiniz. Satın aldığınız ürünler hızlı ve güvenli bir şekilde montaj işlemi ile istediğiniz yere kurulabilmektedir. Kampanyalar hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »