Kombi ve Kullanım Hakları

admin 18 Mart 2013 0

Kombi, hem ısıtma hem de sıcak su kullanımı ihtiyacını karşılamak için herhangi bir şofben gibi ilave araçlara ihtiyaç duymayan modern bir ısıtma sistemidir.Bu modern ısıtma sistemi tek katlı evler, dubleks konutlar, lokantalar, konutlar ve dükkanlarda rahatlıkla kullanılabilen bir sistemdir. Pek çok kişinin evinde kombi ürünü bulunmaktadır. Kiralık evde oturan kişilerin kombi hakkında en çok merak ettiği şey kombi bakım hizmetini kimin karşılayacağıdır. Peki,  kombi bakımı kiracıya mı aittir?

Kanuna göre evin içerisinde bulunan demirbaş malzemelerin iyi halde tutulmasını gerektiren masraflar kiracıya aittir. Demirbaş içerisinde bulunan parçaların değişikliği ve kullanım ömrünü tamamlaması nedeni ile oluşan yüklü tamir masrafları ev sahibine aittir. Bu açıklamadan anlaşıldığı gibi kombi bakımı kiracıya aittir. Periyodik olarak bakımı yaptırılmayan kombide oluşan zararların masraflarını da kiracı ödemektedir. Bu yüzde işini iyi bilen yetkili servilerde kombinin periyodik bakımının yaptırılması gereklidir. Kombi bakımı şu işlemlerden geçmektedir; sıcak su akışı kontrol, edilir, fan motorundaki fanın tozları fırça ile temizlenir, brulör sökülüp yıkanır, meme gözeneklerindeki temizlenir, genleşme tankındaki hava oranı ölçülür ve gaz basılır, cihazın tozları temizlenir, prop gözleri temizlenir, ateşleme elektrotları zımparalanır, NTC termostat değerleri ölçülür ve düşük değerli hassaslığını yitirmiş termostat değiştirilir, gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılır ve sıcak su akışı kontrol edilir. Cihaz bakımı bittikten sonra kombi doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Cihazın bakım kontrolünün mutlaka müşterinin gözü önünde yapılması gerekmektedir.

Kiracı olarak kombinizin sağlıklı bir bakım işleminden geçmesi için firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız konusunda uzman teknik servis personeli ile günün her saati hafta sonu ve resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Müşterilerimize sunduğumuz destek hattı sayesinde kombi bakım ücretleri hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşabilir aklına takılan soruların cevabını alabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında dilek, istek ve şikayetlerinizi bize bildirebilir, firmamız tarafından en kısa sürede cevap alabilirsiniz. Sunduğumuz kampanya ve ürünlerimize göz atmak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »