Uzman Ekibin Kombi Bakımı

admin 19 Mart 2013 1

Her yıl kesinlikle doğalgaz kombilerinin bir bakımdan geçmesi ömrünü uzatmaktadır. Eskiden soba kullanan herkes ayda bir olsa sobalarınız çırparlardı. Çırpılmayan soba boruları yüzünden ya ev tüter ya da ısınmazdır. Bu yüzden sobalar gibi kombilerinde ömrü uzaması, içeriği gaz kaçağa vermemesi ve ısınması açısından bakımları yapılmalıdır. Bu yüzden her yıl kış ayı gelmeden önce Kombi bakımlarının yaptırılması şarttır.  Kombi bakımları için eğer herhangi bir işlem olmasa dahi servisin gelmesine karşılık kesinlikle servis ücreti olarak 20 lira alınmaktadır. Bakım için ise her servis farklı ücret belirlemektedir. Genel bakım ücreti olarak 70 TL ile 50 TL gibi bir fiyat istenmektedir. Yılda bir yapılan bu bakımlar için kesinlikle çok fazla bir ücret değildir.

Her sene bir kez olsun kışa girildiği zaman Kombi bakım, servisini çağırmalısınız. Daha sonra daha büyük arızalara ve sıkıntılara sebebiyet verilebilir. Bu yüzden baştan önlem alınarak iyi bir kış geçirmeyi hedeflemelisiniz. Bakım sırasında öncelikle cihazın toz alan kısımları temizlenmektedir. Yanma kısmında biriken tozların temizlenmesi, tesisat filtresinin sökülerek temizliğinin dikkatli bir şekilde uzman kişilerin ellerinden geçilmesi gerekmektedir. Sırası ile temizliğinin yapılması gerekmektedir. Kombi bakımız zor ve zahmetli bir iş olduğundan dolayı bilmeyen ya da acemi kişilerin dokunmasına kesinlikle elletmemelisiniz. Özellikle ev içerisinde bazı kişilerin bir bakayım deyip, herhangi bir parçayı sökmesi ciddi hasarlara ve çok büyük ücretlerin ödenmesine sebebiyet verilebilir.

Yılda sadece bir kez kombi bakımı yapılacağı için zamanında servis çağırılarak detaylı olarak baştan aşağı temizliği yapılmalıdır. Ayrıca bilen bir uzman ekibin çalışması saatlerce değil birkaç dakika içerisinde güzelce bakımı yapılmakta bacasına kadar her ince ayrıntıyı atlamadan temizliği yapılmaktadır. Kesinlikle böylesin önemli bir işin ücreti ucuz olduğu takdirde uzak durmalısınız. Kombi bakımının ücretleri kesinlikle 20 ya da 30 lira gibi ucuz bir rakam olamaz. Uzun ve uzmanlık isteyen bir iştir. Yetkili servisleri aradığınız zaman zaten servis ücreti olarak muhakkak 20 lira almaktadır. En az 50 lira bakım ücreti 20 lira da servis ücreti toplam olarak 70 lira gibi bir fiyata bakım yaptırabilirsiniz. Bu yüzden güvenmediğiniz, ucuz diye bilmediğini firmalara aldanmayın.

Bir Yorum Bulunmaktadır »

  1. ayhan 25 Haziran 2013 at 22:30 - Reply

    Siteniz oldukca ayrintili verdiginiz bilgileri dikkate alacagim

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »