Kombi Markasında Doğru Tercih

admin 18 Mart 2013 0

Kombiler bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi olarak üç kısma ayrılmaktadır. Evine kombi almak isteyen birçok kişi bu üç kombi modeli arasından seçimini yapmakta ve konutuna en uygun modeli satın almaktadır. Piyasada kombi ile ilgili pek çok marka ve model bulunmakta ve tüketiciler bu markalar arasından seçim yapmaktadır. Peki, Hangi marka kombi daha ekonomiktir?

Kombilerin yakıt tüketimleri markalara göre değişebilmektedir. Ekonomik yakıt tasarrufu sağlamak için kombi satış işlemi gerçekleştiren firmalardan yardım alabilirsiniz. Yoğuşmalı kombiler hermetik ve bacalı kombilere oranla daha fazla yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Fakat yoğuşmalı kombilerin satış fiyatı her iki kombi türünden oldukça fazladır. Satın almak istenen kombi çeşidi her eve uygun olamamaktadır. Evinize en uygun kombi türünü seçtikten sonra ekonomik kombi markaları arasından tercih yapmanız gerekecektir. Fakat seçeceğiniz kombi markasının satış sonrası destek servisinin de devalı olarak güncel hizmet vermesine dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Daha ekonomik bir kombi markası alırken dayanıklı olmayan bir kombi markası tercih edebilir ve ciddi bir maddi zarara uğrayabilirsiniz. Kombi alımında dikkat edilmesi gereken kurallardan bir tanesi de hangi eve hangi kombinin daha uygun olacağının bilinmesidir. İyi bir yakıt tasarrufu sağlaması için küçük konutlarda kullanılan yoğuşmalı kombiler tam olarak etkin bir performans gösterememektedir. Bunun nedeni yoğuşmalı kombilerin daha uzun tesisat bağlantılarına ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır. Daha küçük tesisat borularına sahip konutlarda yoğuşmalı kombilerin çalışma sistemi diğer kombi türleri gibi olmakta ve hiçbir ekonomik yönü bulunmamaktadır. Bazı markaların bacalı kombi türleri ekonomik bir yapıya sahip iken diğer markaların hermetik kombi türleri daha ekonomik bir yapıya sahip olabilmektedir.

Hangi marka kombinin daha ekonomik olduğunu detaylı olarak öğrenmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz ücretsiz destek servisimiz ile ihtiyacınıza en uygun kombi türünü satın alabilir ve evinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Kombi satışının yanında kombi montaj işlemlerini de en sağlıklı şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kampanyalarımız öğrenmek için sitemizi incelemeniz yeterlidir.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »