Baymak Kombi Bakımı

admin 12 Mart 2013 0

Kombi bakımı başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinde kombi arızalanma riski en aza indirilmektedir. Bakım sonucunda kışın en soğuk zamanlarında enerji tüketimini en aza indirerek aşırı yakıt faturalarından kurtulabilirsiniz. Kombinizin ömrü uzar ve cihazda arıza masrafı en aza indirilmektedir. Kombi bakımı evinizin içerisinde sağlıklı bir şekilde ısınmanızı sağlamaktadır. Doğru bir bakım tesisat ve peteklerin ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır. Peki Baymak kombi bakımı nasıl yapılır?

Baymak kombi bakımı sırasında ilk yapılan kombinin elektronik devrelerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir, kombinin sensörleri ve baca fanının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir, kombinin pompası kontrol edilir. Bu işlemden sonra kombinin iç yüzeyinde bulunan ısı transfer ekipmanlarının temizlenmesidir. Bu bölgede oluşabilecek kir ve toz oluşumu kombinin verimini düşürmekte ve fazla yakıt tüketimi oluşturmaktadır Kirlenmiş bir tesisat suyu ısı yalıtımını tam olarak gerçekleştiremediğinden kombide fazla yakıt tüketimine neden olabilmektedir. Bu yüzden firmamız tarafından tesisat suyu değiştirilmesi önerilmektedir. Tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat bölgesinde oluşan hava alınır. Su devir daim hattında bulunan su ile gelen pislikleri tutan sistemin kontrolü yapılır. Eğer sistem gelen pislikleri sağlıklı bir şekilde tutamıyorsa yenisi ile değiştirilmektedir. Kombi içerisinde bulunan pislik tutucu tıkandığında pompa suyu aktarmada zorlanacağından kombi içerisinde bulunan su pompalarının da bozulmasına neden olabilmektedir. Bu da tüketiciye ek bir masraf çıkarmaktadır. Kombi bakımının gerekliklerinden biride kalorifer peteklerinin düzenli olarak bakımının yapılmasıdır. Peteğin üst ızgara kısmında bulunan sac bağlantılar temizlenmediğinde ısı iletimi başarılı bir şekilde gerçekleşmemektedir. Başarısız ısı transferinin yanında bakterilerin çoğalmasına da davetiye çıkartan bu durum sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. Sağlıksız durumun ortaya çıktığında göstereceği ilk belirti kalorifer peteklerinde oluşan kokudur. Bu yüzden bu tesisat ve peteklerin detaylı bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Baymak kombi bakımınızı firmamızı tercih ederek sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Firmamız 7/24 teknik servis hizmeti sunmaya devam etmektedir. Firmamız güler yüzlü hizmeti, teknik donanımı ve yedek parça servisi sayesinde hizmetini en üst seviyeye ulaştırarak müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »