Daire İçi Kalorifer Tesisatı

admin 21 Mart 2013 2

Daire İçi Kalorifer Tesisatı

 

Kalorifer tessiatı;

Daire içi kombi ile petekler arasında, sıva altından veya sıva üzeri yapılan tesisattır, Yerden ısıtma ve mobil sistem olarak ta bu tesisat yapılabilmektedir. Şap üstü kalorifer tesisatı folyolu boru ile yapılmalıdır. Folyolu borunun yüksek ısıya dayanıklı olması ve ısınının kaybını önlemesi nedeniyle şap üstü kalorifer tesisatlarında ideal bir malzemedir.

KALORİFER TESİSATI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları  meydana gelebilmektedir.Bu da gereksiz bir çok maliyeti , zahmetli tadilat işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır.  gerek mühendislik hizmeti sayesinde gerekse yetkili ve deneyimli ustalarımız sayesinde yukarıdaki aksaklıları minumuma indirgedik.

Daire İçi Kalorifer Tesisatı

Daire İçi Kalorifer Tesisatı

* TESİSAT BORULARININ GİDİŞ YÖNÜ ÖNEMLİDİR;

Kalorifer tesisatı yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan birisi tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesi ; mümkün olduğu kadar tesisatın kısa ve az dönüşlü (minumum dirsek kullanarak) şekilde yapılması gerekir. bu sayede kayıplar azaltılmış olur hem ısınma miktarı artar hemde ısı kaybı oluşmaz tasarruf sağanır.Deneyimli Kesif Personelimiz sayesinde tesisat borularının nasıl en iyi şekilde gideceği belirlenir belirlenen yola göre ustalarımıza tarif edilir ve tesisat yapım işlemine bu şekilde başlanır.

* RADYATÖR SEÇİMİNİN YAPILMASI;

Kalorifer Tesisatı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da radyatörleri seçimidir. radyatör seçimi odanın büyüklüğüne göre , odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık arz etmektedir. eğer odanıza gereğinden fazla radyatör kullanırsanız gereksiz fazla ısınma sonucu fatura miktarınızda artış olur. radyatörleri gereğinden az koyarsanız ısınamazsınız. Radyatör seçimi konusunda  da damladogalgaz.com firması bünyesinde bulundurduğu , keşif hizmetini yapan 3 adet deneyimli mühendisleri sayesinde  odalarınız da kullanılacak radyatörleri optimum düzeyde seçerek müşterilerimizin ısınmasını, ısınırken fazla faturalarının gelmeyecek  şekilde radyatör seçimlerini yaparlar.

* KOMBİ YERİ SEÇİMİNİN DOĞRU YAPILMASI GEREKİR;

Kalorifer Tesisatı yapımında tabiki en önemli konularda birde kombi yeri şeçimidir. Kombi Yerinin seçiminde en önemli dikkat edilmesi gereken konu banyoya veya mutfağa yakın bir yer seçilmesidir. çünkü kombi mutfağa veya banyoya  ne kadar uzak olursa o kadar su sarfiyatı artar dolayısıylada kombi sıcak suyu ulaştırmak için daha fazla çalışacağı için gaz sarfiyatıda artacaktır. Bu sebepten dolayı Kalorifer tesisatı yapımında en çok dikkat ettiğimiz konuların başında kombi yeri seçimi gelmektedir. Ayrıca Kombi nin seçimi ; kombinin gücünün seçimi, evin konumuna göre kombinin seçimi, müşterinin istediği konfor şartlarına göre kombinin seçimi  deneyimli personelimiz sayesinde müşterilerimiz ile birbir kombilerimizin çeşitleri ve özellikleri fiyatları anlatılarak birlikte yapılmaktadır.

* HESAPLI  VE UYGUN FİYATLI BİR TESİSAT İSTİYORSANIZ ;

Bir diğer konuda firmamız hem uygulamacı (montajcı, tesisatçı) kimliği hemde ana toptancı ( yetkili satıcı) kimliğine sahip olduğunu için kalorifer tesisatı fiyatı hesap edilirken kombi, radyatör, tesisat malzemesi fiyatları uygun olduğu için genel toplamda kalorifer tesisatı fiyatları uygun ve hesaplı fiyatlar çıkmaktadır. kalorifer tesisatı ile ilgili çok çeşitli ödeme şekilleri sunar. Ayrıca  damladogalgaz.com dan satın aldığınız vadeli ürünlerin fiyatları, toplam kalorifer tesisatı yaptırdığınızda çok daha size uygun olarak gelecektir.damladogalgaz.com’a  kalorifer tesisatı yaptırdığınızda kalorifer tesisatı içinde bulunan ürünler kombi, radyatör (panel radyatör) , tesisat malzemesi  Sefa Isı tarafından toplu alım kabul edilir ve sitemizdeki fiyatlardan çok daha uygun fiyatlardan kalorifer tesisatı ücretinize eklenir.

 

Damla Doğalgaz Olarak Biz Size En Uygun Fiyattan En Kaliteli Hizmet Vermeye Hazırız..

2 Yorum Bulunmaktadır »

 1. harun 04 Ekim 2014 at 03:40 - Reply

  155 metre mustakil evım var kalirofer dosetmek ıstıyorum acaba fıyatı malzemeylen ne kadardır.bıde sade ıscılık ne kadar ve ne malzeme lazım evım 4 artı 1ayrıca mutfak banyo ve kucuk bı korrıdor..

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:28 - Reply

   merhabalar
   keşif sonucu anacak sağlıklı bir neticeye varırsınız

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »