Kombi Alırken Dikkat

admin 18 Mart 2013 0

Kombi konutun hem ısıtma hem de sıcak su kullanımı ihtiyacını karşılamak için herhangi bir şofben gibi ilave araçlara ihtiyaç duymayan kompozite bir ısıtma sistemidir.Peki kombi alırken nelere dikkat edilir?

Kombi alacağınız firma ve bayilerden kombi cihazı hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çevrenizde kombi cihazı kullanan kişilere ısıtma sistemi hakkında sorular sorarak cihaz hakkında şikayet ve övgülerini dinleyebilirsiniz. Kombi almaya karar verdiğinizde satış işlemini gerçekleştiren firmaların satış sonrası verdikleri hizmetleri iyi bir şekilde araştırınız. Servis ve yedek parçası hizmeti bulunmayan kombilerin tamir edilmesi oldukça uzun uğraşlar sonucunda gerçekleşmektedir. Kombi satışını gerçekleştiren firmaların cihazlar için verdikleri garanti ve sigortaları dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka incelemeniz gerekmektedir. Ürünü satın aldıktan sonra uzun süre kullanacağınız için problemsiz bir emniyet sistemine sahip olması gerekmektedir. Cihazı satın alırken fiyatına değil en ekonomik kullanıma sahip olan cihazı seçiniz. Kaliteli malzemelerden üretilmiş, uzun ömürlü ve garanti süresi en yüksek ürünleri seçmeye özen gösteriniz. Cihazın dış görünüşünden çok içini açıp mekanizmasını kontrol ediniz. Kombi satın alırken cihazı çalışır halde görerek satın almanızı tavsiye ediyoruz. Cihazın alev boyunu ve alev modülasyonunu, emniyet sistemlerini, pompa çalışmadan gaz yolunun açılıp açılmadığını, ateşleme sistemini  incelemeniz gerekmektedir. Cihazı almaya karar vermeden önce mutlaka dairenizi inceletiniz. Detaylı bir planlama yaptırmadan cihazını satın almayınız. Kombinizin en önemli ısı araçlarından biri olan ısı eşanjörünü incelemeniz gerekmektedir. Isı eşanjörünün uzun ömürlü olmasına dikkat ediniz. Cihazınızın LPG ve doğalgaz ile çalışabilme durumunu ve dönüşüm işlemini kolayca gerçekleştirip gerçekleştirmediğini kontrol ediniz. Kombi cihazınızın ISO 9002 ve SEK standartlarına sahip olup olmadığını inceleyiniz. Kombi cihazının çevre dostu olması oldukça önemlidir. Çevreye büyük bir zarar veren azot oksitlerinin kombi tarafından emisyon oranının düşük olup olmadığını kontrol ediniz.

Bu yazımızda sizlere ”Kombi alırken nelere dikkat edilir?” sorunu açıkladık sizde bu yazıyı dikkate alarak ihtiyacınıza en uygun kombi modelini tercih edebilirsiniz. Kombi hizmetleri hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »