Doğalgaz Tesisatı Kurulumunda Dikkat Edilecek Hususlar

admin 13 Mart 2013 2

Doğalgaz tesisatı uzun süredir ülkemizde ve dünyamızda yaygın olarak kullanılır. Doğa dostu bu ısınma sistemi çoğu yerde kullanılmaktadır. Kullanılan alanın temiz kalmasını sağlarken çevreye de zarar vermez. Fakat doğalgaz tesisatı kurma işlemi yapılırken dikkatli olunmalıdır. Eğitimli kişiler tarafından kurulum yapılmalıdır. Eğer bu sistem doğru kullanılırsa insan hayatını büyük derecede kolaylaştırır. Doğalgazın rengi kokusu yoktur. Ve insanlara zarar vermez. İçinde metan, etan, propan gibi gazlar bulunur. Doğalgaz zehirli olmasına rağmen hava ile karıştığında patlar. Kuru gaz yapısına sahiptir. Kazanların verimi yüksektir.

Doğalgaz tesisatı yapılırken; tesisat borularının gidiş yönüne dikkat edilmelidir. Kısa ve az miktarı dönül yapılmaya dikkat edilmelidir. Doğru radyatör seçimi yapılmalıdır. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre radyatör büyüklüğü seçilmelidir. Radyatörlerin sayısını da alanın büyüklüğüne ayarlamalısınız. Kombinin koyulacak yeri doğru seçilmelidir. Doğalgaz hava ile temasında oldukça tehlikeli bir maddedir. Bundan dolayı kurulum işlemi işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Kurulum aşamasından sonra çıkan hatalar çok tehlikeli ve düzeltmesi zor olabilir. Doğalgaz tesisat sistemin en özellik su dolaşımıdır. Tesisatların kısa döşenmesine önem verilmelidir. Kombi korumalı bir yerde olmalıdır ve önü açık olmamalıdır. Kombi balkonda olursa ömrü azalır. İnşaat halindeyken boruların içine kum, toz gibi şeyler kaçmamasına dikkat edilmelidir. Vanaların bağlanmalarına dikkat edilmelidir. Kaynak sıkıntılarının yaşanmaması için kaynağın iyi yapılması gerekmektedir. Böylece ilerde yapılacak sorunlar engellenmiş olur. Doğalgaz tesisatı kurulumu yapılırken kaliteli malzeme kullanmakta oluşacak sorunların için önceden alınan bir önlemdir. Doğalgaz her ortamda yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. İnsan hayatını kolaylaştırır fakat iyi döşenmesi gerekir aksi halde çok tehlikeli olabilir. Bundan dolayı evinizde doğalgaz kullanacaksanız tesisat işlemi yapılırken titiz davranılmalı ve işi uzmanları ile anlaşılmalıdır.

Isınmak her ortamın ihtiyacıdır. Bundan dolayı doğalgaz oldukça popüler olarak kullanılmaktadır. Temiz ve tehlikesi az olan bir ısınma aracıdır. Ama iyi kurulum yapılamazsa sonuçları büyük ve geri dönüşsüz olabilir. Bundan dolayı tesisat işlemleri yapılırken uzman ve deneyimli kişilerde çalışmak gerekir. Ve bazı faktörlere dikkat edilmelidir.

2 Yorum Bulunmaktadır »

  1. timur akbaba 03 Ocak 2014 at 21:52 - Reply

    merhaba bende tesisat doğalgaz işleri yapmaktayım fakat projelerde sıkıntı çekiyorum ben projeleri kime cızdıre bilirim ve nasıl on aylata bilirim biryardımcı olurmuusnuız vey bir yol gösterirmiisniz lütfen şimdiden tşk

    • Hasan Aktaş 08 Ocak 2014 at 00:41 - Reply

      0532 241 24 12 hasan aktaş arayın görüşelim İstanbul Anadolu yakasındayım…

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »