Hem Kendinize Hemde Ülke Ekonomisine Katkıda Bulunun

admin 18 Mart 2013 0

Seçeceğiniz kombi hem sizin ısınmanız açısından hem de tasarrufunuz açısından çok önemli bir konudur. Fazla para ödeyerek az ısınıp yada az ödeyerek daha fazla ısınmanız seçeceğiniz cihazın size sunacağı imkanlardır. Konuyu  daha iyi ısınmak için hangi kombi kullanılır diye araştırmamız gerekmektedir. Daha az yakıt harcayarak tasarruflu ve çevreye ısı kaybı daha az olan düşük gaz değerleri olduğu için yoğuşmalı kombilerin tercih edilmesi bütün bu sebeplerden dolayı yeterlidir.

Yoğuşmalı kombiler diğer klasik kombilere benzer özellikler gösterseler bile birbirlerinden ayrılan büyük özellikleride vardır. Yoğuşmalı kombilerde atmosfere yani havaya atılan su buharının sıcaklığının ısıtma için kullanılmasıdır. Yoğunlaşma teknolojisi sayesinde yani yoğuşma ile atmosfere atılan gaz haline gelmiş olan su buharı yoğuşturularak yani yoğunlaşarak sıvı hale dönüştürülmesi sağlanır. Bu sırada su buharının gazdan sıvı haline geçmesi ile ortaya çıkan ısı ısıtma işlemi için kullanılır. Daha iyi ısınmak için hangi kombi kullanılır sorusuna yoğuşturmalı kombi olarak cevap verebiliriz.  Yoğuşmalı kombilerde ısı verimliliği % 109 oranlarında olup klasik kombilere oranla aralarında % 15-17 civarında olumlu olarak verim verdiği saptanmıştır. Yoğuşmalı kombiler pozitif olarak verim sağladıklarından dolayı aynı enerjiyle birlikte çok daha fazla ısıtma gücüne sahip olurlar ve bu sayede enerjiden tasarruf ederek enerji israfını büyük oranda engellemiş olurlar. Günümüzde yaşanan küresel ısınmanın yaşadığımız dünyaya doğaya insanların üzerlerinde oluşturduğu zararlar ve tehdit düşünülürse üreterek satış yapan firmalar ile birlikte bireysel olarak kişilere birçok görevler düşmektedir.

Bu konuların önemi unutulmamalı ve bu nedenlerden dolayı ısınma sorunumuz için cihaz bakarken daha iyi ısınmak için hangi kombi alınır sorusuna daha bilinçli olarak ve teknik bilgileri daha iyi öğrenmiş olarak karar vermeliyiz. Sizin için fiyatı markası ebatlarının önemi bu konulardan sonra gelmelidir. Kombi alırken dikkat edin sizin ve ülke ekonomisine katkıda bulunması açısından daha az yakıt tüketerek daha tasarruflu ve çevreye fazla zarar vermeyen ve ısı bakımından daha az kaçağa sebep olan yoğuşmalı kombiler sizin tercih edebileceğiniz ve aradığınız kombi türleridir.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »