Tüm Yönleriyle Hermetik Kombi

admin 17 Mart 2013 0

Kombiler yanma işlemini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan gazı temin etme şekillerine göre ikiye ayrılmaktadır. Kombi ihtiyacı olan havayı bulunduğu ortamdan temin ediyor ise bacalı kombi, yanma işlemini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan havayı dışarıdan sağlıyor ise hermetik kombi adını almaktadır.

Hermetik kombi iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi taze hava alma ve atık gaz bacaları ayrı ayrı olan hermetik tipidir. Diğer hermetik kombi tipi ise teze hava alma ve atık gaz bacaları iç içe hermetik tipidir. Bu kombinin çalışma prensibi içerisinde bulunan fan yardımı ile yanma işlemini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan havayı içerisine çekerek çalışma prensibini gerçekleştirmekte, yanma olayından oluşan atık gazı tekrar baca yolu ile geri göndermektedir. Kombinin bulunduğu ortam yanma işlemini gerçekleştirmek için herhangi bir etkide bulunmadığından dolayı hermetik tipi kombinin bulunduğu ortamların havalandırılmasına gerek yoktur. Bu tip kombiler bacalı kombi türlerinin kullanılmadığı havasız ortamlarda en çok tercih edilen kombi tipidir. Kombinin sağladığı en büyük artılardan biri yanma işlemini aynı yerde gerçekleştirdiğinden dolayı oldukça büyük bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu kombi türü havalandırma boşluğuna, merdiven sahanlığı ve asansör boşluklarına monte edilememektedir. Bu kombi türü hava boşluğu olan bölgelerde kullanılmaktadır. Konutlarda bulunan baca yapısının standartların belirlediği değerler ile örtüşmemesi baca tipi kombi modelinin uygulanışını önlemektedir. Bu tür konut tiplerinde daha çok hermetik tipi kombi kullanılmaktadır. Ortamdaki havayı tüketmeyen bu kombi türleri dış ortama açılan herhangi bir yerde montaj işlemi yapılabilmektedir. Kombiyi satın aldıktan sonra montaj işlemini gerçekleştiren firmayı doğru seçmeniz gerekmektedir. Montaj işleminin yanlış bir şekilde yapılması ölümcül tehlikelere yol açabilmektedir.

Firmamız %100 müşteri memnuniyeti hizmetini gerçekleştirmek için kurulduğu günden bu yana kaliteli hizmet anlayışını geliştirmektedir. Gerçekleştirdiği hizmet sayesinde Türkiye’nin en güvenilir firmalarından biri olmaya devam ediyoruz. Alanın uzman personelimiz ile kombi montaj işleriniz büyük bir özen gösterilerek yapılmaktadır. Sizde konforlu bir kombi hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilir veya müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz.

 

 

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »