Kombinizin Ömrünü Uzatın

admin 18 Mart 2013 0

Kombinizin yıllarca sağlıklı bir şekilde çalışması için düzenli olarak periyodik kombi bakımı yapılmalıdır. Kombi bakımının her yıl kış ayına girildiğinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Kombi bakımının faydalarından biri düzenli olarak yapılan periyodik bakım sonucunda hem gazdan tasarruf etmiş olursunuz hem de oluşabilecek kombi arıza riskini en aza indirmiş olursunuz.

Kombi bakımı neden önemlidir?Konutunuzun yerden yüksekliğini dikkate alarak kombinizde toz bulunma olasılığı değişmektedir. Özellikle hermetik tipi kombiler yanma işlemini gerçekleştirmek için havayı dışarından almakta ve yanma işleminden sonra atık gazı tekrar dışarıya vermektedir. Bu işlem sonucunda hermetik kombiler diğer standart kombilere göre daha fazla toza maruz kalmaktadır. Bu durum kombinin sensörlerinin kirlenmesine ve kombinin arızalanmasına neden olmaktadır Bu oluşan toz miktarı giriş katlardan üst katlara çıkıldıkça azalmaktadır. Kombi bakımını yaptırmak için servis çağırılarak bacalı kombilerde baca çekiş kontrolü ve yanma odasının temizliği hermetik kombilerde fan aracının temizliği ve genleşme tankının basınç kontrolünü yaptırmanız gerekmektedir. Periyodik kombi işlemlerinin teknik elemanlar tarafından yapıldığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kış sezonu öncesi yapılacak kombi bakım kontrolleri cihazınızın yanma verimini arttırmak için tozların temizlenmesi, Yanma işleminden sonra kalorifer dönüş hattındaki filtrenin sökülüp tekrar temizlenmesi, Klima deposunun ve havasının kontrolü, kombide yanma işlemini gerçekleştirmek için çakmak ayarlarının yapılması, kombide gaz geçişini sağlayan meme gözlerinin temizlenmesi, Klimanın brülör temizliği, Sıcaklık su akış kontrolü, Kalorifer peteklerinin iyi ısınıp ısınmadığı ve bacalı kombilerde baca çekiş kontrolünün yapılması gerekmektedir. Cihazın bakım kontrolünün müşteri gözetiminde gerçekleşmesi gerekmektedir. Kombinizin yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için kombi bakımının önemi oldukça büyüktür.

Firmamız ile iletişime geçerek kombinizin sağlıklı bir şekilde bakımını yaptırabilirsiniz. Alanında uzman personelimiz ile kombinize periyodik bakım gerçekleştirdikten sonra kombinizde gelebilecek arıza olasılıklar en aza indirilecektir. Sizlere sunduğumuz kombi hizmetlerini öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında dilek, istek ve şikayetlerinizi destek hattımıza iletebilir ve hızlı bir cevap alabilirsiniz. Kampanyalarımız hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilir ve yeni çıkan kampanyaları öğrenebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »