Hangisini Seçmeliyim

admin 16 Mart 2013 0

Kombi seçimi yaparken pek çok kişinin aklına takılan problemlerden birisi  Yoğuşmalı kombimi? hermetik kombimi? sorusudur. Pek çok kişi hangi kombi türünü seçeceğini bilememekte ve yanlış bir karar vermek istememektedir.

Hermetik kombi baca kombi türüne göre daha güvenli bir çalışma ilkesine sahiptir. Bu kombi türü ateşleme işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan havayı içerisinde ki fanlar yardımı ile dışarıdan almakta, yanma işlemi gerçekleştikten sonra oluşan atık gazı aynı baca yolu ile dışarıya vermektedir. Hermetik kombi yatak odası, banyo ve tuvalet hariç dışarısı ile bağlantısı olan her mekanda kullanılabilmektedir. Hermetik kombi iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi taze hava alma ve atık gaz bacaları ayrı ayrı olan hermetik tipidir. Diğer hermetik kombi tipi ise teze hava alma ve atık gaz bacaları iç içe hermetik tipidir. Yoğuşmalı kombilerin diğer standart kombi tiplerinden ayıran özelliklerinden bir tanesi kombide yanma işlemi gerçekleştikten sonra gazın içerisinde bulunan nem yoğunlaşarak çıkan buharlaşma ısısının kullanılabilmesi için içerisinde özel bir sistem bulunmaktadır. Bu sayede işlem sırasında kaybolan ısının bir kısmı tekrar yoğuşmalı kombiye aktarılmakta ve tekrar kullanılmaktadır. Yoğuşmalı kombilerin etkili bir enerji tasarrufu sağlaması için oldukça büyük bir alanda kurulması gerekmektedir. Yoğuşmalı kombilerde suyun kazana geri dönüş sıcaklığının düşük olması gerekmektedir. Belirlenen sıcaklıktan yüksek olan su geri dönüş işlemine girmemekte ve enerji tasarrufu oluşmamaktadır. Yoğuşmalı kombi hermetik kombiye oranla daha yüksek bir fiyata satılmaktadır. Bunun nedeni çevreye duyarlı olması ve yüksek  enerji verimi sağladığından dolayıdır. Yoğuşmalı kombinin içerisinde bulunan özel sistemlerin oluşması sebebi ile ekonomik olarak daha pahalıya gelmektedir. Bu yüzden konut tiplerinde yoğuşmalı kombilerden çok hermetik kombi tercih edilmektedir.

Bu yazımızda sizlere yoğuşmalı ve hermetik kombi tiplerini açıklayarak Yoğuşmalı kombimi? hermetik kombimi? sorusu hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olduk. Sizde kendiniz için en iyi kombi modeline sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilir ve kombi modelleri hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilir ya da müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »