Bacalı Kombi ve Avantajları

admin 11 Mart 2013 0

Bacalı kombiler taze havayı alıp işleyerek atık gaz biçiminde dışarı çıkaran bir çalışma prensibine sahiptir. Bu kombi türleri yanma işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan havayı bulunduğu ortamdan edinerek yanma işlemini gerçekleştirmekte bu işlemden sonra oluşan atık gazları bir baca yardımı ile dış ortama aktarmaktadır.

Bacalı kombi sisteminde fan aracı bulunmamaktadır. Yanma işlemi ile oluşan atık gaz bulunduğu sıcaklıktan dolayı genleşerek yükselmektedir. Yükselen hava çekim etkisi ile birlikte baca vasıtası ile dış ortama aktarılmaktadır. Bu nedenle bu tür cihazların konutlara kurulabilmesi için İGDAŞ kanunlarına uygun bir bina bacasına sahip olması gerekmektedir. Uygun bir bina bacasına sahip olmayan konutlarda kullanılan bu cihazların yanma işlemi sırasında oluşan atık gazları ortamda bulunan kişileri zehirleme tehlikesi ile karşı karşıya bırakmaktadır. Bu işlemleri bir fan yardımı ile yapan cihazlara ise baca fanlı kombi adı verilmektedir. Kombi taktırmak istediğiniz konutunuzda standartlara uygun bir müstakil baca yapısına sahip iseniz bacalı ısıtma sistemi kullanabilirsiniz. Konutunuz baca standartlarına uygun olmayan bir yapıya sahip ise hermetik kombi türünü tercih etmeniz gerekmektedir. Konutunuzda bacalı ısıtma cihazı kullanıyorsanız altı ayda bir yetkili servisi çağırarak tesisat içerisinde bulunan filtrelerin temizlenmesi ve kombide bulunan baca çekiş kontrolü temizliğini yaptırmanız gerekmektedir. Bu tür cihazların konut tipinde kullanılabilmesi için mutlaka çekiş gücü yüksek bir bacaya bağlanması gerekmektedir. Cihazın bulunduğu ortam devamlı olarak havalandırılmalıdır. Bu tür kombiler banyolar ve oda hacmi sekiz metreküpten az olan yerlerde kullanılmaması firmamız tarafından sizlere tavsiye edilmektedir.

Firmamız doğalgaz tesisatı konusunda Türkiye’nin lider firmaları arasında yer almaktadır.  Kombi ürünlerimizi sizlere en iyi fiyattan sunmayı amaçlayan firmamız kaliteli hizmetini kurulduğu 2005 yılından bu yana arttırmaya devam etmektedir. Satın aldığınız kombi ürünlerinin tesisatı alanında uzman personel tarafından yapılması gerekmektedir. Özellikle bacalı kombilerin tesisat gerçekleştirme işlemi diğer kombi türlerine göre daha dikkatli bir şekilde montaj işlemi gerçekleştirmeli ve aylık bakımı özenli bir şekilde yapılmalıdır. Firmamızı tercih ederek satın aldığınız kombileriniz doğru v hızlı bir şekilde montaj işlemini gerçekleştirerek rahat bir ısınma hizmeti almanızı sağlamaktayız.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »