Enerjiden Tasarruf Edin

admin 15 Mart 2013 0

Kombiler çalışma şekillerine göre farklı enerji tüketiminde bulunmaktadır. Kombi çeşitleri bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi olarak üçe ayrılmaktadır. Peki en az yakan kombi hangisidir?

Kombiler arasında en az yakan kombi yoğuşmalı kombilerdir. Yoğuşmalı kombileri diğer standart kombi türlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri yoğuşmalı kombilerin yanma işlemini gerçekleştikten sonra dışarıya atılacak gazın içerisinde bulunan su buharı ısısının kullanılabilmesi için içerisinde özel bir sistem bulunmaktadır. Bu sitem sayesinde yanma işlemi gerçekleştikten sonra kaybolan ısının bir kısmı tekrar yoğuşmalı kombiye aktarılmakta ve ısınma işlemi için kullanılmaktadır. Bir metreküp doğalgaz başına yaklaşık olarak 1.4 ile 1.8 arasındaki su kütlesi oluşmaktadır. Bir kg su başına işlem sırasında açığa çıkan buharlaşma ısısı 541 kcal’dir. Bu enerji uzmanlar tarafından gizli ısı olarak anılmaktadır. Hermetik kombilerde bu gizli ısı baca vasıtası ile dışarıya verilmekte ve bu ısıdan faydalanamamaktadır. Ancak yoğuşmalı kombiler baca sistemi ile dışarıya atılan gazların içerisindeki su buharında bulunan enerjiyi tekrar yanma bölmesine ulaştırarak daha güçlü bir ısı oluşumuna sebep olmaktadır. Bu ısı oluşumu özel olarak dizayn edilen kanatçık sistemlerine çarptırılarak tekrar tesisat sisteminde bulunan suya aktarılmaktadır. Bu şekilde dışarıya atılan gazların ısısından en iyi şekilde yararlanılarak iyi bir verim alınmaktadır. Yoğuşmalı kombi türünü tercih ederken konutunuzun bu kombi türüne uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde uygun olmayan kombi türünü satın aldığınızda yakıt tasarrufu sağlamak yerine ciddi enerji harcamalarına maruz kalabilirsiniz.

Firmamıza başvurarak en az yakan kombi türü olan yoğuşmalı kombiler hakkında daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz. Alanında uzman personelimiz sayesinde en verimli yoğuşmalı kombi markasını tercih edebilirsiniz. İşinin ehli ustalarımız sayesinde satın aldığınız kombiler en sağlıklı şekilde montaj işlemini gerçekleştiriyoruz. Firmaların sizlere sunduğu ücretsiz keşif hizmetinden yararlanarak evinize en uygun kombi tipini öğrenebilirsiniz. Uzmanların sunduğu fiyat önerilerini dikkate alarak sizde ihtiyacınıza en uygun bacalı kombi türünü satın alabilirsiniz. Kombiler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »