Isınmanın Püf Noktaları

admin 13 Mart 2013 2

Soğuk kış günlerini sıcacık bir aile ortamına dönüştürmek herkesin rüyalarını süslemektedir. Sıcak aile ortamında yapılan sohbetler, geçirilen mutlu dakikalar yanında cebimizin de sıcak kalması çok önemlidir. Yani ısınmak için kullanacağımız yöntemler cebimizin sıcak kalması ile doğru orantılıdır. Doğalgaz sobaları geleneksel yöntemlere göre daha çevreci ve daha ekonomik yöntemlerdedir. Ancak birçok kişi doğalgaz sobası nasıl yakılır bilmemektedir.

Doğalgaz ile çalışan sobaların kullanımı günümüzde oldukça artmıştır. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ülkemizde doğalgaz kullanımının yaygınlaşmış olmasıdır. Doğalgaz kullanımı yaygınlaştıkça, doğalgaz ile çalışan ısınma yöntemleri geliştirilmiş ve kişilerin ihtiyaçlarına göre en uygun yöntemler belirlenmiştir. Eğer küçük bir evde oturuyorsanız doğalgaz sobaları artık sizin için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü hem evinizin hemde çevrenin temizliği konusunda avantajları bulunmakta hemde geleneksel sobalara göre oldukça ekonomik bir kullanım sınarlar. Birçok doğalgaz sobası markası mevcut olduğu için doğalgaz sobası nasıl yakılır sorusu sürekli sorulmaktadır. Elbette ki her markanın kendisine göre bir soba yakma şekli olabilir ancak genel olarak yakılma mantıkları aynıdır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, eğer doğalgaz sobası kullanmayı düşünüyorsanız, doğalgaz sobası aldığınız markanın teknik servisi tarafından, doğalgaz sobanızın kurulması gerekmektedir. Bu çok önemli bir işlemdir. Güvenli ve huzurlu olarak kullanmak istiyorsanız eğer doğalgaz sobanızı kesinlikle konusunda yetkin kişiler tarafından kurulumunun yapılması gerekmektedir. Kurulumu uzman teknik servis elemanları vasıtası ile yapılan doğalgaz sobanızı nasıl yakacağınızı teknik servis elemanları size detaylı olarak anlatacaklardır. Öncelikle teknik servis elemanlarının anlattığı şekilde yakmayı deneyin. Hatta teknik servis elemanları size gösterdikten sonra onların yanlarında deneme yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Böylece bir hata yapma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır. Genel olarak doğal gaz sobalarının yakılma mantıkları aynıdır. Doğalgazın doğalgaz sobasına girmesi sağlayan bir vana bulunmaktadır, bu vana açık konumda bulunmalıdır. Daha sonra sobanın üzerinde bulun ateşleme düğmesine basarak sobanızı kolaylıkla yakabilirsiniz.

doğalgaz sobası nasıl yakılır sorusunu sormadan önce doğalgaz sobanızın yetkili personel tarafından kurulmuş olmasına çok dikkat etmelisiniz.

2 Yorum Bulunmaktadır »

 1. Ismail 10 Ekim 2014 at 09:13 - Reply

  Merhaba bu resimdeki sobanin fiatini yazarmisiniz lutfen ben bulamadim.ve anlasirsak Istanbul daki evime sobayi servisini yaparak calisir vaziyette teslim edebilirmisiniz .ve kac lira olur toplam bu konuda beni bilgilendirirseniz minneter olurum tesekkur ederim .iyi gunler

  • Hasan Aktaş 18 Ekim 2014 at 11:19 - Reply

   merhabalar
   sonanın fiyatı 500.tl
   diğer işler için keşif yapmamız gerekiyor.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »