Eksiksiz Olarak Abone Kaydı

admin 15 Mart 2013 0

Doğalgaz aboneliği evrakları, için gerekli olan bilgileriniz ile birlikte başvuru yaparak kayıt olabilirsiniz. Doğalgaz tüm dünyanın en önemli enerji kaynağı olmakta ve kış aylarında insanların başköşelerinde ısınmak için yer almaktadır. Üstelik sadece ısınmak değil ocağınızın yanması ve banyo suyu ısınması için bu önemli enerji kullanılmaktadır. Başvuru için öncelikle T.C. kimlik numaranız gereklidir. Üzerine kaydını alacak kişinin T.C kimlik numarasını gösteren bir resmi belge olması gerekmektedir. Başvuru yapan kişi mülkün sahibi olduğuna dair tapu ya da mülk fotokopisi eğer kiracı ise abonelik için mülkün sahibi olan kişinin aboneliğe dair izin vermesini gösteren mühürlü bir belgenin olması şarttır. Oturduğunuz binada daha önce abone olan var ise aboneliğe dair tesisat numarasının olması abonelik işlemlerinizi başlatacaktır.

                Doğalgaz aboneliği evrakları, ekstra olarak oturulan binada bağımsız olarak 8 daire ya da daha fazlası var ise; noter tarafından onaylı olarak karar defterinin olması gerekiyor. Eğer binada 8 daire altında bağımsız var ise; %51 olarak çoğunluk kişiler tarafından imzalanmış doğalgaz isteğini belirten bir yazılı dilekçesi olmalıdır. Eğer ki doğalgaz aboneliğini bina üzerine yapılacak ise; bağlı olduğu verdi dairesi ve vergi numarasının olması istenilen bilgiler arasındadır. Konut olmayan yerler için abonelik ise; vergi levhasının fotokopisi ya da vergi levhasının internetten çıktısı alınmalıdır. Türkiye ticaretinin sicili olan gazetesinin ilgi kısmı sayfası fotokopisi, imza ve yetkili belgenin fotokopisi ile kaşe istenmektedir.

                     Doğalgaz aboneliği yapılırken eğer merkezi sistem var ise; apartman yönetiminin üzerine abonelik işlemleri başlatılmakta olup, bağımsız olan kişilerin ise tamamen abone olması gerekmektedir. Yabancı uyruğu olan vatandaşlar için tapu, eğer doğalgaz kullanılacaklarsa ikametin tezkeresinin olması, ayrıca hürriyet varakasının istenmesi yanı sıra, pasaport beyanının istenmesi halinde fotokopisinin gerekli evraklar arasında olması gerekmektedir. Bu şekilde her doğalgaz kullanan birey ya da apartman yöneticilerinin kesinlikle bu konuda duyarlı olması gerekmektedir. Her kimin üzerine abonelik olacaksa gerekli evrakların yerine getirilmesi ve bu konuda bilgisi olmayan yakın tanıdıklarının da haberdar edilmesi gerekmektedir.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »