Vaillant Kombi Bakımı

admin 20 Mart 2013 0

Kombi bakımı kombilerin daha uzun ömürlü olması ve kullanım sırasında yakıt tasarrufu sağlayabilmesi için gerekli bir işlemdir. Yapılan kombi bakım işlemleri kombilerinizin daha düzgün bir şekilde çalışmasına ve oluşabilecek arızaların önceden belirlenip tamir edilmesine olanak sağlamaktadır. Kombi bakımı işlemlerinin yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yapılan bakım işlemleri maddi bir hasara veya ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Peki, Vaillant kombi bakımı nasıl yapılır?

Vaillant kombi bakımında öncelikle kombi içerisindeki su boşaltılır. Bu işlemden sonra genleşme tankı basıncı ölçülür. Genleşme tankında hava basıncı 0,75 milibar seviyesinin altında ise pompa yardımı ile eksik kalan hava basıncı tekrar eski haline getirilir. Bu işlemlerden sonra kalorifer filtresi sökülür ve temizlenir, yanma odası sökülür ve oluşan toz böcek oluşumları temizlenir, brülör tel fırça ile kirden arındırılır, kombide fan ses yapıyor ise arıza giderilir, kombinin içi temizlenir, kombide işlemini tam olarak yerine getiremeyen ya da kullanım ömrü biten parçalar konusunda kombi sahibi bilgilendirilir, kombinin suyu tekrar doldurulur, Kombi içinde oluşan hava purjör yardımı ile atılması sağlanır, gaz ayarları kontrol edilir, Vaillant kombi sıcak su işlemi ve kalorifer sistemi kontrol edilir, kombi sahibine başka şikayeti olup olmadığı sorulur ve kombi ürünü sahibine kontrol ettirilip teslim edilir. Tüm bu işlemlerin kombi sahibinin gözü önünde yapılması gerekmektedir. Ucuz fiyata bakım yaparım ümidi ile bilgi sahibi olmayan personele yaptırdığınız kombi bakımı  genellikle daha büyük zararlara yol açmaktadır. Bu yüzden kombi bakımını yaptırırken seçeceğiniz firmalara oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Firmamız kombi satışının yanında kombi montaj ve Vaillant kombi bakımı işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Sizde satın alığınız kombi ürünlerinin sağlık bir şekilde montaj ve bakımını yaptırmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Yaptığımız kaliteli hizmetlerden dolayı her geçen gün müşteri portföyümüzü daha da geliştirerek ihtiyacınız olan sağlıklı hizmeti sizlere sunmaya devam ediyoruz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »