Kombi Kartı Problemi

admin 15 Mart 2013 2

Kombi kartında oluşan problemler genellikle yüksek voltaj akımlarından kaynaklanmaktadır. Kombi kartının kullanım ömrünü tamamlanması da kartın bozuk bir işlev gerçekleştirmesine neden olmaktadır. Pek çok konut sahibi için kombi kartı bozulması sonucunda kimin tamir ücretini karşılayacağını merak etmektedir. Bu yazımızda sizlere ‘‘Kombi kart tamirini ev sahibimi kiracımı yaptırır?” sorusunu açıklamaya çalışacağız.

Kanuna göre evin içerisinde bulunan demirbaş malzemelerin iyi halde tutulmasını gerektiren masraflar kiracıya aittir. Demirbaş içerisinde bulunan parçaların değişikliği ve kullanım ömrünü tamamlaması nedeni ile oluşan yüklü tamir masrafları ev sahibine aittir. Bu maddeye dayanarak kombi kart problemi elektrik kaynağındaki bozukluktan dolayı oluşuyorsa ev sahibine aittir. Kombi kullanım hatasından dolayı kaynaklanıyor ise kiracıya aittir. Kombi montaj işleminde kombiye gelen elektrik hattının elektrik dağılım ünitesinden gelmesi gerekmektedir. Dağılım ünitesinden kombiye ait bir bağlantının olması zorunludur. Bu zorunlu elektrik hattı konutunuzda bulunmuyor ise kartın tamir ücretini ev sahibi ödemek zorundadır. Evinizde çok sık voltaj düşmesi veya yükselme problemi oluşuyor ve bundan dolayı kombi kartınız bozulmuş ise bu tamir ücretinin masrafını da ev sahibi karşılamak zorundadır. Buzdolabı, çamaşır makinesi ve elektrikli fırın gibi yüksek elektrik akımı ile çalışan cihazların elektrik bağlantı prizlerinden kombiye elektrik hattı çekilmesi kombi kartlarının bozulmasına neden olabilmektedir. Bu problemin oluşumu tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda bu tür problemlerin kart tamiri masrafını kiracı ödemek zorundadır. alanında uzman elektronik mühendisler tarafından incelenip sorunun kaynağı bulunarak arızalı parça değiştirilmekte veya yeni bir kart bölmesi takılarak işlem gerçekleştirilmektedir. Kart tamiri mümkün olmayan arızalara entegre arıza adı verilmektedir. Bu arıza türlerinde bozulan kartın yerine yeni kart takılmaktadır. Bu yazımızda sizlere ”Kombi kart tamirini ev sahibimi kiracımı yaptırır?” sorusunu yanıtladık. Bu maddeleri göz önüne alarak kombi kartınız bozulduğunda kimin tamir masraflarını karşılayacağı konusunda sizleri aydınlatmaya çalıştık.

Firmamız kombi kartlarınız ne şekilde bozulursa bozulsun bütçenize uygun bir fiyata kart tamirini hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Alanında uzman personelimiz ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun bozulan kombi kartlarınızı kargo yolu ile göndererek bizlere ulaştırabilirsiniz.

2 Yorum Bulunmaktadır »

 1. erdem karamık 28 Mayıs 2014 at 22:09 - Reply

  eca kombim var kartı yandı dı kart tamiri yaptırsam ilerde sıkıntı yaşarmıyım tşk kolay gelsin

  • Hasan Aktaş 31 Mayıs 2014 at 14:36 - Reply

   merhabalar
   eğer iyi bir servise yaptırırsanız bir sıkıntı olmaz.
   ama elektriğinizi kontrol etmenizde yarar var.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »