Tasarruf ve Adil Ödeme İçin Isı Pay Ölçer

admin 18 Mart 2013 2

Isı pay ölçer merkezi ısınma sitemi kullanan ortamlarda radyatöre monte edilen ve hangi dairenin ne kadar ısı harcadığını hesaplayan alete verilen isimdir. Isı pay ölçer kullanılması doğru fatura ödenmesi için gereken bir sistemdir. Bundan dolayı ısı pay ölçer alarak sadece harcadığınız ısı kadar ödeme yaparsınız. Merkezi ısıma ve sıcak su sistemi kullanıyorsanız ısı pay ölçer fiyatları hakkında bilgi edinerek siz de sadece yaktığınız ölçüde fatura ödersiniz. Fatura merdiven sahanlığı gibi ortak kullanım alanlarının giderleri de eklenir.

Isı pay ölçer kullanan haklar kanunlar ile korunur ve usulsüzlük yapıldığında kanunların maddi yaptırım gücü vardır. Bu sayede herhangi bir haksızlığa uğrama riskiniz azalır. Çünkü haklarınız yasalar tarafından korunur. Bundan dolayı siz de rahat bir şekilde ısı pay ölçer kullanabilirsiniz. Isı pay ölçer 2 türdür. Biri tek algılayıcıya sahiptir diğerinin ise ikili algılayıcısı vardır. Isı pay ölçer fiyatları bu çeşitlere göre de değişmektedir. Bundan siz de ısı pay ölçer alırken fiyat değişiklerinin türlerinden kaynaklandığını bilmelisiniz. Bu cihazlar LCD ekrana sahiptirler. Çalışma sistemleri ise içerlerinde radyatörün harcadığı enerjiyi cihaza aktaran bir sıvı vardır. Harcanan enerjiye göre bu sıvı buharlaşır. Ve böylece harcanan enerji miktarı cihaza geçer bu da faturaya yansır. Bu şekilde adil bir şekilde sadece harcadığını ısı ve sıcak su kadar ödeme yaparsınız. Isı pay ölçer kullanılması merkezi ısınma sistemi kullanan ya da eski ya da yeni kalorifer peteği bulunan apartmanlarda zorunluluk haline gelmiştir. Ayrıca ısı pay ölçer çalışma şekli olarak ortamın ısısı 15 derecenin altına düşmez. Çünkü daha sonra ortamı ısıtmak daha zor olacak ve daha çok ısı gerekecektir. Isı pay ölçer sayesinde kişiler tasarrufta yapmış olur.

Isı pay ölçer fiyatları sizi bu cihazı almaktan vazgeçilmesin çünkü bu cihazın etkisini faturalarınızda görecek ve memnun kalacaksınız. Bu cihaz sayesinde herkes harcadığı ısıyı ödeyecek ve faturasına bu şekilde yansıma olacaktır. Aynı zamanda ısı pay ölçer sayesinde tasarrufta yapmış olacaksınız.

2 Yorum Bulunmaktadır »

 1. cengiz öner 15 Nisan 2014 at 02:19 - Reply

  ısı pay ölçer için aynı derecede, farklı katlarda aynı büyüklükteki odada, her kattaki aynı odanın petek sayısı 40 yıllık binada farklı oldugundan, bu durumda adil olarak dagılım ne kadar mümkündür.
  saygılarımla.
  salih cengiz öner
  0532 350 16 50
  eskişehir tepebaşı 1 nolu havacılar sitesi yöneticisi.
  5 blok 50 haneden oluşuyor.

  • Hasan Aktaş 23 Nisan 2014 at 15:29 - Reply

   BU İŞLERİ YAPAN FİRMALAR VAR.
   ÇAĞIRIP SİZLERİ KEŞİF SONUCU AYDINLATSINLAR ….

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »