Tartışmasız Abonelik Başvurusu

admin 19 Mart 2013 0

Doğalgaz, yerkabuğunun önemli enerji kaynaklarından biri olduğu için her evde ve her iş yerinde kullanıldığı takdirde kişilerin kendi üzerine başvuru yapması gerekmektedir. İster mülk sahibi olsun isterse kiracı olsun doğalgaz aboneliğini yapmak zorundadırlar. Doğalgaz aboneliği ev sahibi, üzerine olacağından makbuzlarınız ya da faturalarınızda kiracının ödediği bedel düşülmektedir. Abonelik ev sahibi üzerine yapılacak ise istenen her türlü belgenin yerine gelmesi ve başvuru yapılması gerekmektedir. Bu belgeler mülkün kişiye ait olduğuna dair tapu belgesi, olmazsa olmazlar arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, elektrik faturası, su faturasının ya da çevre temizlik belgesinin kesinlikle fotokopisi ile başvuru yapılabilinir.

Doğalgaz aboneliği kiracı, üzerine alacak ise kiracının kendi nüfus cüzdanının fotokopisi ve en önemlisi kira sözleşmesinin yani kontratın olması gerekmektedir. Bu şekilde istenen tüm belgeleri götürmek yeterli olacaktır. Eğer tapu sahibi vefat eder ise mirasçı olan kişiler kim ise onlardan onay verildiğine dair bir yazı alınması yeterlidir. Abone olan kişi taksitlerini gününde ödemesi yeterli olacaktır. Geçiş sürecinde hiçbir ödeme yapmasına gerek yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey faturaların ödeme günü geçirilmemesi gerekmektedir. Eğer günü geçer ise faize girer ve çok daha fazla ödemiş olursunuz. Peşin para değil kredi kartı ile abonelik ücretini ödemek istiyor iseniz tek çekim ile yapabilirsiniz. Sadece bir karta taksitlendirilme yapılmaktadır.

Doğalgaz aboneliği, yapıldığında ödeme için herhangi bir indirim söz konusu değildir. Çünkü peşin fiyatına taksitlendirilme yapıldığından dolayı indirim yoktur. Bu yüzden çoğu insan peşin yerine taksit fiyatını tercih etmektedir. Daha detaylı bilgi almak için yetkili birini aramalı ya da birebir yerine giderek hem belgeleri hem ücretini abone sürecinizin tüm detaylarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tüm dünyada ve Türkiye’de herkesin nefesi haline gelen doğalgaz kullanmayan kimse kalmayacaktır. Sadece şehirlerde değil, kasaba, köy gibi her bölgeye ulaştırılmak için bütün çabalar ile çalışılmaktadır. Doğalgaz en önemli enerji kaynaklarından biri olduğu için ülkeler arasındaki iletişim ve diyalogda oldukça gelişmeye başlanmıştır. Zor ve sıkıntılı sobalı günlere tamamen veda eden doğalgaz aboneliğiniz yaptırmalısınız.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »