Abone Olmak Çok Kolay

admin 12 Mart 2013 0

Doğalgaz aboneliği, 5 Aralık 2009 tarihinden beri binaların ısınma şekli olan doğalgaz için yapı ruhsatlarının getirilmesi şart koşulmuştur.  Abonelik işlemleri oldukça kolay bir hale gelmiştir. İstenilen belgelerin yerine getirilmesi ve başvuru yapılması yeterlidir. Üstelik detaylı bilgi almak isteyen herkes bir telefon etmesi yeterlidir. Ayrıca hemen abonelik başlatarak fırsatlardan ve her türlü kampanyalardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Aboneliğinizi güvendiğiniz ya da detaylı olarak araştırdığını yerlere yaptırmalısınız. Abonelik için merkezi ve bireysel sistem vardır. Hangisi var ise ona göre işlemleri yaptırmalı ve belgeleri o şekilde toplamalısınız. Merkezi sistem aboneliği için apartmanın site yönetmeliğince alınmış olan kararın fotokopisi, binanın yapı kullanımı olan izin belgesinin fotokopisi, sitenin ya da apartmanın işlemini yaptıran kişiye ait olan nüfus cüzdanının fotokopisi ile bu şekilde abonelik işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bireysel Doğalgaz aboneliği, için ise mülk sahibine ait olunduğuna dair tapu belgesinin fotokopisi, mülk sahibine ait üzerinde T.C kimlik no olan nüfus cüzdanı fotokopisi, yapı kullanımı olan izin belgesi, adrese ait olan en az bir tane elektrik ya da su faturalarından birinin fotokopisinin götürülmesi gerekmektedir. Ayrıca oturulan bina, site de ilk defa oturmaya geçiliyor ise özellikle yeni yapılan binalarda site kararının fotokopisi olmalıdır. Merkezi ve bireysel olarak abonelik işlemleri için bu belgeleri sözleşmeye kadar her birini tamamladığınız takdirde yaptırabilirsiniz.

Doğalgaz aboneliği, iç tesisat ve projelendirmesi için konut sahibi olan kişilerin başvurusu için kiracıysa kira sözleşmesi fotokopisi, kiracının nüfus cüzdanın fotokopisi ve en önemlisi T.C kimlik numarası ve abone numarasının olması gerekmektedir. Ticaret için olacak ise; vergi levhasının fotokopisi, yetkili kişinin belgesi, imza atacak kişinin nüfus cüzdanı ve kimlik numarası, en son olarak abone numarası gerekmektedir. Doğalgaz aboneliği, iç tesisat gibi işlemleri sırasında istenen tüm belgelerin hepsi bu şekildedir. Üstüne üstelik abonelik hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği için kısa sürede yapabilirsiniz. Fiyatını ise taksitlendirme şeklinde ya da kredi kartından tek çekim olarak ödemeniz yeterlidir. Artık her ev ya da mülk sahiplerinin doğalgaz aboneliğinin yaptırılması şarttır.

Yorumunuzu/Sorunuzu Yazabilirsiniz »