Kombi Seçimi, Satışı ve Montaj Hizmetleri

admin 19 Mart 2013 2

Kombi Seçimi, Satışı ve Montaj Hizmetleri

Damla Doğalgaz 2005 yılından itibaren siz değerli müşterilerimize en uygun fiyattan kombi satış ve montaj hizmetleri sunmaktadır.

Damla Doğalgaz Kombi&Klima Shop ile iş ortaklığı kurarak siz değerli müşterilerimize en uygun fiyattan en kaliteli ürünleri sunmak için bir adım öne geçmiştir.

Kombi Satış Montaj Hizmetleri

Kombi Satış Montaj Hizmetleri

Kombi Seçimi; Damla Doğalgaz dairenizin metrekaresi, kuzey güney cephe olması, izolasyonlu/izolasyonsuz olması, altı boş/dolu olması, camlarının ısı cam olup olmaması ve bunlar gibi diğer kriterleri göz önünde bulundurarak size ve bütçenize en uygun kombiyi seçer ve önerir.

Kombi Montajı; Damla Doğalgaz Kombinizi en geç 1 gün içerisinde dairenize getirerek yeri uygunsa montajını yapar.

Kombi Montajı Sonrası; Damla Doğalgaz Kombi satışından sonra projelerinizi 1 günde onaylatarak en geç 1 hafta içerisinde gazını açtırmaktadır. Tecrübeli personeli ile kombi mantajı sonrası doğalgaz tesisatınızı ve daire içi kalorifer tesisatınızı kontrol ederek güvenliğiniz için olası kaçakları tespit eder ve gerekli işlemleri ücretsiz olarak yapar.

 

Kombi Montajı

Kombi Montajı

Kombi Nedir; Kombi Doğalgaz ve LPG ile çalışabilen, hem ısınma ihtiyacı ve hemde sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılayabilen, bu sebeple ayrı bir şofbene ihtiyaç duyulmayan cihazlardır.

Kombiler 3 tiptir.
1 –
Bacalı Kombiler ( Çoğu gaz dağıtım şirketi tarafından istenmeyen cihazlardır )
2 – Tam Hermetik Kombiler ( Standart üretimde olan kombilerdir )
3 – Yoğuşmalı Kombiler ( Piyasadaki en tasarruflu cihazlardır)

 

Bacalı Kombiler; Yanma odası monte edildikleri ortama açık olan ve bulunduğu ortamın havasını kullanan, baca bağlantısı bulunan kombi modelleridir.       Baca çıkışları, çekişi iyi olan sorunsuz bir bacaya bağlanmalıdır ve bulundukları ortam sürekli havalandırılmalıdır. Banyolara ve hacmi 8 m3′ ten az olan mekanlara monte edilmemelidir.

Bazı illerimizde bacalı kombi kullanımına izin verilmemektedir. Bulunduğunuz ilde bacalı kombi kullanımına izin verilip verilmediğini ilinizdeki herhangi bir yetkili firmadan veya gaz dağıtım şirketinizden öğrenebilirsiniz

 

Hermetik Kombiler; Kombiler atık gazın cihazdan ve ortamdan uzaklaştırılması bakımından iki farklı metod ile birbirinden ayrılırlar. Bu metodlardan ilki bacalı kombilerdeki tahliye şekli, diğeri ise bacalı kombilere göre daha yeni bir teknoloji olan hermetik kombilerdeki tahlihe şeklidir. Genel olarak kombiler bu metodlardan hangisini kullanıyorsa onun adı ile Hermetik Kombi veya Bacalı Kombi olarak adlandırılırlar.

 

Yoğuşmalı Kombiler; Gaz halindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına YOĞUŞMA denir. Doğal gazın yanması sonucunda ortaya çıkan ve bacadan dışarı atılacak baca gazının su buharındaki enerjiyi özel ısı eşanjörü sayesinde geri kazanarak toplam verimi arttıran cihazlara YOĞUŞMALI KOMBİ denir.

Günümüzde teknolijinin gelişmesi ve tasarruflu ürünlerin daha önemli bir hale gelmesi ve çevre faktörleri gözetilerek Yoğuşmalı Kombilerin tasarlanmıştır. Yoğuşmalı kombiler %30’a kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır ve bu özelliği ile hem cebimizi hemde çevremizi korumaktadır. Bu yüzden yoğuşmalı kombiler en çok tercih edilen ürünler arasına girmiştir.

2 Yorum Bulunmaktadır »

 1. SERDAR KOLCU 03 Şubat 2014 at 13:09 - Reply

  BEN BOCH KOMBİ TAKTIRDIM YOĞUŞMALIİ…
  NORMAL KOMBİ YE GÖRE DAHA ÇOK YAKIYOR.
  BUNUN HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ..EN KISA ZAMANDA BANA DÖNERSENİZ MEMNUN OLURUM..05456827126 TEŞEKKURLER…İYİ ÇALIŞMLAR

  • Hasan Aktaş 06 Şubat 2014 at 10:04 - Reply

   DAİRENİZ KAÇ M2 VE ISI YALITIMI VARMIDIR.
   EĞER BUNLAR VAR NORMALSE SERVİS ÇAĞIRMANIZI TAVSİYE EDERİZ.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »