Kombiniz Yansın Cebiniz Değil

admin 18 Mart 2013 0

Kombinizde oluşabilecek arızaların giderilmesi bakımından senelik bakımının düzgün bir şekilde yapılmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Siz sayın tüketicilerin bilmesi gereken bir konu garanti kapsamı; malın fabrikasından çıktığındaki üretim hatalarını kapsamaktadır. Garanti kapsamı dışında oluşan hatalar kombi tamir ücretleri konusunu karşınıza getirecektir. Siz bakımın yaptırmış olsanız bile yinede birçok sebepten dolayı arıza yaşanabilir. Bu gibi durumlar herkesin karşısına çıkabileceği için dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Yetkili servis gelinceye kadar yapmanız gereken elektrik paneli, kombinin yanındaki ve daire girişlerinde bulunan gaz vanaları, su basıncının düşüp düşmediği düşmüşse kombiye su basılır ve kombinizde yanıp sönen ikaz ışıkları varsa reset düğmesine 3-4 defa basılarak resetlenmesi gerekmektedir. Bütün bunlar yapıldığı halde kombiniz çalışmadıysa muhakkak yetkili servis ile görüşüp çağırmanız gerekmektedir. Yetkili servis geldiğinde kombinizde oluşan sorunları ince detayına varıncaya kadar anlatmanız yararlı olup zamandan kazandırarak arızanın daha çabuk çözülmesini sağlayacaktır. Arızanın tespiti yapıldıktan sonra kombi tamir ücretleri çıkan arıza raporuna göre size fiyatlandırılacaktır. Kombiniz çalışıyor ama arızaya geçiyorsa ve petekler ısınmıyorsa, sıcak suyu ısıtmayıp açınca kombi çalışmıyorsa, hem doğalgazlı hemde LPG ile çalışan hermetik ve bacalı kombilerde çalışırken ses yapıyorsa, aşırı ısı yükselmesine bağlı olarak arıza veriyorsa, kombinizi ayarladığınız sıcaklıkta durmuyorsa ve bunu gibi daha birçok nedenden dolayı arıza vermiş olabilir. Yetkili servisin bu arızanın nedenini araştırıp bulduğunda size rapor halinde bunu bildirerek ana kartla ilgi bir sorunmu, herhangi bir parça arızasımı veya daha farklı bir sorunmu olduğunu bildirecektir.

Kombi tamir ücretleri konusunda fiyatlar arızalanan parçaya göre değişeceği için servislerin fiyat listelerinde yazan miktar dolar bazında ithal geliyorsa Türk lirasına çevrilip size söylenecektir. Bazı yedek parçalar yerli olsada birçok parça yurtdışından dolar bazında ithal gelebiliyor. Takılan her yedek parçanın garantisi vardır. Bazı fabrika çıkışı hatalı olan parçalardan kaynaklanan arızalar garanti kapsamında olabilir ve bu konuda size yetkili servisten gelen kişiler detaylı bir şekilde bilgi vereceklerdir. Yetkili servislerle çalışmak her zaman daha doğru ve her zaman kazançlı olmanıza imkân sağlar.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »