Hermetik Kombinin Çalışma Şekli

admin 14 Mart 2013 0

Pek çok tüketicinin merak ettiği Hermetik kombi nasıl çalışır? sorusunu cevaplayarak hermetik kombi hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Baca kombi türüne oranlar daha güvenli bir çalışma ilkesine sahip olan hermetik kombi ülkemizde en çok tutulan kombi türüdür. Kombinin yanma işlemini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan havayı dışarıdan sağlayarak ortamdaki havayı emmemesi bu kombi türünün satışlarını daha çok arttırmıştır. Bu kombi türü ateşleme işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan havayı içerisinde ki fanlar yardımı ile dışarıdan almakta, yanma işlemi gerçekleştikten sonra oluşan atık gazı aynı baca yolu ile dışarıya vermektedir. Kombi çeşitlerinden biri olan hermetik kombi sağladığı kaliteli performansı sayesinde evinizde çok büyük bir konfora ulaşmanızı sağlayacaktır. Hermetik kombi iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi taze hava alma ve atık gaz bacaları ayrı ayrı olan hermetik tipidir. Diğer hermetik kombi tipi ise teze hava alma ve atık gaz bacaları iç içe hermetik tipidir. Hermetik kombi baca tipi kombilerde olduğu gibi kombi içerisinde oluşan gaz sıcaklığını dışarı atmamaktadır. Oluşan sıcaklığı bulunduğu ortama aktaran kombi kullanıcısına büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Hermetik kombinin evlere kurulması için baca sistemine gerek duyulmamaktadır. Bu kombi türü dışarıya bakan her bölgede rahtlıkla kullanılabilmektedir. Yoğuşmalı kombi türüne oranla daha ucuz bir fiyata edinebileceğiniz kombi türünü seçemeden önce mutlaka bir uzmana başvurunuz. Alacağınız kombi türünün evinize uygun olup olmadığına karar veren yetkililer sizlere en uygun fiyata hermetik tipi kombi ürününü tavsiye edecektir. Kombiyi alıktan sonra montaj işlemlerinin yapılmasını yerinde inceleyiniz. Doğru bir montaj işlemi yapılmayan kombi ısı kayıplarına ve ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Hermetik kombi nasıl çalışır ve çalışma prensibi nedir? sorularının cevabını paylaştık. Sizde bu yazıları dikkate alarak sağlıklı bir kombi seçimi yapabilirsiniz. Firmamız sizlere sunduğu yüksek montaj ve işçilik hizmeti ile doğru ve güvenilir bir kombi hizmeti sağlamaktadır. Birbirinden özel kombi markaları ile ihtiyacınıza en uygun kombi modelini oldukça uygun bir fiyata satın alabilir, sağlıklı bir montaj işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetler hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilir yada müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »