Hermetik ile Bacalı Kombi Arasındaki Fark

admin 13 Mart 2013 0

Bacalı kombiler yanma işlemini gerçekleştirmek için gerek oksijeni bulunduğu ortamdan temin etmektedir. Aldığı oksijen ile gerçekleştirdiği yanma olayı sonucunda açığa çıkan gazı baca aracılığı vasıtası ile dış ortama aktarmaktadır. Konuta bacalı kombi takılması için binanın standartlara uygun bir baca yapısına sahip olması gerekmektedir.

Sızdırmaz bir özelliğe sahip olmayan kombi bacaları yanma sonucunda gerçekleşen atık gazın bulunduğu ortama yayılmasına ve ortamın içerisinde bulunan kişilerin zehirlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden bacalı kombi kullanan kişilerin devamlı olarak kombinin bulunduğu ortamı havalandırması çok önemlidir. Bacalı kombilerde fan yoktur. Yanma işlemi sonrasında oluşan atık gaz yükselerek çekim kuvveti etkisi ile bacadan dışarı verilmektedir. Bacalı kombi ile hermetik kombi arasındaki farklardan biri hermetik kombi yanma işlemini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan havayı dış ortamdan sağlamaktadır. Oluşan gazları baca yardımı ile dış ortama aktaran hermetik kombiler bacalı kombilere göre daha güvenilir olduğundan satış işlemi daha fazla yapılmaktadır. Bacalı kombi ile hermetik kombi arasındaki farklardan bir diğeri de hermetik kombinin ihtiyacı olan havayı dış ortamdan sağlaması nedeni ile herhangi bir bina bacasına ihtiyaç duymamasıdır. Hermetik kombinin bina bacasına ihtiyaç duymaması nedeni ile bu tür kombiler istenilen her türlü konuta yapılabilmektedir. Bu tür kombiler ortamdaki havayı tüketmemekle birlikte baca problemleri olmadığı için ortamın bulunduğu havayı da kirletmemektedir. Hermetik kombiler dış ortamda açılan herhangi bir mekana da monte edilebilmektedir. Bacalı kombi ilehermetik kombi arasındaki farklardan bir diğeri da bacalı kombide fan olmayıp hermetik kombide fan bileşeninin olmasıdır.

Firmamızın sizlere sunduğu kaliteli montaj işçiliği ile kombinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde istediğiniz yere montaj işlemini gerçekleştirebilir ve ısınma ihtiyacınızı rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kurulduğumuz günden bu yana sağladığımız kaliteli hizmet ile Türkiye’nin güvenilir firmaları arasında her geçen gün sırasını yükselten firmamız kombi hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını da sizlerle paylaşmaktadır. Destek servisimizi arayarak ihtiyacınız olan en uygun kombiyi öğrenebilir ve firmamız ile başarılı bir montaj işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »