Hermetik Adı Nereden Geliyor

admin 12 Mart 2013 0

Uygun fiyatına rağmen gösterdiği yükse performansı ile konut tiplerinden en çok kullanılan kombi türü olan hermetik kombi her geçen gün satışlarını arttırmaya ve daha çok kişinin evini ısıtmaya devam etmektedir.

Hermetik kelimesi ”Yalıtımlı” anlamına gelmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi kombi türü yanma işlemini gerçekleştirmek için temin etmesi gereken havayı dışarıdan sağlayarak bulunduğu ortama sadece ısı vermektedir. Dışarıdaki havayı en uygun şekilde ısıtarak yalıtımlı bir şekilde bulunduğu ortama yayan hermetik kombi banyo, tuvalet ve yatak odası hariç dışarıya açılan her bölgede rahatlıkla montaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Standart baca tipi olmayan konutların tamamında hermetik kombi tipi kullanılmaktadır. Yoğuşmalı kombiler her ne kadar enerji verimli bir şekilde kullansa da oldukça büyük bir maliyeti bulunmaktadır. Hermetik kombi yanma işlemini gerçekleştirmek için gereken ısıyı dışarıdan sağladığı için bulunduğu ortamın havalandırılmasına gerek yoktur. Hermetik kombi ihtiyacı olan havayı fan yardımı ile dışarıdan sağlamaktadır. Havayı içeri alan fan aynı şekilde atık gazı dışarı çıkartmaktadır. Konutunuz için alacağınız kombilerin kaliteli markalardan oluşmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru montaj işlemi gerçekleştirilmeden yapılan hermetik kombiler hem ısı kaybına hem de ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.  Hermetik kombi iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi taze hava alma ve atık gaz bacaları ayrı ayrı olan hermetik tipidir. Diğer hermetik kombi tipi ise teze hava alma ve atık gaz bacaları iç içe hermetik tipidir. Hermetik kombi baca tipi kombilerde olduğu gibi kombi içerisinde oluşan gaz sıcaklığını dışarı atmamaktadır. Oluşan sıcaklığı bulunduğu ortama aktaran kombi kullanıcısına büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Hermetik kombinin evlere kurulması için baca sistemine gerek duyulmamaktadır. Bu kombi türü dışarıya bakan her bölgede rahtlıkla kullanılabilmektedir.

Sitemizden gerçekleştireceğiniz kombi alımları ile sizlerde kaliteli bir kombi hizmeti alabilirsiniz. Sitemiz kombi satımı ve bakımı konusunda İGDAŞ tarafından yetkilendirilmiş personeli ile kaliteli bir işçilik ve montaj imkanını sizlere sunmaktadır. Sitemizden alacağınız tüm ısıtma sistemleri ürünlerin garanti sertifikası mevcuttur. Kampanyalarımız ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmak için müşteri destek servisini arayabilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »