Doğalgaz Nefes Kadar Yakın

admin 13 Mart 2013 0

Doğalgaz Türkiye’nin olduğu gibi tüm dünyanın en önemli enerji kaynağı olan petrollerindendir. Artık nefes almak kadar önemli bir hale gelmesinin sebebi; ısınma, su ve ocağın kullanımı gibi zaruri ihtiyaçları oldukça kolay karşılamaktadır. Üstüne üstelik rengi ve kokusunun olmaması insanlara kolaylık tanımaktadır. Ancak doğalgaz kullanımında aboneliğini üzerine almalı eğer kullandığınız binayı ya da mekânı bırakıyor ise başkasına devretmeniz gerekmektedir. Doğalgaz devretmesi,  sırasında devri yapan ve devri üzerine alan kişi birlikte hareket ederek beraber başvuru yapmalıdır. Devir eden kişinin iki adet kimlik fotokopisinin olması gerekiyor. Devir alan kiracı olan kişi ise; kira kontratının olması, ikametgâhın ilmuhabirinin yerine getirilmesi, özellikle en önemlisi olan ve her yerde istenen kimliğin fotokopisi gerekmektedir.

Doğalgaz devri, için ev sahibi üzerine devir alıyor ise; mülkünün tapusu ve yine kimlik fotokopisi ile başvuru yapması şarttır. Devir işlemleri için mülk sahibi ve kiracıdan istenen belgeler birbirine yakındır. Özellikle her işlemde kesinlikle kimliğin fotokopisi olması muhakkak istenen bir durumdur. Çünkü sizin adınıza yapılacak her işlemi buradaki bilgiler ile bilgisayar ortamında hemen ulaşılmaktadır. Bunların hepsinden önce EGO genel müdürlüğüne başvuru yapılarak devreden kişi ve devir alan kişinin müracaat etmesi gerekmektedir. Devir şartları tamamen devreden kişi ve devreden kişiler tarafından belirlenmesi ile alakalıdır. EGO genel müdürlüğü taraflar arasındaki bu anlaşmaya kesinlikle karışmamakta tarafların istediği devri gerçekleştirmek için gerekli evrakların yerine getirilmesine bakmaktadır.

EGO genel müdürlüğü tarafından 50 Amerika Birleşik Devleti doları üzerinden Türk lirası olarak doğalgaz devretme, parası almaktadır. Bu paranın belirlenmesini devreden ve devir alan kişilerin kendi arasında anlaşması gerekmektedir. Karşılıklı olarak sağlanan anlaşma ile taraflardan birisi ya da ortak bir şekilde ödeme yapılabilir. Eğer ki kişi doğalgaz olmayan yere gidiyor ya da başka şehre gidiliyorsa alınan bu para kesinlikle ödemesi yapılmayacak abone hakkı olarak saklanacaktır. Doğalgaz aboneliğini devretmek oldukça önemlidir. Çıktığınız ev ya da dükkânın doğalgazı üzerinize ise ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu basit işlemleri takip ederek bir an önce üzerinizden aldırmanız sizin yararınıza olacaktır.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »