Kombinizi Koruyun

admin 15 Mart 2013 0

Kış gecelerinde ısınmamıza yardımcı olan kombilerin yarı yolda kalmaması için her yıl kış gelmeden önce kombilerin bakımının yapılması gerekmektedir. Arızadan kaynaklanan olası kazaların önüne geçebilmek ve kombinizin yüksek performansta çalışması için kombi bakımının yapılması gerekmektedir. Yapılan bakım sonucunda kombinizde yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. Ayrıca bakım sonrasında oluşabilecek arazılar önceden tespit edilerek yüksek maliyetli arızaların önüne geçebilirsiniz. Peki, kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu yüzden kombinizin kış bakımının mutlaka kombi bakım servisi tarafından yapılması gerekmektedir. Uzman teknikerler tarafından yapılmayan kombi bakımı cihazda arızaya neden olabilmekte ve ciddi hasarların oluşumuna sebep olabilmektedir. Kombi bakımı sırasında uygulanan işlemler şunlardır. Cihazın tozları temizlenir, brulör sökülüp yıkanır, meme gözeneklerindeki temizlenir, sıcak su akışı kontrol, edilir, fan motorundaki fanın tozları fırça ile temizlenir, genleşme tankındaki hava oranı ölçülür ve gaz basılır, prop gözleri temizlenir, ateşleme elektrotları zımparalanır, NTC termostat değerleri ölçülür ve düşük değerli hassaslığını yitirmiş termostat değiştirilir, gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılır ve sıcak su akışı kontrol edilir. Cihaz bakımı bittikten sonra kombi doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Cihazın bakım kontrolünün mutlaka müşterinin gözü önünde yapılması gerekmektedir. Firmamız kombi satışı ve kombi montajı gerçekleştirmektedir. Firmamızın sizlere sunduğu kaliteli montaj işçiliği ile kombinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde isteğiniz doğrultusunda montaj işlemini gerçekleştirebilir, ısınma ihtiyacınızı rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kurulduğumuz günden bu yana sağladığımız kaliteli hizmet ile Türkiye’nin güvenilir firmaları arasında her geçen gün sırasını yükselten firmamız kombi hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını da sizlerle paylaşmaktadır. Destek servisimizi arayarak ihtiyacınız olan en uygun kombiyi öğrenebilir ve firmamız ile başarılı bir montaj işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazınıza doğru bir şekilde kombi bakımı yaptırarak kombinizin uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Kombi hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak için müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında dilek, istek ve şikayetlerinizi bizlere iletebilir ve hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »